Cruze hatchback

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od File12 »

Jasné chápu. Já neřikam že se mi nelíbí. už jsem ho v pár barvách viděl. Trochu nezvykle na mě působí jen ta poslední fotka. A zavazadelník je skvěle přístupnej a velkej. To jsem docela čuměl.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Reklama
 

Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od Polgari »

je to ako taky mensi combi :)

Ale pekne :) Moja farba -i
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od Kjub »

To su dost zle fotky...skus znova :D
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od Hlava »

Zdravím pánové :)

Musím se uvést. Koupil jsem si včera své první auto. A ano, byl to chevy Cruze hatchback. Mám jej ve výbavě LTZ aka LT u sedanu s motorem 1.8benzín. Koupeno v Renocar Brno. Super prodejce :) V prvé řadě jsem rád, že tu existuje trochu pár lidí, co toto auto mají a můžem se podělit.

Tak postupně: které je hezčí? Asi se mi víc líbí sedan, přiznávám, ale potřeboval jsem větší otvor do kufru. A kluci, ruku na srdce, hatchback je taky kus :)

Problém s klapáním ap. No to mě nedalo a hned jsem šel vygarážovat. Nic nezaznamenáno. Ale mám tam najeto teprve 510km. Jak říkám, mám jej sotva 30h :)

Z čeho jsem na nervy a to teda řádně - opěrka. No tohhle teda budem muset nějako potunit, protože mi je úplně k hovnu. v zaaretované pozici mi prostě ruka nestačí k řadičce a v pozici ve předu to zaboha nedrží. Už jste to někdo nějako řešil? - všiml jsem si toho ihned při zkušebce. Bohužel.
Další nedostatek: Rádio. Dneska jsem musel jet Brno Praha. Je to dítko, takže pěkne 130 na tempomat. V celém rozjařeném rozpoložení jsem připojil svůj Galaxy S2 přes bluetooth a pálil jsem tam jednu pecku za druhou. Ale kvalita? Nic moc. Rádio samotné i CD je taky podprůměr. Srovnávám s Fábii RS, co mají naši, ten traktor ještě. Navíc moc ještě nechápu logiku ovládání RDS, TP. Ale neměl jsem ještě moc čas prostudovat návod.
A největší mega super průser: To auto prostě hovno jede :) Vůbec jsem jej netrápil, netočil, nezkoušel jsem potenciál, takže to není adekvátní hodnocení. Ale jako 120, pátý rychlostní stupeň. Trochu kopec. A jsem v prdeli. To auto je proste hrozně líné. Dodejte mi optimismus, že se to "výrazně" zlepší, až si to "sedne". Problém je asi ten, že jsem zvyklej na to RSo. Ale papírově by to mělo být hodně podobné... :( Bože, jak mě lákalo tam dát ve stovce trojku a "zkusit". Ale odolal jsem :) Slíbil jsem si, že první test bude po 2000km. Není to brzo? :) Naštěstí to je tak měsíc. BTW: spotřebu raději nezmiňuji :) Zkoušel jsem i Kiu Ceeda. Tam ten prodejce byl ještě lepší. Dal mi klíčky a že ať se za půl hodiny vrátím. No co, to mě nesralo, že je nové a točil jsem. Jelo teda výrazně lépe (takový výkon by mě stačil) a jízdní vlastnosti byly taky lepší hoši. Bohužel. Ale tak o půl hrušky a jedno jabko. Ale nelíbí se mi. :) Proto Cruze.
No a zatím poslední nešvar - ten airback spolujezdce :(( Proč to furt otravuje a svítí?

No a teď ty radosti: vypadá úžasně, řídí se mi skvěle, cestuje se mi pohodlně. Mám tu nejvyšší výbavu a jsem za ní rád. Miluji funkci wellcome home (nebo jak se jmenuje), BT párování, tempomat (třeba co jsem jezdil hodně v Mondeu, tam byl po resetu hrozně hrrrr, při vyklesávání cukal, tento zatím bezvadnej), automatická klimatizace funguje super, nemůžu se dočkat, až zaprší a zapne se senzor deště. A to všechno za super peníze! Ten výčet kladů je mnohem delší, ale to vy jistě všechno víte :)

Fotky dodám. Hned jak budu mít trochu čas a rád zodpovím jakékoliv otázky.

