LED osvětlení

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení

Příspěvek od Ivan »

kany píše:ja mam ale 57kw..nie 55....preto 80...a elektricke turbo je taka dobra vecicka...elektricky sa zapne ventilator ktory vhana vzduch ako klasicke turbo.. :D
Ahoj, tak o tom mi napiš prosím něco víc. Zejména by mě zajímalo kam "vhání ten ventilátor vzduch jako u klasického turba"?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LED osvětlení

Příspěvek od ppp »

To sa toho vela nedozvies, to uz totiz vies a on ti tu nic nove nenapise, skor by som sa zaujimal o prikon toho ventilatoru. Ono to totiz uz existuje, ale pochybujem, ze by to na slovensku niekto montoval, tu ostanu tak pri ventilatorku do PCcka cp [redavaju na ebay :). Mimochodm nemusime sa citit menejcenny aj na vyspelom zapade si take kraviny montuju :).

A predsa som nasiel ten spravny clanok, aspon myslim, ze je to to co som pred rokmi cital:
http://www.turbomagazine.com/tech/0406t ... index.html
To len aby pripadni zaujemci videli ze to nie je take lahke kupit za facku an ebay vetracik. Pre anglicky menej zdatnych sem napisem to najdolezitejsie. Prikon jeho elektrickeho turbo je cca 14kW.
kany
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 09, 2012 00:24

Re: LED osvětlení

Příspěvek od kany »

ja to turbo samozrejme nemam zo slovenska...:)...a nemam to este ani nahodene...treba sa pohrat z vela vecmi aby to tam hlavne pasovalo...a nema to turbo ani taku silu..ale o to prave ide...nechcem aby mi roztrhlo motor...ale ak to budem mat setko namontovane tak potom poslem nejake video...ja som v stadiu prerabania cele nessi..cize ked uz bude hotova dozviete sa viac..tazko teraz otom mozem hovorit..ale je vela veci cim sa da na tomto aute zvysit vykon..:)..cital som par clankov..a kazdy vravel ze sa neda...ale ja idem z 8 ventila vyplieskat aspon 135 koni...teraz mi setci napiste ze je to nemozne....
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení

Příspěvek od Ivan »

kany píše:ja to turbo samozrejme nemam zo slovenska...:)...a nemam to este ani nahodene...treba sa pohrat z vela vecmi aby to tam hlavne pasovalo...a nema to turbo ani taku silu..ale o to prave ide...nechcem aby mi roztrhlo motor...ale ak to budem mat setko namontovane tak potom poslem nejake video...ja som v stadiu prerabania cele nessi..cize ked uz bude hotova dozviete sa viac..tazko teraz otom mozem hovorit..ale je vela veci cim sa da na tomto aute zvysit vykon..:)..cital som par clankov..a kazdy vravel ze sa neda...ale ja idem z 8 ventila vyplieskat aspon 135 koni...teraz mi setci napiste ze je to nemozne....
Inu, pokud to budeš dělat elektrickým turbem, které vhání vzduch ani nevíme kam, a to s takovou silou, že Ti to může roztrhnout motor, tak hodně štěstí :lol:

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LED osvětlení

Příspěvek od ppp »

Nepisal som ze to turbo je zo slovenska, ale ze tu ak si niekto nieco namontuje, tak to bude nanajvys vetracik do PC. To ze to na ebay predavaju ako elektricke turbo to neznamena, ze to zvladne nieco viac nez vychladenie pretaktovaneho pccka. A to ze to nejaky priekupnik kupi od cinanov a potom to predava akoze seriozna firma mimo ebay to z vetraciku nespravi eturbo. Skus si precitat clanok, v odkaze co som sem dal a usetris si hanbu, ked sa na nejakom zraze pochvalis haraburdou v aute a este usetris nejake peniaze ktore do tej zbytocnosti este planujes napchat. Ale mozno sa mylim, a skutocne vies co robis, aj ked z toho co pises to tak nevyzera. Stale si napriklad nenapisal prikon toho ventilatoru co mas.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení

