LPG

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

cubafire
Příspěvky: 555
Registrován: pát led 14, 2005 07:58
Bydliště: Staré Město u UH, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cubafire »

Přesně tak. Pokud někdo najezdí víc jak 15000 ročně pak je LPG jasná volba. Já jsem víc jak spokojený.
dřív: NEXIA 1.5 8V, GLE, LPG-BRC
dnes Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi :twisted:
Nexia = srdeční záležitost
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Akri »

Olda píše:
simone píše:Neviem ako vy, ale ja mám v NEXII LPG už viac ako rok a najazdených cca 30.000 km a môžem povedať, že som nikdy nemal problém. Spotreba sa síce zvýšila o jeden liter, ale pri dlhých jazdách mám spotrebu približne 8 litrov na 100 km. Neviem posúdiť ako mi to ničí motor, ale pred NEXIOU som mal Škodu 130 a v nej som mal LPG 4 roky a tiež bez problémov. K cene: montáž asi 24.000,- Sk vrátilo sa mi to na spotrebe za jeden rok. Cena benzínu je skoro 40,- Sk a plyn 17,- Sk neviem čo špekulujete. Nikdy by som neuvažoval či dať alebo nedať LPG. Moja odpoved jednoznačne ÁNO. Výkon sa trochu zmenšil, ale normálnemu človeku úplne postačuje. Maximálna rýclosť, ktorú som dosiahol s LPG bola 160 km a to na Slovensku úplne stačí.
Přesně tak!
Jo, a 170 ve 4 lidech na LPG šla :lol:
ja verim, pac mi to jede uplne stejne jako na benal taky ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Budem si s ohladom na moje prispevky na zaciatku temy dost protirecit, ale aktualne ceny benzinu a hlavne rozdiel oproti lpg ma donutili dat namontovat splynovac. Este ho nemam, len som objednany na montaz. Jak som bol nasrany, tak som oslovil prvu fyrmu, ktoru som na internete nasiel aj ked je to 70 km od mojho domova. Bojim sa len tych roznorodych nazorov v tejto teme ohladne lpg. Objavuju sa tu prispevky ohladne 11 litrov spotreby, o dost lenivejsom tahu a podobne. Ked to naozaj nestupne viac ako o jeden liter, tak to bude OK. Ale su to aj ine famy aj nefamy, dokonca sa mi aj do usi dostalo ako odchadzaju hlavy motora, vysusuje motor a ine. Sam tomu neverim a trocha ma upokojuju aj prispevky niektorych rozumnejsich ludi. Snad mi najviac udrelo do oci v tejto teme, ze po 100000 km sa nema montovat lpg. Rad by som vedel ako na to kto prisiel. Kto vyriekol taku mudru poucku...
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Příspěvek od Radmont »

