Moje dnešní nehoda ...

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

Tak Serpico nyní jste Vaším příspěvkem tomu nasadil korunu. Absolutní nesouhlas. Za prvé se jezdí do 130 km / hod. , tirák je zrovna takový člověk jako Vy a všichni ostatní. Jenom mají tu smůlu, že mají za sebou ty tuny a spěchají jako všichni okolo nich. Tak že z nich nedělejme nezkušené řidiče. Každá příhoda na silnici o něčem svědčí, jednou udělá chybu ten a podruhé zase někdo jiný. U nehody Ivana jsem nebyl , ale nebyla třeba chyba i v jeho chování, třeba tím že nepředvídal že mu to tam může tirák nacpat. Řízení vozidla je hlavně o předvídavosti a odhadu.Hlavně nedělejme , že my ostatní jsme bez chyb.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

S tímto názorem souhlasím...je to tak...díky předvídavosti jsem párkrát neboural (pár řidičů mi nedalo přednost), nicméně kdybych se měl vžít do kamioňáka, tak nebudu předjíždět kolegu v tiráku, který jede jen o kosek pomaleji, než já, tj. o 5 km/h například. Právě proto, že jsem řidič jako všichni statní. Stejně tak nebudu předjíždět na dálnici osobák jedoucí skoro stejně rychle a nechám předjet člověka např. v BMW, který to pálí třeba 170 km/h...takže si myslím, že chyba byla na obou stranách...Ivan mohl předvídat a když viděl, že mu tam kamion najíždí tak zpomalit (dá se to poznat, kamion není sporťák, aby najednou hodil myšku vedle do pruhu) a řidič kamionu se měl podívat, jestli někdo nefičí za ním (zvlášť kamioňák by to měl poznat a odhadnout, jakou rychlostí jede a za jak dlouho bude asi tak u něj).
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Rovnes souhlas s Ivosem ale je pravda ze nekdy mam pocit ze se kamionaci vubec nedivaji do zrcatek a vyjedou kdy je napadne a to na dalnici kde se jezdi mnohem rychleji nez kdyz to bezne delaji autobusaci ve meste treba i kdyz uz jste vedle nich...Znam jich taky par a vetsinou maji nazor ja jsem velky a tezky tak mi uhni...
Jinak co se tyce tech ridicaku tak je to presne naopak kdysi za doby povinne vojny je fasovala vetsina jako uniformu ridicaky temer vsech skupin a to nakladak sotva videli a pokud jste chteli posleze skupinu E tak jste zasli za znamym ty napis mi praxi za lahvinku a uz byl dalsi kamionak na ceste a takovych je dnes na cestah vetsina a podle toho to taky vypada...
PS:Ivane nevim presne jak se to stalo tak nesoudim ale hlavne ze jsou to jen plechy a preji brzkou opravu at brzy opet fici...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Ono totiž jde ještě o jednu dost závažnou věc.....modelová situace....kamion předjíždí, Ivan nedobrzdí, vletí na svodidla, hodí smyk.....za ním jede rodinka na výlet povolenými 130ti a nebude to kdovíjak zkušený řidič (což by měl člověk raději brát u všech řidičů) a práskne to do Ivana....dejme tomu, že Ivanovi by se nic nestalo, nebo max. pár zlomenin, ale v autě rodinky by zemřeli třeba oba rodiče.....je to jako z Cobra 11, ale tohle se klidně může stát. A co pak s tím...celý život to má před sebou.....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Ono ne nadarmo se říká, že sednutím za volant jste jednou nohou v rakvi a druhou v kriminále.
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Máte pravdu, bohužel celá situace se odehrála velice rychle a když se Vám do levého pruhu začne kousek před Vámi naprosto neočekávaně a bez blinkru cpát kamion, když si to svištíte cca 140 km/h a on cca 90 km/h, není moc možností.

Lehko se to mluví, ale celá událost trvala jen pár sekund a skutečně nebylo na vybranou. Já jsem jel slušně a celou dobu v levém pruhu, takže mě mohl vidět už z dálky.

V tomto případě jsem si 100 % jistý, že to nebyla moje chyba, což potvrdili i další řidiči, kteří jeli za mnou...

Ale co už, mně se nic nestalo a auto opravím 8)

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Ty kamióny dnes to je hrůza. je jich čím dál tim víc. já bych to dal všechno tahat dráhou a byl by pokoj. vlakem se dnes nevozí skoro nic. vše po silnici.
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Súhlasím, na čo je železnica?
Všetky tranzity a veľké vzdialenosti by mali ísť po nej.
Ono sa to možno zmení po zavedení el. mýtneho. Uvidíme.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Pracujem v servise prívesov a návesov. Niekedy príde chalanisko s kamionom a vyzerá tak mlado, že pochybujem, že má už vodičák na malú motorku :). Dnes môže jazdiť s 15m kolosom naozaj hocikto aj bez praxe. Šoférov (aspoň na SK) už začína byť nedostatok a tak dopravcovia berú takmer všetko, čo má "C". A tie sa tuším dnes aj v TESCU už predávajú. Denne otváram minimálne jednu zákazku na opravu havarovaného návesu. A to sú aj "úspešnejšie" dni. Bohužiaľ.
A nielen vodiči osobných aut, ale aj iných nákladiakov a autobusov svorne tvrdia, že na cestách sú TIRáci najbezohľadnejší. Akokeby sa naozaj skrývali za veľkosť auta.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Serpico »

