Kam schovat náhradní kolo???

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od inza »

Krom Chevrolet linky existují také různé asistenční linky a většina z nás už má zahrnutou nějakou asistenci v pov. ručení. Takže když se stane něco zásadního, klidně někam zavolám a počkám až někdo přijede.

Nedávno u jednoho našeho auta odešel alternátor, vybila se baterka, dojela odtahovka a v pov. ruč. vím že mám odtah do 7tis Kč.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od vasek »

Jojo, s tou asistencí to funguje, jen všechno nějaký čas trvá, takže se mi stále nejvíc líbí TPMS - měření tlaku. Největší problém vidím v tom, kam na tu krásnou palubku umístit displej od TPMS.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od dadif »

Nechci tady nijak shazovat užitečnost vyhodnocování tlaku v pneumatikách, ale když někde na cestách píchnu, tak mi bude houby platný vědět, že mám v levý zadní pneumatice tlak nula, to ten displej z tý palubky tak maximálně vzteky vyrvu... :?
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od Pivson »

Bohužel to něco stojí, ale rezerva je rezerva :-)
Z vlastní zkušenosti vím co je to pak za parádu když se roztrhne pneu
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od vasek »

dadif píše:Nechci tady nijak shazovat užitečnost vyhodnocování tlaku v pneumatikách, ale když někde na cestách píchnu, tak mi bude houby platný vědět, že mám v levý zadní pneumatice tlak nula, to ten displej z tý palubky tak maximálně vzteky vyrvu... :?
Monitor tlaku TPMS funguje tak, že kontroluje tlak v pneu průběžně a signalizuje v první úrovni pokles tlaku již o 12% ve druhé úrovni o 25% a třetí úrovni o 50%, takže je dost času bezpečně zastavit ještě dřív, než je pneumatika rozšmelcovaná. A o to jde, opravná sada s kompresorem, která je v Orlu dokáže opravit průpich a ne šmelc. Rezerva je sice rezerva, ale když si tak vzpomenu kolikrát jsem jí za 30 let ježdění potřeboval... :(( asi tak 3 x!
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od dadif »

No a to je právě taky ono, kolik budu muset investovat do TPMS pro dvě sady kol, cca 8.000,- ? Do dalšího elektronickýho zařízení, kterejch je dneska v autech už i tak víc než dost, navíc další displej někde na palubce... Mě tyhle řešení prostě neseděj. To možná radši zainvestuju cca 10.000,- do tý rezervy, nebo se na to vyprdnu a risknu to. Ale jak se znám, jakože už jsem tak 10 let nepíchnul, jen co pojedu s Orlandem z autosalonu, hned si to vynahradím - tak si alespoň vyzkouším, jak se s tou opravnou sadou zachází... ;)
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od johnlord »

Mě montáž rezervy přímo v SrbaServis přišla na nějakých 17000,-. Původně mi to spočítali na 13000,- ale nedorazil držák na rezervu, tak museli objednávat nějakej novej typ a samozřejmě dražší. Ještě jsem se nestihl podívat, jestli je rezerva na plechu, nebo na liťáku. Každopádně je 16" ikdyž kola u mojí verze LTZ mám 17".

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od johnlord »

johnlord píše:Mě montáž rezervy přímo v SrbaServis přišla na nějakých 17000,-. Původně mi to spočítali na 13000,- ale nedorazil držák na rezervu, tak museli objednávat nějakej novej typ a samozřejmě dražší. Ještě jsem se nestihl podívat, jestli je rezerva na plechu, nebo na liťáku. Každopádně je 16" ikdyž kola u mojí verze LTZ mám 17".

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Tak jen doplním kola mám 17", pneu 225/50 R17 a rezerva plech disk 16", pneu 215/60 R16
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od inza »

No teda fuj... ta cena
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od johnlord »

inza píše:No teda fuj... ta cena


Hmmm, nářez. Ale nic s tím nenadělám :oops:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od Jožan »

Teda Johnlorde,po tobě bych chtěl auto jako ojetinu.Myslím že co týče investic tak bezpečně vedeš.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od johnlord »

Jožan píše:Teda Johnlorde,po tobě bych chtěl auto jako ojetinu.Myslím že co týče investic tak bezpečně vedeš.
Hmmm :D , už mi chybí jen střešní okno. Ale okno na paroží zatím nepotřebuju :mrgreen:
Člověk si musí někdy udělat radost. Z Orlika se stává miláček, děcka jsou taky jak utržený z novýho auta a stále je co vylepšovat.

Se pak můžem domluvit za 20 let :lol: -i
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od Jožan »

Mým dětem je to zatím fuck,maj půl roku(dvojani),ale aspoń se s nima cítím bezpečně,zvlášť kvůli dvojitému rámu ve dveřich.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od johnlord »

Jožan píše:Mým dětem je to zatím fuck,maj půl roku(dvojani),ale aspoń se s nima cítím bezpečně,zvlášť kvůli dvojitému rámu ve dveřich.

To máš pravdu, naštěstí na tom Chevrolet nešetřil :mrgreen:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Frici
Příspěvky: 36
Registrován: pát srp 19, 2011 20:38
Bydliště: Komárno (SK)

Re: Kam schovat náhradní kolo???

Příspěvek od Frici »

Zdravícko!
Minuly tyzden nedelu som bol v Madarsku. V Egeri som zachytil nejaky kamen, a predná pneumatika sa mi zdeformovala. Nakolko som bol aj s rodinou na vylete, riskol som s tou pneumatikou cestu nad Dobsinu. cca 200 km. Na druhy den som volal do servisu, nadiktoval som rozmery a znacku pneumatiky. O pol hodiny sa mi ozvali ze takú pneumatiku nevedia zohnat na Slovensku - treba ju doviest z Nemecka. Cakal som nato 3 dni. Ked dosla, zaplatil som aj s vymenou 229 EUR. Teraz sa pytam co ked sa mi to stane na bohom zabudnutom mieste? Kde budem trcat 3 dni? Toto nie je porucha ako taká, tak si myslím ze asistencná sluzba nebude zadara. Povodne som chcel ten drziak na podvozok, ale vidím cenu takze nastupuje plán B. Zadné sedacky sa u mna nepouzívajú, sme len traja takze nepotrebujem 7-miestne auto. Vymontujem sedacky, spravím konstrukciu, potiahnem ju sivou látkoua spravím v tom miesto pre rezervu a náradie. V septembri mi objednaju dojazdovku. Ak dostanem len defekt pouzijem set na opravu a ked sa znicí pneumatika tak tam mám náhradu a nemusím nikde trcat.
FIAT 850 1970
TRABANT 601 1982
SKODA 120 LS 1984
SKODA FELICIA 1.3 1997
SKODA FABIA 1,2 2007
RENAULT SCENIC 1,6 AIR 2002
CHEVROLET ORLANDO 2,0 VCDI 132 k, 2011
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“