Elektrika

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Ivko píše:To Mareman:
Ešte prosím ťa o jedno vysvetlenie ohľadom immobilizéra.
Na palubovke sú dve červené kontrolky. Jedna je úplne vľavo tam kde sa nastavuje sklon predných svetiel, a jedna je na stredovom paneli pri hodinách. Nemal som ešte čas to nejak preskúmať, tak by si prosím ťa mohol objasniť ktorá kedy a prečo bliká??
Ďakujem.
Ještě mě teď napadlo jestli ta LEDka u hodin nezhasne pokud otočíš klíček s imobilizerem. Mám k autu jenom jeden klíč a chci si udělat alespoň obyčejnej, abych se případně dostal do auta...........tak to pak zkusím jestli ta LEDka zhasne i když otočím obyčejným klíčem :| :roll:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

Mareman píše: Nevím jestli nepleteš dohromady imobilizer a alarm. Imobilizer je civka umistěna kolem zámku zapalování a pokud do něj nestrčíš klíč s feritem na základě čehož se rozkmitá obvod v elektronice zapalování, tak nenastartuješ. Ta LEDka u hodin je falešnej alarm - ten tam mám taky a asi každej :D A ta druhí o které mluvíš.........to bude asi pravej alarm.........páč tu tam nemám :lol:
:oops:
Tak to budem musieť preskúmať. O alarme neviem nič, že by tam mal byť.
Dík.
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Ivko píše:
Mareman píše: Nevím jestli nepleteš dohromady imobilizer a alarm. Imobilizer je civka umistěna kolem zámku zapalování a pokud do něj nestrčíš klíč s feritem na základě čehož se rozkmitá obvod v elektronice zapalování, tak nenastartuješ. Ta LEDka u hodin je falešnej alarm - ten tam mám taky a asi každej :D A ta druhí o které mluvíš.........to bude asi pravej alarm.........páč tu tam nemám :lol:
:oops:
Tak to budem musieť preskúmať. O alarme neviem nič, že by tam mal byť.
Dík.
No jestli tam máš druhou červenou blikavou LEDku u naklápění světel, tak mě nenapadá co by to bylo.........proč by tam někdo dělal další falešnej když už tam jeden je? :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

:roll: asi sa pýtam ako blbec (doteraz som mal S120), ale ako sa dá zistiť či je tam alarm? Nejaký klaksón niekde??
Ona tá ledka (pri tých svetlách) bliká keď zamknem auto centrálom - diaľkovým. A tá pri tých hodinách bliká kým nie je kľúčik v zapaľovaní, teraz neviem v akej polohe.
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Ivko píše::roll: asi sa pýtam ako blbec (doteraz som mal S120), ale ako sa dá zistiť či je tam alarm? Nejaký klaksón niekde??
Ona tá ledka (pri tých svetlách) bliká keď zamknem auto centrálom - diaľkovým. A tá pri tých hodinách bliká kým nie je kľúčik v zapaľovaní, teraz neviem v akej polohe.
Tak pak to opravdu vypadá na alarm. Se minezdá, že by někdo pytlíkoval falešnej s vypínaček centrálu :roll: Se spíš zkus zeptat třeba Petrma kde bývají umístěný senzory alarmu atd.

Otestovat to můžeš..........kopni do toho auta pořádně a uvidíš jestli začne řvát :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Tak jste si hezky popovídali.Ledka na středu je imobilizer a zhasne po otočení klíčku..A ta u světel je určitě od toho dálkověho ovl.může mít funkci alarmu(falešného)A nemusí mít otřesové čidlo.Tak zkus stahnout okno zamknout dalkou a otevřít dveře ze vnitř.Jestli tam něco je tak to je určitě napojený na řidičovy dveře.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

palikx píše:Tak jste si hezky popovídali.Ledka na středu je imobilizer a zhasne po otočení klíčku..A ta u světel je určitě od toho dálkověho ovl.může mít funkci alarmu(falešného)A nemusí mít otřesové čidlo.Tak zkus stahnout okno zamknout dalkou a otevřít dveře ze vnitř.Jestli tam něco je tak to je určitě napojený na řidičovy dveře.
No tak to jsem se trefil. Taky mi přišlo divný, že by ta LEDka u hodin byla jenom blikač......i když to, že to není alarm je jasný :D Ale ta druhá co tam má podle mě falešná nebude........proš by ho tam někdo dával když už je tam jedna co vypadaá jako alarm? :?: 8)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
Ivko
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 13, 2005 09:41
Bydliště: Martin, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivko »

palikx píše:Tak jste si hezky popovídali.Ledka na středu je imobilizer a zhasne po otočení klíčku..A ta u světel je určitě od toho dálkověho ovl.může mít funkci alarmu(falešného)A nemusí mít otřesové čidlo.Tak zkus stahnout okno zamknout dalkou a otevřít dveře ze vnitř.Jestli tam něco je tak to je určitě napojený na řidičovy dveře.
:lol:
Tak ja som to skúšal trochu rozhúpať (na kopanie som nemal srdce), ale to nerobilo nič. Takže ešte vyskúšam s tým otvoreným oknom.
Dík.
Lanos 1.5 S r.v.2000, 5dv, super red, centrál, imm
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Mareman píše:
No tak to jsem se trefil. Taky mi přišlo divný, že by ta LEDka u hodin byla jenom blikač......
Ta LED-ka na stredovom paneli ma funkciu "oznamovaca" stavu imobilizera. Ak nie je vlozeny kluc v zamku zapalovania, alebo je vypnute zapalovanie, LED blika s "kratkymi" zableskami (plni funkciu "vystrahy" pre pripadnych zlodejov)
Ak je v zamku zapalovania kluc s kodom, ktory ma riadiaca jednotka v pamati a zapalovanie je zapnute, LED je zhasnuta.
No a ak je v zamku zapalovania kluc bez cipu, pripadne s cipom, ktoreho kod RJ nema v pamati, tak po zapnuti zapalovania LED blika "dlhymi" zableskami a oznamuje, ze dany kluc nepozna. V tomto stave nie je mozne nastartovat, aj ked svietia kontrolky na palubovke a starter je funkcny. (Tento stav nastane aj vtedy, ak nie je v poriadku snimac kodu - mne ho menili dva krat. Preto tak dobre poznam, ako ta LED-ka funguje :roll: )

>Mareman: "Mám k autu jenom jeden klíč a chci si udělat alespoň obyčejnej, abych se případně dostal do auta...........tak to pak zkusím jestli ta LEDka zhasne i když otočím obyčejným klíčem"
Nezhasne. Bude blikat dlhymi zableskami. A s takymto klucom nenastartujes. Ak chces funkcny kluc, musis zohnat kluc s cipom, zabehnut do servisu, aby kod kluca zapisali do pamate RJ, a tak jej oznamili, ze aj tento kluc je "pravy" :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

>> Vado >> Jenže to je údajně tak 1500 :cry: Do toho se mi teda moc nechce. Ten obyč jsem chtěl proto, že by měl být tak za 150 a dostal bych se alespoň do auta a mohl odbrzit kdybych klíč ztratit a musel to nechat někam odtáhnout. Nevím.......zatím tam kdy jsem byl nemaj ani ty matrice na obyčejný klíče na Lanose :evil:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Odpovědět

Zpět na „LANOS“