Chevrolet Orlando

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasa.prokop »

No já mám univerzální příčníky, myslím, že tyhle jsou nejpodobnější:
http://www.nosice.com/pricniky-na-podel ... 59927.html

právě uvažuju, že bych zkusil sehnat jen ty koncovky, protože ty tyčky by měly být univerzální (záleží jen na jejich délce a jelikož je mám celkem dlouhé (Toyota Previa) tak je zbytečné kupovat celou sadu))
Reklama
 

Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Pivson »

Já bych s tím moc nexperimentoval a koupil co tam patří. Neříkám že originál, ale určitě něco značkového.
Přecijenom ta váha co to má udržet a aby to pevně drželo je důležité.
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od peterv »

Ahojte,
máme Orlanda cca 3 týždne, zatiaľ super ... Zobrali sme to čo mal predajca objednané a ešte nerezervované. Čakali sme 2 týždne. Uvažovali sme aj o nafte, na tu však bolo treba čakať dlhé mesiace a pri našom ročnom nájazde cca 15000 km ... takže 1.8 benzín. Brali by sme LTZ, ale zase dlha čakačka, takže LT+.
Z výbavy LTZ najviac chýba tempomat. Domontovať sa nedá (info značkového servisu).
Z doplnkov som si montoval predné a zadné zásterky, nerezové prahy, ochranné bočné lišty, vymenil H4 za H4 OSRAM NIGHT BREAKER PLUS. Bezpečnostné skrutky zatiaľ nemám namontované, nepodarilo sa mi stiahnuť krytky matíc. Ak viete niekto poradiť budem rád. Uvažujem o doplnení rezervného kolesa.
Najazdené cca 3600 km (v tom 2000 km dovolenka v Chorvátsku) - spotreba 9,06 (Chorvátsko so surfistickou výbavou na streche). Moju spotrebu môžte sledovať http://www.spritmonitor.de/en/detail/463179.html
Priečniky mám originálne od Chevroletu (v akcii 160,-€). Thule zatiaľ na Slovensku nie sú (v konfigurátore áno), Prorack ich zatiaľ tiež nemá.

Peter
Přílohy
IMG_1780.JPG
IMG_1780.JPG (140.21 KiB) Zobrazeno 2805 x
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od johnlord »

peterv píše:Ahojte,
máme Orlanda cca 3 týždne, zatiaľ super ... Zobrali sme to čo mal predajca objednané a ešte nerezervované. Čakali sme 2 týždne. Uvažovali sme aj o nafte, na tu však bolo treba čakať dlhé mesiace a pri našom ročnom nájazde cca 15000 km ... takže 1.8 benzín. Brali by sme LTZ, ale zase dlha čakačka, takže LT+.
Z výbavy LTZ najviac chýba tempomat. Domontovať sa nedá (info značkového servisu).
Z doplnkov som si montoval predné a zadné zásterky, nerezové prahy, ochranné bočné lišty, vymenil H4 za H4 OSRAM NIGHT BREAKER PLUS. Bezpečnostné skrutky zatiaľ nemám namontované, nepodarilo sa mi stiahnuť krytky matíc. Ak viete niekto poradiť budem rád. Uvažujem o doplnení rezervného kolesa.
Najazdené cca 3600 km (v tom 2000 km dovolenka v Chorvátsku) - spotreba 9,06 (Chorvátsko so surfistickou výbavou na streche). Moju spotrebu môžte sledovať http://www.spritmonitor.de/en/detail/463179.html
Priečniky mám originálne od Chevroletu (v akcii 160,-€). Thule zatiaľ na Slovensku nie sú (v konfigurátore áno), Prorack ich zatiaľ tiež nemá.

Peter
Hmm, boční lišty vypadaj super, mám už taky objednaný. Tak hodně šťastných kilometrů :-) -i
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

peterv píše:Ahojte,
máme Orlanda cca 3 týždne, zatiaľ super ... Zobrali sme to čo mal predajca objednané a ešte nerezervované. Čakali sme 2 týždne. Uvažovali sme aj o nafte, na tu však bolo treba čakať dlhé mesiace a pri našom ročnom nájazde cca 15000 km ... takže 1.8 benzín. Brali by sme LTZ, ale zase dlha čakačka, takže LT+.
Z výbavy LTZ najviac chýba tempomat. Domontovať sa nedá (info značkového servisu).
Z doplnkov som si montoval predné a zadné zásterky, nerezové prahy, ochranné bočné lišty, vymenil H4 za H4 OSRAM NIGHT BREAKER PLUS. Bezpečnostné skrutky zatiaľ nemám namontované, nepodarilo sa mi stiahnuť krytky matíc. Ak viete niekto poradiť budem rád. Uvažujem o doplnení rezervného kolesa.
Najazdené cca 3600 km (v tom 2000 km dovolenka v Chorvátsku) - spotreba 9,06 (Chorvátsko so surfistickou výbavou na streche). Moju spotrebu môžte sledovať http://www.spritmonitor.de/en/detail/463179.html
Priečniky mám originálne od Chevroletu (v akcii 160,-€). Thule zatiaľ na Slovensku nie sú (v konfigurátore áno), Prorack ich zatiaľ tiež nemá.

