Tuning Nexie II.

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Na rovince jsem se přes 195 km/h nedostal. Měl jsem strach, že mi náporové sání urve celou kapotu...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Reklama
 

Imi

Příspěvek od Imi »

Ze Daewoo nevie urobit motor s tym by som nesuhlasil, maju fungl novu motoraren a kdesi som cital ze maju vyvinuty motor co spravi 1,2 mil. km, ci je veeelmi slusne. Na Nexii sa da urobit 250 - 300 tis. bez GO. Ma slusny vykon na nase pomery, kde sa plazia z krizovatky fabie alebo najslabsie verzie inych aut.
Ale poniektori zlikviduju ten motor uz za 50 - 100 tis. km, ako napriklad ten magor co som od neho kupil Nexiu. Myslim ze aj tu je zopar chlapikov, co pracuju na zniceni svojho motora :D ale to je ich vec, mozem ich len varovat...
komar

Imi

Příspěvek od komar »

To mas recht, ten motor sa da znicit velmi lahko, ta nexia tolko vydrzi poznam takych kopec, ale ak by si chcel na nej jazdit dravo do 6300Rpm tak ten motor vydrzi neporovnatelne menej ako ine, a ked som ho videl zvnutra tak ma len presvedcilo aby som to predal. Mechanik co to otvoril (nevidel daewoo zvnutra este) bol zhrozeny, ze TOTO? kluka a vsetko co je vnutry je presne podla penazenky a ceny auta, nic naviac len tolko aby sme zarobili. Je to slabe a ma to sklony ku prehrievaniu, PRASKANIU bloku motora a ohybaniu. fakt ten motor nieje na taku spravnu sportovu jazdu. A podarilo sa na nej niekomu mat spotrebu pri vsetkych upravach 7.5 l pri jazde 160km/h ? mne ano, ale neviem ako, najskor naporove sanie o priemere 20cm :)
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

s nexiou som najazdil vela kilometrov v chorvatsku niekolko rokov po sebe, plne nalozene auto a ukazovatel teplot motora niky neprekrocil 2/3 ukazovatela, vzdy sa drzal okolo stredu. A to sa samozrejme jazdilo do kopcov aj z kopcov (chorvatske serpentiny).

Nexia ma jednu vyhodu oproti napr. fabiam a tou je pohotovostna hmotnost ktora je u nexie o 200 Kg nizsia ako napr. u fabie, t.j. 55kw (65kw) na takuto hmotnost bohato staci
Komar

Radmot

Příspěvek od Komar »

Ano chladenie je super, aaale staci malo fakt malo nevsimnes si, ze je vyzsie a je to v <> kdez u inch autach to este rozchodia. Tiez som sa dost smial ked mi na moju otazku ci vymenili aj olej v prevodovke povedali, ze je dozivotny.
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

a dovod tvojho smiechu?
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak tak dneska už se olej v převodovkách nemění ;) a není tam ani výpustní šroub 8)
Komar

Příspěvek od Komar »

tak si spocitajte automobilky ktore tiez davaju dozivotny olej :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

tuning

Příspěvek od voyo »

ty mas dobre srdce, ked kazdeho odhovaras od tuningu by si nepokazil svoje auto 8)

jediny tuning co doprajem svojmu autu, je z casu na cas v-power racing 99+ alebo omv 100 (pre vlastne potesenie a uspokojenie )
mam sa bat, ze ci mi to neznizi zivotnost auta? :lol:

auta su sice drahe, ale su na to aby sluzili. ked dosluzi - kupim si nove, alebo budem jazdit autobusom. a ked ma niekto radost z toho, ze si ho vytuninguje - tak preco nie? je sice pravda, ze 150koni bez upravy by z nexie spravilo zbran, ale ked niekto tak silno upravuje auto - ide to ruka v rukave s upravou podvozka, brzd atd. a vacsinou je to potom uz len vystavne auto a jazdi v nom ako v perinke, lebo dal do neho milion patsto korun :!:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“