....to Bergmann malý dodatek " ke koruně " viz: Tak Serpico nyní jste Vaším příspěvkem tomu nasadil korunu. Absolutní nesouhlas. Za prvé se jezdí do 130 km / hod. , tirák je zrovna takový člověk jako Vy a všichni ostatní. Jenom mají tu smůlu, že mají za sebou ty tuny a spěchají jako všichni okolo nich. Tak že z nich nedělejme nezkušené řidiče.

Legislativně je stanovena maximální rychlost na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla 130 - nyní se uvažuje o změně - k vzhledem k technickým možnostem automobilů....lepší brzdy, výkon a jízdní vlastnosti...
Setkali jsme se v Praze odhadl jsem si Tě na akurátního a pečlivého, lidského ap. ( prosím neuraž se, mohu se mýlit )...není ve Tvém myšlení pochopení pro " Ivany " ( zase beru pouze, jako příklad, doufám, že se Ivan neurazí ),
kteří to prostě projedou pod plnou kládou...já ho mám, byl jsem taky mladej a taky mi ještě to trochu nepustilo....a dejme si ruku srdce, kdo z nás neporušil rychlostní limit, asi by nás nebylo mnoho....
No a k tirákům, já opravdu proti nim nic nemám - jenom jsem zdůraznil zkušenost, praxi ( k tomu mi vedla určitá zkušenost bývalého učitele z Autoškoly, v celém rozsahu A - C ) a nakonec někdo na vojně jezdil a to i v terénu a nikdo jenom pucoval gumy...ostatně s tím mají nyní velký problém dopravní firmy...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Honza Beneš
Příspěvky: 370
Registrován: sob bře 03, 2007 01:44
Bydliště: Uhelná Příbram

Příspěvek od Honza Beneš »

Ivane, DÍKY žes to ustál!!! Dovolím si krátkou úvahu, místo "každej" budu psát "já" abych se nikoho nedotk. Čili srnka trefená na střed - můj táta: kolik jsi jel? - 120 - kolik je maximálka??? - atd. - ve finále je rozdíl jen v tom jestli ji sundám pravým nebo levým rohem... ve čtvrtek maník se skříní předjíždí tam co bych si to nedal -- jedouce za ním vidím auta v protisměru ty musej brzdit aby se vešel bleeee ... mezi Pardubicema a Chrudimi čtvrtej mrtvej za necelej rok jezdim tam neni důvod tam umírat přesto se to děje... Sjíždím na hlavní kousek od Heřmaňáku, směř Chrudim, občas to rozjedu, super na test akcelerace, bezpečně .. ale s maximálkou mě má každej na talíři...
Espero 1.8 (+LPG)
ex Espero 2.0 (+LPG)
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Ivane citim s tebou. Uz se mi to taky stalo ale nastesti to nebylo na dalnici a tak tam nebyly svodidla a protismer byl volnej (nastesti).

Upozorneni pro vsechny kdo jezdi v polsku nebo za "polakama" na viceproudych silnicich. Oni tam maj zvlastni pravidlo. Kdo vybocuje z pomalejsiho pruhu (prava do leva) ma "predost". Dozvedel jsem se to od znameho polaka. Myslel jsem ze je to blbost, ale po ceste na dovolenou jsem to pozoroval a opravdu se tam tak jezdi. Tak ze np. jak zacne predjizdet pomaly nakladak druheho tak na premysleni je pozde. Vserou se vam do pruhu ani nebudete vedet jak. Bohuzel tak jezdi i jinde tak predvidejte.

Jinak jel jsem jednou jako spolujezdec v kamione ze severu na jih moravy a verte ze sem zmenil nazor na jejich ridice. My se serem za nimi jen malou cast cesty a z nasi akceleraci je predjedem rychle. Ale co oni jak jsou nalozeni a serou se za nekym np. 20km a nemaj sansi ho predjet. Pak se neni cemu divit ze ten cas se snazi na dalnicich dohnat. Holt maji tachograf a my ne. Proste beru na ne vetsi ohled i kdyz me serou :?
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Světla mám už koupená nová, do zimy dojezdím z pomačkanýma plechama a plastama a přes zimu se dá auto zase do pořádku. Díky všem za slova útěchy ;)

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Tady máte slíbené fotky. Skutečně při mně stálo veliké štěstí... Před tím, než jsem začal brzdit jsem jel cca 140 km/h.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Booobek maly dvousedalovy rozparany co mu to udelali... :cry:
Hold stane se ale co jak uz se psalo jeste ze jen plechy...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“