Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od michal.sk »

este k tomu otackomeru... aky dopad? otackomer s tym nema nic spolocne, otackomer ti len ukazuje ake ma motor otacky, ale nic neriadi ani neovlada... a niektore modely otackomer ani nemaju, takze je tam v podstate z hladiska funkcnosti systemu zbytocny. je to len doplnok... na paradu :D
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od ppp »

Predpokladam ze nexia bude mat program v RJ podobny ako espero takze podla servisneho manualu, ked zisti RJ ze v sieti kleslo napatie pod nejaku hranicu, tak zvysi otacky motora. Predpokladam ze je to najma kvoli zimnym mesiacom, ked bezi vyhrievanie vsetkeho mozneho, svetla a to co obvykle, tak pri volnobehu na krizovatkach bude napatie v alternatore prilis male na to aby obzivlo baterku dostatocne na to aby dalsi start bol bezproblemovy. Na nsich starcih autach uz moze byt napatie na referencnom vstupe RJ nizke z roznychdovodov, zoxidovana kostra, konektory, polamane kable ... takze by teoreticky mohla s otazkami babrat aj RJ ale myslim ze v tomto pripade je to male pravdepodobne.

Neivem sice co si michal chcel povedat svojim prispevkom, asi objasnit zucasntennym pracu alternatora, ale pises rovnako ako vypravca, ze alternator musi byt budeny. Neviem ako si to myslel takze na to nechcem nic pisat ale na to co napisal vypravca, musim reagovat jasnejsie nez recnickou otazkou. Kym alternator nema nejaku velmi specialnu konstrukciu a zapojenie tak budeny byt nemusi. Sice potom nebude vyrabat ziadnu elektrinu ale neposkodi sa. Jedine co musi byt zapojene je odber z jeho vystupu. Aspon na akumulator.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od Vypravca »

V podstate mate pravdu.
Kolegyna kupila na Matiza novy alternator. Po namontovani som jej meral napatie a daval 14,4V. Po tyzdni uz nenastartovala. Meral som napatie na baterke, hlbkoko pod 12V. Pozerali sme ho, a nakoniec sme nasli vypadnuty kabel. Nie ten silovy, ale ten tenky (neviem oznacenie, ale to je jedno). Po pripojeni toho kablu a nabiti baterky bola skuska. Motor naskocil a na baterke napatie nestupalo.
Tak isiel alternator do opravy. Povedala mi, ze tam bolo ,,nieco,, odpalene, a ze jej menili regulator a diody.
Po oprave uz daval 14,4V.
Takze tiez tomu nechapem, ze vypadnutie, toho kablu spravilo taku skodu.
Ak chcete, tak skusajte vytahovat kable.
Ja ich vytahovat nebudem.
Naposledy upravil(a) Vypravca dne ned črc 22, 2012 18:55, celkem upraveno 1 x.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
ajva46
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 13, 2012 15:28
Bydliště: Detva, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od ajva46 »

No, k tej skúške, išlo o to, že až je niečo s alternátorom, tak by nemali svietiť vkuse svetlá... prosto akoby preblikovali jemne... no ako keď máš doma pokles prúdu, tak ti preblikne žiarovka :-) Tak som to pochopil ja. Dneska sme do toho zas čumeli, čo by mohol byť problém, bo mi občas autom hodí. Keď pridávam a kolo tých 1700 otáčok (presne neviem bo kolíšu) a potom kus vyššie. Keď mi to jednu dobu išlo, menil som olej aj filter+ filter vzduchový a sviečky + som odkrútil krytku rozdeľovača a prestriekal som to sprejom. a auto šlapalo ako hodinky. Tak som pokukal, čo by mohol mať rozdeľovač s otáčkami. A niečo som čítal, že Nexia nemá snímač otáčok? Je to pravda? Že je to v rozdeľovači. Tak možno vtedy to pomohlo. Bo takto mi motor trhalo aj predtým. Potom to prestalo a pripisovali sme to sviečkam, ale neverím, že som prešiel možno 500km a sú zas zachliapané. :-D :-D Čo vy nato? :-) Budem meniť brzdy (strmene) tak by som to skúsil zas vystriekať a uvidím. :-)
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od Vypravca »

V rozdelovaci mas cievku. Ta zvykne byt niekedy rozpadnuta.
Musis rozobrat rozdelovac, aby si sa ku nej dostal. Je to tu niekde pisane. Pozri aj v sekcii Espera.
Cievka sa da aj premerat. Ale za tie roky uz moze byt znehodnotena od oleja, co sa dostava do rozdelovaca cez netesny O kruzok.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
ajva46
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 13, 2012 15:28
Bydliště: Detva, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od ajva46 »

No, tadiaľ mi asi presakuje olej... Len, keď to vidím, že koľko stojí nová cievka, ma ide rozhodiť... Ale zas, až by to pomohlo tak, asi budem musieť obetovať pár lóve :-D :-D
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od Vypravca »

Cievka nebola draha. Uz ked budes rozoberat, tak kup aj O kruzok.
Pozrem ci mam nejaku starsiu cievku, mohol by som ti ju dat a vyskusas.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od LordMMX »

mám doma komplet rozdeľovač ak treba ;)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ajva46
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 13, 2012 15:28
Bydliště: Detva, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od ajva46 »

Oukej chlapi. Uvidím, dneska to skúsim, bo ma už mrľe žerú :-D Ak tak sa dohodneme :-)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od ppp »

Snimac otacok na nexii je samotny rozdelovac. Teda cievka v rozdelovaci (stoji tusim cca 5eur mozno menej) plus cast obvodu co je v rozdelovaci, ktory upravuje signal z cievky na napatie, ktore ocakava RJ. Ine snimanie otacok motora na nexii (a espere) nie je.
Skusal si za tmy pozerat na kable ku svieckam a na vysokonapatovu cievku? Ci po nich nebehaju svetelni duchovia?
ajva46
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 13, 2012 15:28
Bydliště: Detva, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od ajva46 »

Tak toto počujem prvýkrát :-) O tých duchoch :-)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od ppp »

Duchov, ked ich majitel auta privolal neudrzbou, vidno niekedy uz aj za sera ale za tmy uplne nadherne. Plazive povrchove vyboje po kabloch a po plastovom tele cievky, to je proste nadhera, cim starsie kable a cim viac poskodena cievka tym krajsie ;). Hotove neony.
Ja mam napriklad z espera staru poskodenu cievku, na ktoru auto dokaze jazdit uplne normalne, ale len ak je vsetko v poriadku. Ak nieco zacne blbnut, tak cievku preraza a vtedy vidno aj slabe svetelne vyboje po celom plastovom plasti cievky aj obcas vynecha motor.
ajva46
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 13, 2012 15:28
Bydliště: Detva, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísavé otáčky - Čo s tým?

Příspěvek od ajva46 »

no, to môže byť môj prípad, aj keď káble som menil asi pred rokom :) bo to bolo neskutné, ako ho trhalo... teraz to robí len občas, ale je to tiež už hrozné... si pripadám akoby som chodiť na tom nevedel :-D
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“