Ethanol E85, máte zkušenosti?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od JRD McLAREN »

no tak este nejake tie udaje ...ciselneho charakteru...

idealne pomery palivo/vzduch
Benzin (N95-N98) - 14.7:1
LPG - 14.6:1
E85 - 9.76:1 (pripadne sa udava rozne od 9.7 az po 11.8)

takze pri E85 je zakonita vyssia spotreba paliva.. pri zachovani optimalneho pomeru..

to "E85" nieje vzdy E85, kedze v zime by mal byt pomer obsiahnuteho benzinu v 1 litry o nieco vyssi,
kvoli zabezpeceniu lepsiemu startu za studena (rozumej pri mrazoch, teplotam nizssim ako -10st)
(takze by tom palivo malo byt oznacene ako E75 ci E60 a pod.)
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Reklama
 

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od conpet »

Zdenek R6 píše:
Hanzy píše:Není lépe jít do LPG?

Uvidíme jak VIP s 1,6, ale moje 1,8 v žádném případě nežere o dva litry víc. Jestli moc, tak o litr, ale myslím, že ani to ne. Nehlídám to, ale na palubáku mám nejhůř teď v zimě 8,3 kombinovanou (jezdím taxíkem v Olomouci, křižovatky a tak) -i
Jen bych chtěl zdůraznit fakt, že pokud nainstalujete do motoru jednotku na prodloužení vstřiku, tak na údaj z palubního pc o spotřebě můžete zapomenout , protože je počítaná z původní délky vstřiku originální RJ motoru. Takže skutečnou spotřebu zjistíte pouze tankováním. Počítejte + 2L oproti N95 . Přestavba za 10 000 to je teda nářez :roll: A docela mě začíná štvát že někteří prodejci šponují cenu už přes 28kč/L . Za 24,50 natankuju jen na ONU .
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od Hanzy »

Zdenek R6 píše:Olomouc je perla Moravy, když chci na dědinu, vezmu lyže a jedu do vidlákova do Beskyd :D Jinak to parkování nemusí být jen v Olomouci ( máme jich několik :D ) ale různě v jiných městech i státech, letištích a tak.
Kolegové dva mají CNG ve VW, ale nejede jim to a žere jim to víc než Tobě. Prý si to musí sednout :D
Eee coooo Olomouc je nějaká perla :?: :?: :?: :idea: To nic na rovině čeho si člověk ani nevšimne a už je v Prostějově? :D
Tož to je pěkný večerníček dneska se bude bubinkat :D Ti dám vidlákov tak si tam běžkuj na té placce kdýž náhodou tam budeš mít sníh :D vidíš a do Olomouce není vůbec důvod jezdit nic tam nemamo :D -P
V jiných státech právě tyhle hovadiny mají vyřešené a můžeš parkovat kdekoli ;)
A spotřeba co vím od jiných je min o 20% vyšší na ten chlast než na benál...
A CNG že jim hodně žere a to dělají jak?Že by jste tam měli vše jinak? :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od Zdenek R6 »

Není jednotka jako jednotka ;)
Jinak Beskydy nejsou špatný, dá se tam už i natankovat, učí se rychle ;) Fakt je, že tam jezdím asi nejraději od mala :PP:, taky jsem se tam kdysi málem zabil na motorce :D
Jinak to CNG mají v těch VW Cady, fakt je to špatný nebo s tím neumí jezdit. Pořád nechápu proč bych si měl koupit CNG, v čem je výhoda, ale asi je to v jiných autech jinak. ;)
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od Hanzy »

Nevím jen asi ten motor ní nic moc jakysi starý krám nebo 2.0 a jen 80KW je něco špatně ale i tak by to mělo byt ok ta spotřeba...hele je tam i srovnávací tabulka -i
Jinak to dávají do prassatu 1.4TSi a to je jiná káva :D 110KW
http://www.cngcompany.cz/29-volkswagen_caddy_2.0_cng
V olomouci kopec nemamo tak jak si poznal že ti to jede? :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od VIP »

conpet píše:
Zdenek R6 píše:
Hanzy píše:Není lépe jít do LPG?


Jen bych chtěl zdůraznit fakt, že pokud nainstalujete do motoru jednotku na prodloužení vstřiku, tak na údaj z palubního pc o spotřebě můžete zapomenout , protože je počítaná z původní délky vstřiku originální RJ motoru. Takže skutečnou spotřebu zjistíte pouze tankováním. Počítejte + 2L oproti N95 . Přestavba za 10 000 to je teda nářez :roll: A docela mě začíná štvát že někteří prodejci šponují cenu už přes 28kč/L . Za 24,50 natankuju jen na ONU .
Fakt je pravda, že mi palubní počítač nespočítá spotřebu správně? Mě se to nějak nezdá.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od conpet »

pokud máš v motoru přídavnou jednotku na E85 tak ne
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od Zdenek R6 »