ak pojde cena benzinu hore, tak mi tiez neostane nic ine len namontovat lpg.
Peugeot 307 Break, 1,6, 110k
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Dano píše:Budem si s ohladom na moje prispevky na zaciatku temy dost protirecit, ale aktualne ceny benzinu a hlavne rozdiel oproti lpg ma donutili dat namontovat splynovac. Este ho nemam, len som objednany na montaz. Jak som bol nasrany, tak som oslovil prvu fyrmu, ktoru som na internete nasiel aj ked je to 70 km od mojho domova. Bojim sa len tych roznorodych nazorov v tejto teme ohladne lpg. Objavuju sa tu prispevky ohladne 11 litrov spotreby, o dost lenivejsom tahu a podobne. Ked to naozaj nestupne viac ako o jeden liter, tak to bude OK. Ale su to aj ine famy aj nefamy, dokonca sa mi aj do usi dostalo ako odchadzaju hlavy motora, vysusuje motor a ine. Sam tomu neverim a trocha ma upokojuju aj prispevky niektorych rozumnejsich ludi. Snad mi najviac udrelo do oci v tejto teme, ze po 100000 km sa nema montovat lpg. Rad by som vedel ako na to kto prisiel. Kto vyriekol taku mudru poucku...
Mohl by jsi popsat co je to za firmu, jaký systém apod.?
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Olda píše: Mohl by jsi popsat co je to za firmu, jaký systém apod.?
Je to jedna fyrma pri Holici (kusok od Hodonina len na slovenskej strane). Bude to BRC lebo Lovato nema schvaleny typ. Uz som to aj olutoval. Mal som hladat nieco blizsie alebo s lepsou dopravou. Lenze som im poslal na ucet zalohu 5000 aby ma objednali tak uz to nezmenim. Ostava mi dufat vo dve veci. Ze tie peniaze dostali a vedia o nich a ze sa to nepokazi lebo darmo mam zaruku ked s tym budem muset letet 70 km na reklamciu. Nehovorim o katastrofickom scenari, ze by si tam nechali 30 dni auto kym nedostanu vyreklamovany vadny diel alebo nedajboze rozbijem to auto skor ako pridem na montaz :? ale to uz prehanam :lol:
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Dano píše:Budem si s ohladom na moje prispevky na zaciatku temy dost protirecit, ale aktualne ceny benzinu a hlavne rozdiel oproti lpg ma donutili dat namontovat splynovac. Este ho nemam, len som objednany na montaz. Jak som bol nasrany, tak som oslovil prvu fyrmu, ktoru som na internete nasiel aj ked je to 70 km od mojho domova. Bojim sa len tych roznorodych nazorov v tejto teme ohladne lpg. Objavuju sa tu prispevky ohladne 11 litrov spotreby, o dost lenivejsom tahu a podobne. Ked to naozaj nestupne viac ako o jeden liter, tak to bude OK. Ale su to aj ine famy aj nefamy, dokonca sa mi aj do usi dostalo ako odchadzaju hlavy motora, vysusuje motor a ine. Sam tomu neverim a trocha ma upokojuju aj prispevky niektorych rozumnejsich ludi. Snad mi najviac udrelo do oci v tejto teme, ze po 100000 km sa nema montovat lpg. Rad by som vedel ako na to kto prisiel. Kto vyriekol taku mudru poucku...
Ano i 11 litru muze byt, je to v zime, pres leto jezdim ve trech dospelych a jedno dite za 10 maximum, u systemu co mam ja, nepoznas ze to jede na LPG, naopak se mi zda, ze to jede lip, jizda naprosto plynula.
Nevim proc by se nemohlo montovat LPG do auta ktere ma vic nez 100 tisic najeto, to je blbost, nekdo ma najeto 100 tis za velmi kratkou dobu a to by treba pri 1-2 roky starem aute nemohl montovat LPG? Trosku se mi to nezda, nebo auta co maji vic najeto nez 100tis, a LPG uz maji, jsou v nejake nevyhode? Podle me to je nesmysl, je treba se samozrejme o auto starat :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

samozrejme, ze kto jazdi 5 km do roboty kazdy den a vonku je -20, tak spotreba 11 litrov nieje problem. Ja jazdim po vyletoch a podobne, takze sa mi to priemeruje a ta spotreba urcite az taka nebude. Ale keby aj...Ked to teraz zere na benzin 10 L po 42,60 SK, tak je to 426 Sk na 100 km. Na plyn nech to zere 11 L po 18,10 Sk, tak je to 199 Sk na 100 km. Furt je to polovica a konkretne v na tomto priklade usetrenych minimalne 200 korun na 100 Km ked nie viac.
peter
Příspěvky: 52
Registrován: pon zář 27, 2004 13:59
Bydliště: LM, ZV