Příspěvek od FoXo »

Ivan píše:
kany píše:ja to turbo samozrejme nemam zo slovenska...:)...a nemam to este ani nahodene...treba sa pohrat z vela vecmi aby to tam hlavne pasovalo...a nema to turbo ani taku silu..ale o to prave ide...nechcem aby mi roztrhlo motor...ale ak to budem mat setko namontovane tak potom poslem nejake video...ja som v stadiu prerabania cele nessi..cize ked uz bude hotova dozviete sa viac..tazko teraz otom mozem hovorit..ale je vela veci cim sa da na tomto aute zvysit vykon..:)..cital som par clankov..a kazdy vravel ze sa neda...ale ja idem z 8 ventila vyplieskat aspon 135 koni...teraz mi setci napiste ze je to nemozne....
Inu, pokud to budeš dělat elektrickým turbem, které vhání vzduch ani nevíme kam, a to s takovou silou, že Ti to může roztrhnout motor, tak hodně štěstí :lol:
Ale teda dufam ze to turbo bude aj svietit LED osvetlenim ;)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
kany
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 09, 2012 00:24

Re: LED osvětlení

Příspěvek od kany »

boze vidim ze ste tu setci odbornici...:)..ale nebudem sa tu hadat...moj tatko 30 rokov robi motory pre rally..pre skodovku...myslim ze ked mi on zohnal tieto veci tak to asi nebude fake...a myslim ze ma 50 krat väcsie skusenosti ako dosiahnut z motora co najviac bez toho aby ho neposkodil...kludne si zo mna robte srandu...ale ak to do leta setko stihnem tesim sa na nejaky tuning zraz...ale potom za mnou necchodte z otazkou ako som to urobil...moja odpoved bude ze mam turbo z ventilatora z pc...ze sportovy filter mam z ovcej koze...ze sanie motora som dal zo skody rapid....fat vas nechapem...aj keby mi ten motor nevydrzi..tak je 50000 tisic dalsich ktore by tam pasovali....
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LED osvětlení

Příspěvek od ppp »

Ja nemam starost o to ze by motor nevydrzal. Vetracik z pc vydrzi ako nic. A 30rocne skusenosti su fakt na nezaplatenie pre eturbo najma ked eturbo u bmw a audi je este len vo vyvoji, optimisticky odhad 2014. Robi vari pri vyvoja pre bmw a audi? Nie, pises nieco o skodovkach a tam o tom este ani nepoculi.
Doteraz som tu nevidel jediny udaj o prikone toho eturba a kym ho neuvidim, tak je to pre mna fake a ked ho uvidim, tak to bude jasne. Alebo to nema ani udaj o prikone? To by ma potom zaujimalo ako bude postupovat pri montazi elektrickeho zariadenia neznameho povodu a specifikacie. A ake baterie na jeho krmenie budes pouzivat? Alebo ani to nevies? Snad nie je problem z papierov opisat jeden jedinky udaj.
Ale ved mne je to jedno. Kym tu neuvidim udaj o prikone, tak uz nereagujem a necham ta tak nech si strkas prachy do somarin. Aspon si za ne niekto kupi skutocne vykonne auto.
kany
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 09, 2012 00:24

Re: LED osvětlení

Příspěvek od kany »

ja peniaze neriesim....mam aj vykonne auto...ale ide oto ze toto auto je neksutocne pekne a da sa neuveritelne porobit...preto som si ho kupil...a ty robis pre bmw alebo audi?..:)..to ze si sa niekde docital to je pekne...a ja ti nepoviem na akej baze to funguje ani nic...ale asi viem ze tatko mi tam neda nieco co by ma mohlo zabit...premyslaj...vies ked dokazu z posratej fabie 1.4 16 ventil vystavit 150 koni...to iste aj golf novy...tatko opravuje tu skodu fabia 2000...tak myslim ze sa do sportovych uprav rozumie viac ako ty...ja sa tu nemam dovod hadat...ja tomu ani kkt nerozumiem...ale ked to zoberu ten motor do ruk odbornici tak myslim ze nieje ocom...mne to je jedno co tam bude...hlavne ze to auticko bude mat zvuk bude mat lepsiu akceleraciu...a bude vyzerat...to je moj ciel...a ak sa setko podari tak vam sem hodim aj schemu aj setko...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LED osvětlení

