Konečne mám Kalos

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
deathx
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 26, 2005 14:53
Bydliště: Surany

hukot pri 90 km/h

Příspěvek od deathx »

Tiež mám Kalosa Sedana krátko (od 03/2005). Najazdil som zatiaľ cca 1000 Km. Chcem sa spýtat, či sa vám pri rýchlosti tesne nad 90 km/h nezačína ozývať od prednej nápravy jemný pravidelný hukot, ako keby sa niečo obtieralo o niečo. V servise mi povedali že to robí každý Kalos, zmerali mi geometriu, skontrolovali brzdy, pneumatiky, ale všetko bolo OK. Inak autíčko jazdí suprovo, ale ten "hukot" mi vadí. :cry:
Chevrolet Kalos SEDAN 1.4 8V, r.v. 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

Sice mám HB 1.2 ale o ničem takovým nevim
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: hukot pri 90 km/h

Příspěvek od mipo »

deathx píše:Tiež mám Kalosa Sedana krátko (od 03/2005). Najazdil som zatiaľ cca 1000 Km. Chcem sa spýtat, či sa vám pri rýchlosti tesne nad 90 km/h nezačína ozývať od prednej nápravy jemný pravidelný hukot, ako keby sa niečo obtieralo o niečo. V servise mi povedali že to robí každý Kalos...
Už mám najazdených cca. 900km a zatiaľ som nespozoroval nič.

S Kalosom úplná spokojnosť, iba Ačkove stĺpiky by mohli byť menšie. Často cez ne nevidieť. Možno je to iba zvyk zo Škodovky, ktorú som mal pred tým.

BTW: Neviete niekot zohnať na Kalosa biele bočné blinkry? Prípadne či tam nepasujú z iných modelov, napr. Matiz? Oranžové sa mi tam fakt nepáčia:-(
Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

Tak mám novej rekord svého autíčka 170km/h (samořejmě že v německu na dálnici) 1.2 HB, má někdo víc ?
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

schomi píše:Tak mám novej rekord svého autíčka 170km/h (samořejmě že v německu na dálnici) 1.2 HB, má někdo víc ?
Nechci sem tahat konkurenci ale s HTPčkem jsem tam tachtil ve 4 lidech 190 ! Je fakt, že to bylo z mírnýho ale dloooooouhýho kopce.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
schomi
Příspěvky: 183
Registrován: sob led 15, 2005 20:23
Bydliště: Krupka (tj blízko Teplic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schomi »

To už je pořádně znát když projedeš kolem kamionu co?
Crash
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 22, 2005 13:52

Re: hukot pri 90 km/h

Příspěvek od Crash »

deathx píše:Tiež mám Kalosa Sedana krátko (od 03/2005). Najazdil som zatiaľ cca 1000 Km. Chcem sa spýtat, či sa vám pri rýchlosti tesne nad 90 km/h nezačína ozývať od prednej nápravy jemný pravidelný hukot, ako keby sa niečo obtieralo o niečo. V servise mi povedali že to robí každý Kalos, zmerali mi geometriu, skontrolovali brzdy, pneumatiky, ale všetko bolo OK. Inak autíčko jazdí suprovo, ale ten "hukot" mi vadí. :cry:
Po několika měsících si čtu fóra o Kalosovi, tak reaguju se zpožděním, snad to DeathXe bude ještě zajímat popř. další kteří se s tímto chováním setkali.

Jestli se nepletu tak si psal i na fóru Ostravskýho prodejce. Zde si zmiňoval i to, že se to stává jen při zařazené pětce v rozmezí cca 90 - 110 km/h. Přesně to samé mi dělal můj Kalos (sedan, 1,4 8V, základní výbava, 13'' kola, koupeno 04/2004, teď najeto 23500). Vypadalo to jako nějaká dynamická rezonance.

Při první garančce (1500 Km) jsem to nahlásil v servisu. Technik se s tím sám projel a tvrdil, že nic neslyší, tak jsme jeli oba, a jak napotvoru skoro nic slyšet nebylo, jenom velmi nepatrně a to jen víceméně proto, že už jsem věděl co mám poslouchat. Tak jsme se dohodli, že když se to bude zhoršovat, tak přijedu znova.

Tak jsem to začal sledovat a zjistil jsem, že kromě již popsané konfigurace, se intenzita tý rezonance mění i v souvislosti se zatížením... když jsem jel sám, bylo to znát, když jela se mnou žena a seděla s miminem vzadu, tak to bylo znát ještě víc, a když jel někdo se mnou vepředu, tak jsem to slyšel jenom velmi neznatelně ... viz má návštěva v servisu.

Nicméně vydržel jsem s nervem a začal jsem zjišťovat, že to pozvolna ustupuje jak se motor zajíždí. Taktéž byly přezouvány letní / zimní gumy, ale osobně si myslím že nevyváženým kolem to nebylo (což byla taky jedna z mála reakcí na tvůj dotaz na ostravským fóru), protože to by podle mě pak na to neměl vliv zařazenej rychlostní stupeň, ale rezonance se aspoň u mě objevovala pouze na pětku.

No výsledek je, že dneska už nic nerezonuje, občas si na to vzpomenu tak bedlivě poslouchám a zdá se mi jako bych to ještě velmi jemně slyšel, ale upřímně řečeno sám si nejsem jistý jestli si to jenom nenamlouvám. Rozhodně kdybych tu rezonanci neslyšel dřív, tak dneska nic nepoznám. Závada se tedy odstranila sama, podle mě tím, jak se motor zajel. Tak snad tě má zkušenost uklidní :-)
Odpovědět

Zpět na „KALOS“