Peter
Ahoj, gratuluji, zajímají mě ty nerezové prahy - jak to vypadá? Krytky matic nejsou sundat - na to budou ve výbavě takové kleštičky ne?
Spotřeba je podle mě OK, jak jezdíš rychle?
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od peterv »

Ďakujem,
prahové lišty zajtra odfotím ...
vo výbave nemám žiadny sťahovák na krytky matíc, budem musieť zistiť v servise. Do novembra to musím poriešiť. Ako vymením kolesá?
K spotrebe:
Prvých 1600 km som najazdil za nejakých 8,3 - ľahká noha, bez vytáčania
Ďalších 2000 (95% diaľnic s naloženou strechou) za 9,8 - maximálne využívanie povolených 130 podľa navigácie (tachometrových 140).
Nerátam s tým, že budem jazdiť za kombinovaných 7,3 udávaných výrobcom. Skôr to bude 8,3-8,7.

Peter
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

V manuálu je že to máš udělat jen pomocí šroubováku :(

tak to teda nic moc... a ještě je tam rada dát mezi disk a šroubovák kousek hadru aby sis nepoškodil ten disk...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od peterv »

To som už vyskúšal a nejde to.
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od peterv »

Dnes prahové lišty neodfotím, u nás celý deň prší ... Takže skúsim zajtra ...

Peter
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od peterv »

Sľúbené foto prahových líšt. Zadné sú bez nápisu.

Peter
Přílohy
zadné.JPG
zadné.JPG (247.81 KiB) Zobrazeno 2721 x
predné.JPG
predné.JPG (240.18 KiB) Zobrazeno 2721 x
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
prt
Příspěvky: 61
Registrován: pon kvě 23, 2011 20:55
Bydliště: kósek od Brna

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od prt »

rekapitulace:
najeto cca 3000 z toho 2300 dovoloená tak vše po dálnicích tacho 130 spotřeba zatím 8l, vše funguje bez problémů, kromě: při rychlosti nad 140 při větším větru něco píská na předku auta a pozoruji to co majitelé cruze - zvýšené zahřívání středové konzoli v místě pedálu plynu, jinak vyměněny žárovky při koupi na osram nightbrakes a svítivost světel velmi dobrá. Nějak nemůžu pochopit návod k obsluze, úplně tam chybí ovládání zadníhostěrače a funkce popisované v komfortních nastaveních při stisku tlačítka confing některé jsou jinak, něco není vůbec(světla po opuštění vozidla) a něco je navíc. Z hlediska ceny a užitné hodnoty zaatím spokojenost. motor se pomalu probírá trochu k životu.
LTZ 1,8
orel LTZ 1,8 v bílé
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jmatyas »

Tak konečně jsem se taky dočkal, po dvou týdnech čekání máme bílého orlíka 1.8 LTZ doma. Zatíme naprostá spokojenost, ale zatím se jen oťukáváme. Ještě dokoupím závěs, boční lišty a vanu do kufru.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh »

Toz gratulace :PP:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od peterv »

Prajem obom veľa príjemných kilometrov

Peter
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od luke1 »

Nazdar Orlandaci,
take jsem se "zamiloval" do Orlanda a planuju jeho koupi - mam par dotazu na ty, co uz jej maji nebo vedi jak to funguje:
1) Jak je to s "fleetovyma" slevama - daji je prodejci v podstate kazdemu nebo to fakt musim koupit napr. na zivnostnak?
2) Jak je to s financovanim 50/50 - je to stejna cena jako pri platbe v hotovosti nebo je tam nejake navyseni ci jina finta diky ktere to pro zakaznika neni az tak vyhodne? (napr. jestli tam je povinnost nejakeho nadstandartniho pojisteni po dobu toho jednoho roku, ktere si jinak normalni smrtelnik neplati a tim se to prodrazi atd.)
3) Jaktoze si tolik z Vas kupuje Orlando v bile barve? :) Sice se mi libi i v bile, ale prijde mi strasne neprakticka, vzdyt to auto musi vypadat porad spinave ne? :)
4) Uvazuju po jeho koupi o prestavbe na LPG - jiz to v diskuzi bylo zmineno, ale pokud ma nekdo aktualni zkusenosti, sem s nima.

Diky vsem za reakce, budu rad i za reakce na jednotlive otazky samostatne.
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“