Příspěvek od ppp »

Ak sa tvoj tatko v ladeni motor naozaj vyzna, tak velmi pochybujem ze ti tam bude pchat nejake eturbo. Nieco si pocul, poplietol a potom nas tu nevedomky zavadzas. Takze sa tu vlastne bavime uplne zbytocne.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení

Příspěvek od FoXo »

Tak sa vzdy potesim ked nieco nove pribudne v teme LED osvetlenie, ze kto co podsvietil, osvetlil atd a jeb ETURBO. To je daka novy vykonnova LED s vetrakom?
Dakujem ;)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení

Příspěvek od Ivan »

kany píše:ja peniaze neriesim....mam aj vykonne auto...ale ide oto ze toto auto je neksutocne pekne a da sa neuveritelne porobit...preto som si ho kupil...a ty robis pre bmw alebo audi?..:)..to ze si sa niekde docital to je pekne...a ja ti nepoviem na akej baze to funguje ani nic...ale asi viem ze tatko mi tam neda nieco co by ma mohlo zabit...premyslaj...vies ked dokazu z posratej fabie 1.4 16 ventil vystavit 150 koni...to iste aj golf novy...tatko opravuje tu skodu fabia 2000...tak myslim ze sa do sportovych uprav rozumie viac ako ty...ja sa tu nemam dovod hadat...ja tomu ani kkt nerozumiem...ale ked to zoberu ten motor do ruk odbornici tak myslim ze nieje ocom...mne to je jedno co tam bude...hlavne ze to auticko bude mat zvuk bude mat lepsiu akceleraciu...a bude vyzerat...to je moj ciel...a ak sa setko podari tak vam sem hodim aj schemu aj setko...
Gratuluji, pokud neřešíš peníze, takových lidí moc neznám a těch, kteří by to o sobě tvrdili veřejně, žádné. Ale k věci: kolega MarAt postavil z Hondy CRX 1,6 turbo 521 koní: video např. zde: http://www.youtube.com/watch?v=l4PxGsA78VY , takže věřím, že i z maloobjemového motoru lze postavit slušný výkon. Ačkoli nemám technické vzdělání, moc dobře z MarAtova projektu i z vlastní zkušenosti vím, jaké úsilí, znalosti a finance za tím stojí. A opravdu tam nemá elektrické turbo. Tvým řečem uvěřím, až Tvoje auto uvidím a až uvidím výkonnostní graf na motorové brzdě. Omlouvám se, ale do té doby je to pro mě jen tlachání a chlubení se, které nemá jakýkoli racionální základ. Navíc z Tvých příspěvků je vidět, že tomu sám vůbec nerozumíš a ani vlastně nevíš, co chceš. Zvuk? Výkon? Ako to bude vyzerat?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

kany
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 09, 2012 00:24

Re: LED osvětlení

Příspěvek od kany »

veru ja nechapem tomu...niesom automechanik ani nic...:)..setko za mna robia iny...ja len platim...chcem mat vynimocnu nexiu...to je cele..a ako to oni chu dociel uz ja neriesim..:)..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: LED osvětlení

Příspěvek od ppp »

FoXo píše:Tak sa vzdy potesim ked nieco nove pribudne v teme LED osvetlenie, ze kto co podsvietil, osvetlil atd a jeb ETURBO. To je daka novy vykonnova LED s vetrakom?
Dakujem ;)
Potesila by ta fotka mojich ledkovych cuvacich svetiel? :D
V kazdom mam jednu cree xml t5 na cca 2.5A takze kazde ma silu cca 500lm minus straty v plexikryte.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení

Příspěvek od FoXo »

Jasne vsetko sem postup, rozobrane vsetko sem :) O tom tu predsa je tema nie :D
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“