Možná záleží na typu jednotky. Ta naše by to ale měla umět. Toto píše výrobce o ostatních jednotkách:
Principem fungování ostatních jednotek spočívá v pevném prodloužení délky vstřiku, tzn. že vstupní signál od řídící jednotky vozidla je prodloužen o procento, které na ,,krabičce nastavíte a to v jakémkoliv režimu jízdy. Tyto jednotky spoléhají na lambda regulaci vozidla, že se přizpůsobí. A v tom je ten háček, protože motor potřebuje jinou délku prodloužení na volnoběh, jinou na jízdu z kopce, jinou na jízdu při plné zátěži atd. Auta sice na tyto ,,krabičky,, jedou, ale s velkou spotřebou a nižším výkonem, než když je palivo dávkováno tak, jak si auto ,,přeje,,.
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od conpet »

Tak můj celkový dojem z většiny přestaveb je dost smíšený. Hodně lidí říká a píše že jejich krabička umí toto a toto a že ostatní to neumějí :lol: Já se prostě musím smát . Proč s tím každej dělá takový neskutečný tajnosti ?? To jste snad podepsali při montáži nějakou dohodu o mlčenlivosti ?? Tolik aut už na E85 jezdí , majitelé zaplatili v horším případě 10000 a proč nestojí o seriozní diskuzi typu koupil jsem toto a jede to takto. Zajímám se o to už asi 2 roky , dodnes jezdím bez zázračný krabičky, je pravda že čistej neberu , i když vím že na to jede , taky jsem to zkusil, takže míchám 4L n95 na 20L e85. Tak už otevřete ten tajmný hrad v karpatech a buďte konkrétní :lol: , neboť to ve mě pořád vyvolává pocit že krabička je zbytečná , pokud si s tím umí RJ poradit sama.

a teď do mě :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od Richard »

já nemám zkušenost s E85, ale z toho co jsem vyčetl, krabička na prodloužení vstřiku není všemocná.... podle mě je třeba hlavně použít výkonější vstřikovače, tedy ty co umí dosta ve stejném čase do válců víc paliva.... vstřik prodlužovat nejde do nekonečna.... tedy asi bych to viděl u 1,6 použít vstřikovače z 2,0 a u legy 2,0 vstřiky z 2,2.... nebo zvýšit nějak tlak v liště ...... prostě dostat víc paliva do válce ve stejném čase.... když jen prodloužím vstřik může se palivo blbě vrstvit a nakonec to může i hůř či pomaleji hořet, nebo se to hůř zapalovat.......
A ještě poznámku, píšete tu něco o 25,- kč za litr, ale když tak nějak jezdím a koukám je cena někde kolem 28,- a za to mě to nestojí.... jinak já jezdím na LPG a i když mám starší systém jednobod s krokáčem jezdím za cca 10 lpg, tedy za 5 l nafty.... ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od Zdenek R6 »

tankuji za 24.50 na Vena Trade
Naposledy upravil(a) Zdenek R6 dne stř zář 11, 2013 04:50, celkem upraveno 2 x.
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od conpet »

Ok , nechci nikoho naštvat, jen rozvinout tuhle diskuzi do konkrétních čísel , já osobně bez krabičky šetřím cca 50kč na 100km , ale to jen pouze pokud se mě podaří natankovat na ONU. Loni v létě když byl N95 za 39 a na ONU E85 za 23.50 tak to bylo mnohem zajímavější. U nás nejprve začali E85 prodávat za 25 , potom jim prý přišla zimní směs , tak zdražili na 28 a v létě už to tak nechlali :roll: , tak jsem zvědav za kolik to bude letos v létě.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od Hanzy »

A je výhoda že si můžeš natankovat do flašky a udělat si pěkný večer ted je to in! :D :PP:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od VIP »

Já si taky nemyslím, že by někdo z nás tady dělal nějaký tajnosti. Nechci svou jednotku nějak vychvalovat právě proto, že ji mám v autě, ale podle toho, co jsem se všude jinde dočetl a dostal odpovědi, jsem se právě rozhodl pro tuto, že mi jako laikovi přišla nejlepší. Zajímal jsem se o to skoro rok, než jsem se do toho pustil. Třeba zjistím, že je ta moje sada zrovna na hovno, ale to se nijak jinak nezjistí než používáním. Veškeré postřehy vám napíšu stejně jako Zdenek R6 a to bez cenzury.

Pan "conpet" si krabičku jistě rád zakoupí, až přečte naši chválu na ni. :PP: :lol: :D
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Ethanol E85, máte zkušenosti?

Příspěvek od Hanzy »

Sledujte přesné spotřeby km podle tankování a ne podle palubáku ten ukazuje kokotiny aplikaci do mobilu a sledovat aspoň 5000km a hodit info.
Třeba Comba CNG ted jsem mrkl jak jsem chtěl vědět jsem to sledoval 11988km a došel jsem za tu dobu k 7.64 m3 CNG
V kč to bylo průměr 17.16 kč/m3 tím 1.31kč/km no není to krása? :D
Podotýkám jízda neustále fofr většina i na dálnici co jezdím nejvíc FM-OV atd tak všichni jezdí na spotřebu nevím proč já většinou 140-150km/h občas i 130 žě :D a stále naložen.
Tak tyhle info bychom rádi alkoholici jedi děkujem :D :PP:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“