Příspěvek od peter »

vobec by som sa toho nebal. ja mam BRC vo svojom 8V sedane montovane pri 100000KM a momentalne mam nabehane o 52000 viac a je to uplne v pohode. na dialnici som vytlacil 195 , je to vsetko o dobrom nastaveni. vobec to nie je lenivsie a ide dobre aj pri studenom motore. spotrebu na dlhsie trasy pri jazde okolo 100 - 130km/h mi teraz vysla 7,7 lpg a to cestou cez donovaly. tankujem za 17.30 SK tak na jeden km mi to vychadza 1.33Sk, po meste si sice cucne 10 ale stale je to len 1.73 na km. mne sa montaz v hodnote 27000 vratila za rok, v zime spotreba vyssia asi o liter ale aj to je stale super. akurat si to skorsie hodil koncak vyfuck a musel som vymenit VN kable a samozrejme nove sviecky. olej mam mineralku 15w40 valvoline ktory je pre auta po 100000km a meni po 12000km a zatial v pohode.
fishbed
Příspěvky: 27
Registrován: čtv zář 08, 2005 22:58
Bydliště: Žilina - Banská Bystrica

Příspěvek od fishbed »

Suhlasim s tymi co nehladaju v LPG zbytocne problemy. Mal som dlhe roky S120 s BRC splynovacom a bol som absolutne spokojny a to som musel mysliet na obcasne oplachnutie ventilov benzinom. Auto bolo tichsie motor pracoval pokojnejsie a naklady uplna parada.Neskor som mal diesla, ale teraz som kupoval nexiu a hlavna podmienka bola namontovane LPG. Ked to zvladala S120, bude aj nexia a uplne v pohode.
Spotrebu mam s Lovatom cca 8,5l co je v sucasnosti dokonca ekonomickejsie ako na tom diesli.

Ale mohli by ste poradit ake najlepsie sviecky pouzit?

Dalej by ma zaujimalo ako to je so sposobom jazdy.Na vstrekovacich motoroch sa ma jazdit z ohladom na spotrebu pokial mozno co najmenej na volnobehu, So zaradenou rychlostou dolu kopcom a pod. riad. jedn. dava minimum paliva, Ale otazka :plati to aj na LPG? predsa len plyn nejde cez trysky! Fishbed
NEXIA GLX 1,5 DOHC 67KW Blue Sedan, kupena najzanedbanejšia pod slnkom, ale pomali na nej robím.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

ja si myslim, ze aby bola jazda so zaradenym stupnom ekonomickejsia, musi byt na to vybavena aj riadiaca jednotka. Napriklad Fabia ukaze nula spotrebu, ale ako sa chova Nexia parom vie. V meste je to podla mna jedno. Tam je pohodlnejsie pred krizovatkou vyradit jak podradovat ako ziacik v autoskole. Ale medzimesto uz z bezpecnostnych dovodov by som nevyradoval rychlostny stupen pri klesani. To urobi len totalny amater.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Na lpg sa nielen ze neoplati mat zaradene pri dojazdoch, ale to ani velmi motorom nebrzdi, lebo nez to RJ vyreguluju, tak to chvlku trva a plyn ide do motora neustale. Aspon kym ide o system s mixerom a nie s plynovymi vstrekmi.
Mne esperko papa 10 az 11l lpg v meste, lenze to mam vrabciu nozku :) a mimo mesta 8l (200km 130 az 140km/h a 150km 100km/h). A mam rj prepnutu na 95 oktanovy benzin a asi to aj funguje, lebo motor je mierne hlucnejsi najma pri akceleracii a mierne zivsi v nizkych otackach (1500 az 3000), samozrejme na lpg. Ale skutocne len mierne. Omnoho zivsi je kym je studeny (kym ma studene sanie, a vodu na ohrev lpg).
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

ako je to s tym mixerom a s plynovymi vstrekmi? To sa da vybrat alebo do nexie ide len jedno alebo ako to je?
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

ja bych jen k te spotrebe jeste pripsal, ze jezdim i na LPG pod 8 litru pri dalkovych a tam uz je to jedno jak rychle, z prahy jsem valil furt 160 a spotreba pod 8 litru, jinak pri courackach a popojizdeni ve meste to je opravdu tech 10 litru, a v zime i 12, ale u nas stoji LPG 14kč a BA 95 33kč, tak se da lehce spocitat uspora :)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Nech je ta spotreba aka chce, ale stale je tam pomer voci benzinu. Furt je to polovica. Aj ked zozere 12, ale to sa rovna 11 na benzin a to neni sranda. To je uspora 200 korun na 100 km
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“