No to jsem se teda rozepsal :)

Jo btw. Testovací verze byla sedan. Jako sorry, ale u mého hatchbaku se mi zdá o 100% lepší zadní náprava. Je to možný?
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od Krtek »

Vítej a ať slouží k plný spokojenosti !
ad lepší náprava - podle mně se ti to zdá lepší u HB protože nemá takový převisy, nevim to je moje domněnka.
ad Brno - Praha na tempomat piánko 130. No to je to nejhorší co může auto v záběhu potkat. Přečti si něco o zajíždění. Auto potřebuje střídat režimy, často řadit, zrychlovat a zpomalovat. Takhle ho zajedeš tak že bude líný.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od Corpus2009 »

S tym zabehom suhlasim. Prvych par tisic km sa treba dialnici vyhybat velikym oblukom, presne jak pise Krtek. Co sa tyka linosti auta...skus si vyratat, kolko kW ma tvoj Cruze na 1 tonu auta a porovnaj to s RS. Ku prikladu sedan 1.8 ma na 1 tonu cca 74 kW (104kW/1,390tony)
Nova Fabia RS 1.4 TSI 132 kW vazi 1318kg a teda ma cca 100kW/1tona hmotnosti auta, co je dovolim si povedat priepastny rozdiel oproti Cruzakovi ;)
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od honzik »

Dobré postřehy, ale vše se tu už řešilo. Nicméně ti i já přeji hodně šťastných a spokojených kilometrů.

Máš nové auto a jezdil jsi s něčím jiným a auta se nadají úplně srovnávat, každé se chová jinak. Já mám sedan a stejný motor a taky se mi zdál zpočátku líný, ale zajel jsem si ho dobře a hlavně si zvykl na motor a převodovku a už nemám problém. Je třeba jen častěji přeřadit dolů a podržet motor v otáčkách a pak jede dobře.

Po půl roce a 15 tisících kilometrech bez závad musím konstatovat, že jsem udělal dobře, že jsem do Cruze šel.
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od Hlava »

No wow. Tak to mockrát děkji za upozornění. To je tak, když člověk důveřuje jedné osobě a nic si neověří. Naštěstí nás čekají teď výlety mimo dálnice. Panejo, ještě že jsem se to dozvěděl hned ze začátku.

S tím výkonem na tunu. Srovnávám to se starým RS. Ten má 96kW výkon a váží 1350. Což je papírově o chlup výkon na tunu menší než u CRUZE. Ale musím říct, že dneska mi to už nedalo a cestou na firmu jsem tu trojčičku (teď se dozvídám - ještě že) do kopce trošku podržel a bylo to přijemné.

Fotky budou o víkendu a přidám se do sekce Club cars :)

Ještě jednou děkuji za info.

Co ta opěrka, řešil jste to někdo?
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od tomask »

Odkud jseš Hlavo ?
Dej si to prosím do profilu, budeme se lépe orientovat.
Vítam tě tady a aď jseš spokojený.
Carthell Prg
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od Iacobus »

Ha ha ha :D
....som len čakal kedy sa opýta, prážak jeden :PP:
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od Krtek »

Jo tak ty ještě porovnáváš naftoně v RSu.. to už nejde srovnávat vůbec. TDičko dokáže fungovat i v pásmu 1500-2000 otáček a funguje... Kdežto tyhle 16V motory začínaj fungovat od 3 tis ot. vejš a pod 2 tis mu vyloženě škodíš.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od kesko »

Skús použiť ,,Hledat,, a zatiaľ toto. A nech ti auto frčí bez problémov -i
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... lit=operka
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od Hlava »

Bydliště doplněno.

Ano, měl bych hledat. Já postupně čtu všechny příspěvky, abych nabyl co nejvíce informací a k tomu jsem se ještě nedopracoval :)

Jinak dneska jsem naběhal dalších 300, už žádná dálnice. Dva dny a už mám skoro 1000. Asi jsem si měl vzít naftu :( Ale teda jakej nádhernej zvuk to má při 4000 :) Výkon motoru bude dobrý, jen se s tím musím prostě naučit jezdit.

Horší je, že než auto začnu fotit, budu jej muset dost umýt, muchy zasraný :)
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Uživatelský avatar
petrisek.pistolik
Příspěvky: 41
Registrován: pát zář 30, 2011 17:59
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od petrisek.pistolik »

Zdravím všechny,
tak dnes tomu je přesně měsíc co jsem majitelem taktéž Cruze HB - 1,6 LT+, béžová (viz avatar) to je ono. Zatím spokojenost, protože jsem přešel z 10 let staré Corsy 1,2, tak to je sakra rozdíl, ale jinak taky je to auto zatím trochu líné, ale rozjíždí se a snad to bude OK. Jinak loketní opěrku jsem vyřešil podle návodu v sekci Interiér - myslím vlákno "poškozený lak + loketní opěrka" kdy jsem vzal dřevěný špalíček, omotal páskou a olepil protiskluzovou podložkou a vypadá to dobře a stačí to dát do mezery po vysunutí opěrky a ta drží. Jinak celkově s autem opravdu spokojenost, ale mám zatím pouze najeto 800 km a tak se uvidí co a jak dál.
Alfa Romeo 33
Citroën BX
Škoda Favorit
Citroën Xantia
Opel Corsa
Chevrolet Cruze HB LT+, 1.6, béžová met., 2011
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Cruze hatchback

Příspěvek od radgosk »

vsimol som si na obrazku, ze HB ma sklapanie spatnych zrkadiel, je to pravda ?
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“