Kalos je spolahlivé auto

Moderátor: Blue Lanos

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mirek píše:
U nás Chevrolety prodává dealer Opelu a od pár lidí už jsem slyšel, že na Daewoo/Chevrolet nic nemají (náhradní díly), všechno se musí složitě objednávat a dlouho to trvá. To asi prodejnosti moc neprospívá. Děsím se toho, že se mi něco podělá a budu kvůli čekání na díly několik dní bez auta.
a to ještě asi netušíš, že maj zákaz dělat garančky a i na ně pojedeš do Jihlavy... :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Tompetr píše:No u nás v Ostravě se dealer asi činí, protože jich po ostravě jezdí docela dost.
Presne tak. Teraz som bol v južných Čechách a Daeroletov (Kalos, Lacetti) tam jazdí na mraky. Je to spôsobené hlavne šikovným predajcom Im-Expo Treade.
Blue Lanos píše:v TN je nieco podobne :x Chyba bola to dat do spolocneho predaja z oplom :evil:
Presno to isté mi hovoril aj predajca v hore spomínanej predajní, keď sme sa zakecali. vravel, že k nim chodí dosť áut od iných predajcov (z iných okresov) a že sú v hroznom stave a majitelia si stažujú na neochotu predajcov Opelu.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Tak mám první závadu - při sešlápnutí hučí spojka. Je prý špatné spojkové ložisko. Až je budou mít na skladě, což bude za cca 14 dní, tak mi je vymění. Musím kvůli tomu do Jihlavy, ve VM prý nemají certifikaci na provádění servisu Chevroletů - asi mi teda ve VM udělali necertifikovanou servisní prohlídku :( . Náhradní auto mi neposkytnou (Corsu za 600,- Kč/den a max. 100 km nebo příplatek za km - což si můžou nechat). Den dovolené to teda jistí.
Asi si příště koupím škodovku. Nelíbí se mi, ale servis mám v místě.
Kalose mám necelých 11 měsíců, najeto 17000 km.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Mirek píše:Tak mám první závadu - při sešlápnutí hučí spojka. Je prý špatné spojkové ložisko.
To robí aj mne asi pol roka. Začalo to s jesenným poklesom teplôt.
Vzhľadom na otrasný prístup servisu v ZA k Chevroleťákom, tak na to kašlem a všetko si nechávam na servisnú prehliadku.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

V TT tiež predáva chevrolety predajca Opla. Ja som svojho Kaloska kupovala v BA priamo u predajcu chevroletu a tam som objednaná aj na servisnú prehliadku. Nie je mi ľúto tých kilometrov. Urobím si výlet. Chatárska sezona začína, tak aspoň pozriem do Hornbachu :).
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
červenáček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:21

roční zkušenost

Příspěvek od červenáček »

Po roce zkušeností s kalosem - sedanem si i já dovolím zhodnotit tuto koupi.
Přechod z Felicie na Kalose byl provázen spoustou rozpaků. Hlavní zrady jsem viděl ve špatném výhledu přes A-sloupek, absence kontrolky osvětlení auta, slabý výkon motoru, nepřesné řazení a drobné nijance s technickými nedostatky(nedostatečné krytování , záslepka airbagu...apod.) . S těmi jsem vzhledem relativně nízké ceně vozu počítal. U "hlavních zrad" šlo jen o zvyk a nezajetý motor. Jen bych chtěl podotknout, že kontrolka osvětlení je zcela zbytečná, až syn mi vysvětlil, že se stačí podívat na značku ovladače světel :lol: . V tom prvotním rozčilení mi to skutečně nedošlo a toto řešení považuji za dokonalejší , než kontrolka, protože tu ve slunci stejně není vidět.
Další závadou je, že ukazatel paliva postupně úplně spadne (rafika se opře o kolíček) a po ujetí asi 20km teprve začne svítit kontrolka paliva. Přesto i s rozsvícenou kontrolkou najedu cca asi 100km! Není zde tedy správně sladěný ukazatel s kontrolkou. Možná je i toto normální, v každém případě jde opět o zvyk.
Sečteno, podtrženo, s kalosem SPOKOJENOST
Ale..... zatím největší problém mám se servisem. Veškerá jejich činnost na mém vozidla ( domontáže při koupi a servisní prohlídka) byla provázena špatně odvedenou prací. Nechci zveřejňovat název tohoto servisu, protože prodejci i technici se chovali korektně a snaživě. Navíc v nejbližším okolí ( Brno) nemá Chevy zastoupení, tak raději pomlčím. V každém případě širší zastoupení této značky by určitě prospělo. Chevy holt doplácí na českou specifiku zvanou Škoda.
Přeji všem kalosáčkům a kalosačkám hodně štěstí a pohodu za volantem.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: roční zkušenost

