Spotřeba Kalos

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: omyl

Příspěvek od Tompetr »

Mirek píše:
Tompetr píše:ten příspěvek je ode mne, nějak jsem si nevšiml, že nejsem zalogovaný....
Jak jezdí Kalos 1,2 se zapnutou klimatizací? U 1,4 je to sakra poznat, auto je línější než obvykle. U 1,2 to musí být krize, ne?
Krize to byla, než jsem si zvykl. Je to samozřejmě cítit. Prostě ho točím :lol: no a pokud mě čeká nějaký rychlý start a nebo podobně vypjatá situace tak ji na moment vypínám. Jinak ale stejně většinou stojím v zácpě a chechtám se přes zavřené okno na ty upocené škodovkáře :roll:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: omyl

Příspěvek od Mirek »

Tompetr píše:chechtám se přes zavřené okno na ty upocené škodovkáře :roll:
To jo :lol:. Taky si v duchu říkám "jsem já to ale svině zlomyslná". Na druhou stranu i já jsem měl ještě před šesti lety škodovku a jak jsem se teď vyšvihl mezi majitele špičkových zahraničních strojů :lol:
Já když zapnu klimatizaci, tak to s autem škubne, jako by ho někdo na chvilku zezadu podržel. Kalose mám 2 měsíce, na tohle jsem si zatím nezvykl. Na klimu jako takovou jsem si naopak zvykl velice rychle.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Monika

to Mirek

Příspěvek od Monika »

Neškubne ti to i za jízdy, mně kdysi takhle škubala felda s klimou.
Normálně za jízdy to občas cuklo, jak se sepnula, šlo mi to hrozně na nervy.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: to Mirek

Příspěvek od Mirek »

Monika píše:Neškubne ti to i za jízdy, mně kdysi takhle škubala felda s klimou.
Normálně za jízdy to občas cuklo, jak se sepnula, šlo mi to hrozně na nervy.
Myslím, že ne, nevšiml jsem si. Škubne to jen po zapnutí klimatizace.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

No pri nalozenym aute, mam pocit ze jsem podradil, kdyz klimosku zapnu :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: to Mirek

Příspěvek od Tompetr »

Monika píše:Neškubne ti to i za jízdy, mně kdysi takhle škubala felda s klimou.
Normálně za jízdy to občas cuklo, jak se sepnula, šlo mi to hrozně na nervy.
Škube to při zapnutí, ale během jízdy to není tak markantní. Spíše to tuším a slyším než cítím. Záleží v jakém jsi zrovna režimu. Pokud třeba jedeš do kopce a ztrácíš otáčky tak je to někdy na posrání :lol:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

U těhle malejch obsahů je zapnutí klimy znát dost markantně, to u dvoulitra Nubiry nepoznám a ani při jízdě ani při volnoběhu. Prostě obsah je obsah a ten ničím nenahradíš. Měl jsem Mitsubishi Space Vagon taky 2,0 a když jem připojil vozík, tak jsem nevěděl, že ho mám a ani spotřeba se nezměnila. Pak jsem měl Feldu a jak jsem jel s vozíkem tak minimálně o 1,5 litru víc :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Mě klima taky sem tam škubne.. Jak jedu po rovince a jen udrzuji rychlost neni to malem ani znat jen trochu motor klesne na otackach, ale jak zrychluji nebo do kopce tak ten rozdil je dosti citelny ale neni se cemu divit 1,4 neni zadna slava. Ale jiz pri zapnute a plnem aute bych rekl ze zas toho vykonu moc nesebere.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Klíma

Příspěvek od Tompetr »

No zkušenosti jsou různé a výkony taky, ale buďme rádi za ně a hlavně za klímu. I když třeba není horko tak v zácpě za 105-kama to krásně čistí vzduch, že? :)

Fakticky mě berou mory, když jezdím s firemní oktávkou bez klímy. To bych kolikrát radši jel svým prckem :lol:
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Klíma

Příspěvek od Mirek »

Tompetr píše:No zkušenosti jsou různé a výkony taky, ale buďme rádi za ně a hlavně za klímu. I když třeba není horko tak v zácpě za 105-kama to krásně čistí vzduch, že? :)

Fakticky mě berou mory, když jezdím s firemní oktávkou bez klímy. To bych kolikrát radši jel svým prckem :lol:
Jak jako "prckem"? Já Kalose považuju za solidní RODINNÝ vůz :lol:
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Návštěvník

Re: Klíma

Příspěvek od Návštěvník »

Mirek píše:
Tompetr píše:No zkušenosti jsou různé a výkony taky, ale buďme rádi za ně a hlavně za klímu. I když třeba není horko tak v zácpě za 105-kama to krásně čistí vzduch, že? :)

Fakticky mě berou mory, když jezdím s firemní oktávkou bez klímy. To bych kolikrát radši jel svým prckem :lol:
Jak jako "prckem"? Já Kalose považuju za solidní RODINNÝ vůz :lol:
No jo, ale ty máš sedana :P
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den,
protože začínám uvažovat o nové alternativě vlastního auta do okruhu výběru se dostal kalos sedan 16v. A chci se Vás zeptat co se týče spotřeby, je schopno toto auto se dostat na hranici 5,5l/100km kombinované spotřeby nebo je to podle Vašich zkušeností nemožné.
Děkuji
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Může mi někdo vysvětlit, proč, když si kupuju nové auto za cca 250 tKč, je pro mě důležité, jestli si vezme 5,5 l, nebo 7,5 l? Pokud najezdím za rok 15 tisíc km, tak rozdíl v projetém benzínu je asi 9 tisíc Kč. Vzhledem k ceně auta a vzhledem ke ztrátě ceny je to podle mě rozdíl zanedbatelný, nebo se mýlím ???
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Hmm, sory, že jsem se ptal, já najezdím 25000km a víc , takže je to úspora cca. 15000,-kč a je to pro mě 10 dní u moře s mou rodinou. Víš já za 5,5l/100km jezdím, takže jsem chtěl vědět jestli kalos pro mě ve spotřebě bude krokem vpřed a nebo vzad.
Děkuji za konstruktivní názory.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Tak v tom případě bych koupil jednoznačně turbodiesela, ale to je jen můj názor. Já vím, že mám zvrácený názory na provoz auta, ale když se tak bavím s některými svými známými, tak je mají taky, takže buď jsme banda stejně postiženejch, nebo prostě nejsem vyjímka ... ;)
Odpovědět

Zpět na „KALOS“