Příspěvek od Muco »

Ako sa na tieto skúsenosti so servismi pozerám,je vidieť,že ako na slovensku,tak aj včechách je viac než dosť profesionálnych servisov o ho...(možno na nejaké výnimky,ale to bude si myslím len pár...).Nechápem ale jednu vec.:prečo to tak musí byť.To akože dokedy si môžu predajcovia (možno aj výrobca) trpieť takýchto"spolahlivých" ľudí,ktorí robia všetko pre to,aby sa vďaka takejto ústretovosti pri opravách možno čo najmenej áut tejto značky predalo... :evil:
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Asi pred týždňom mi začalo auto vpredu pískať ako ked vlak vchádza do stanice. Kotúče sa nezohrievali, nič uvoľnené nebolo.... stačilo zatlačiť na predný blatník a bolo počuť vŕzganie.
Volám do autorizovaného servisu chevroletu v TT. Odporučili mi navštíviť autorizovaný servis. Bohužiaľ, som akurát nemala náladu na podobné vtípky, ved kam som asi tak volala, že?? Vravím, ved preto k vám volám, však s tým autom nepôjdem do Popradu. A tam nejaký vtipálek, vraj, PP je pekné mesto a sú tam Tatry. Zložila som s pocitom, že som totálny idiot.
Na druhý deň som to vrzúkanie psychicky nevydržala, tak že tam idem, či majú čas, alebo nie. Po ceste z práce domov pre servisnú knižku to kvílilo ako starý koč a po ceste do servisu ani "VRZ". Zastavím pred servisom, skúšam ho vpredu rozhúpať ....nič. Tak som sadla do auta a išla som preč. Odvtedy je to ticho. Myslím, že aj to auto malo depku z toho servisu...
A to ked som tam pri poslednej návšteve ako mi svietil CHECK spomenula, že mi neustále pukoce vo výfuku, tak mi ten dotyčný "technik" začal vysvetlovať, ako sa materiály teplom rozťahujú a chladnutím sťahujú ..... som mala pocit, že som na fyzike v 5.ročníku základnej školy... :lol: ... odišla som s tým, že si to radšej nechám dovysvetľovať na servisnej prehliadke.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Niekedy sa dostane kamienok kamsi ku kotucu prednej brzdy, a sialene to za jazdy vrzgoce, kym nevypadne.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Aj mne táké niečo robilo ale je teraz ticho
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Jo takovou projížďku jsem si taky vloni v létě užil. Holt celá Příbram věděla, že Krtek se Soptíkem jedou z Kauflandu :lol: Jakmile jsem se rozhod ject do servisu, bylo po vřískotu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

Když to je jen chvilková stávka tak to eště jde,ale když se pak musí fakt do servisu to už je horší,stojí to pak zbytečně peníze a kdo jich má dost aby je dával za každý prd servisu.když jsem měl škodu 120 tak vše jsem si udělal a teďani nevím kde co je.. když je to v záruce tak to eště jde,ale znáte tojak to je.tak hlavně ať nám to jezdí a nestávku je to
ahoj svatý marek střibrný sed. Obrázek
Uživatelský avatar
Marky007
Příspěvky: 28
Registrován: ned dub 08, 2007 22:30
Bydliště: VysoCina

Příspěvek od Marky007 »

Mirek píše: Musím kvůli tomu do Jihlavy, ve VM prý nemají certifikaci na provádění servisu Chevroletů - asi mi teda ve VM udělali necertifikovanou servisní prohlídku :(
A nevis jak je na tom Znojmo? Chystam se tam servisovat Sparka, jinak ja se servisem ve VM i Znojme mam s nasim opelem dobre zkusenosti.
Astra G Caravan Y20DTH 2003 5,8l/100km - červená a zralá jako dobré víno
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Rastos píše:Niekedy sa dostane kamienok kamsi ku kotucu prednej brzdy, a sialene to za jazdy vrzgoce, kym nevypadne.
Kamienok ostane vdiere na odvetrávanie v kotúči a robí ten zvuk.
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Dnes so skontroloval stav brzd na prednej náprave a som milo prekvapený.Po najazdení 48 000km mám zodraté len 45% obloženia.Kotúče úplne vporiadku.Vyzerá to ,že predné brzdy vydržia v pohode 90000km bez údržby.Jazdím každý deň v každom počasí.Problém som mal asi 2x a to s kamienkom v kotúči v tých dierach,inak nič.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“