jak vypnout ESP ?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od topa77 »

Za 1.: ESP a protiprokluz jde vypnout každé zvlášť. Kratší podržení vypne jedno, delší podržení vypne druhé. Z hlavy nevím které, ale jde to vypnout zvlášť.

Za 2: až budete muset v těchto sněhových podmínkách najet pár tisíc měsíčně, ono Vás nějaké závodění nebo klouzání přejde.
černý Cruze 1,8 LT
Reklama
 

tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od tosuja »

hmmmm....
1) zajímavé je, že hned každý píše o nějakém závodění, to, že si například na začátku prázdného kruhového objezdu (když z něj mám vyjíždět až posledním sjezdem) pošlu ruční brzdou zadek do smyku není žádné závodění.
2) jak už jsem vyzkoušel, stiskem se vypne protiprokluz a podržením se vypne ESP+protiprokluz současně.
3) běžne v tomhle počasí najezdím měsíčně 5000 km a víc, takže si myslím, že nejezdím zrovna málo.
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od Kjub »

Ja si myslim, ze kazdy nech jazdi podla svojich schopnosti a moznosti. Ale musi ich poznat. Vela ludi si mysli ze ich pozna, ale mylia sa. Ja som celkom dobry vodic, ale hned ako sa citim co i len trochu nepohodlne tak spomalujem.
Kludne nech si niekto s autom blbne, ale na miestach kde nikto nieje tj. prazdne parkoviska, trebars aj kruhace... Pokial nikoho neohrozi tak je to OK.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od SERGEJ_3 »

jj presne tak, kdo chce jezdit jako duchodce, at tak jezdi, kdo si chce jednou za cas podriftovat na novem snehu, tak at to udela, ja s autem taky zkousim co dokaze a nikomu to nevnucuju -i takze v klidu hosi, vzdyt jsou Vanoce :mrgreen:
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od chrudoš »

Boze dokazou uz lidi konecne pochopit nevyhodu letnich gum v zime pri necekane zmene pocasi?? Nejde mi o led, ktery vidi vsichni, to same pri stale snehove pokryvce, tam si to na letnich nikdo nelajzne, jde mi o to, ze rano muze byt hezky a vecer nasnezi a kvuli blbcum na letnich, co jsou nejchytrejsi, se zablokuji vsechny silnice, o to jde prece! A driftovani, kde nikoho neohrozim, to jde jedine na prazdnem parkovisti nebo na okruhu, nikde jinde si clovek nemuze byt jisty, ze mu tam nekdo neprileti, radovanky tohoto typu na silnice proste nepatri.

A ta perla, ze znas hodne slusnych ridicu, kteri se vybodovali, to mluvi za vsechno :) Kdyz mam nejaky bod, udelal jsem neco spatne, takze dobry ridic nejsem. At je to spatne parkovani, volani, slabe prekrocena rychlost, muze to byt vsechno smula, ale ne znamka ridicskeho umeni...
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od dettektorr »

Já si taky občas zadriftuju, ale u mě je to spíš nechtěné a vyplývá z podstaty zadokolky -i
Chevrolet Orlando 1,8 LT+
BMW 530D
Kia Cee'd 1,6 CRDi 85kW
Kia Cee'd SW 1,6 CRDi 85kW
Hyundai Coupé 2,0i 16V
Daewoo Lanos 1,3i
Daewoo Tacuma 1,6 16V - dnes má manželka
Fiat Croma 2,0i 16V
Fiat Croma 2,0i 8V
Fiat Punto 1,25i
-------------------------------------------------------
Yamaha FZS600 Fazer
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od Kjub »

chrudoš píše:Boze dokazou uz lidi konecne pochopit nevyhodu letnich gum v zime pri necekane zmene pocasi?? Nejde mi o led, ktery vidi vsichni, to same pri stale snehove pokryvce, tam si to na letnich nikdo nelajzne, jde mi o to, ze rano muze byt hezky a vecer nasnezi a kvuli blbcum na letnich, co jsou nejchytrejsi, se zablokuji vsechny silnice, o to jde prece! A driftovani, kde nikoho neohrozim, to jde jedine na prazdnem parkovisti nebo na okruhu, nikde jinde si clovek nemuze byt jisty, ze mu tam nekdo neprileti, radovanky tohoto typu na silnice proste nepatri.

A ta perla, ze znas hodne slusnych ridicu, kteri se vybodovali, to mluvi za vsechno :) Kdyz mam nejaky bod, udelal jsem neco spatne, takze dobry ridic nejsem. At je to spatne parkovani, volani, slabe prekrocena rychlost, muze to byt vsechno smula, ale ne znamka ridicskeho umeni...
Pravda je ze s letnymi gumami sa v zime nema co jazdit. Ale pokuta, u vas aj body (dufam ze to k nam nedojde) neznamena vzdy ze som zly vodic. Napriklad prekrocim rychlost o 5-10 km, alebo aj o 20 km (idem na obchvate v meste kde je 90ka 110nou), uplne v klidku a sirokoro daleko prazdna dialnica, nikde skoro ziadne auto, ciste, suche cesty a kreten mi da pokutu? To by bolo nefer, ne? A takychto prikladou by sme mohli dat milion, ale nebudeme uz viac odbocovat od temy...

INAK VSETKYM ZELAM STASTNY NOVY ROK, ZIADNE NEHODY A PORUCHY! CITAME SA V ROKU 2011!
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Rogrigo
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 22, 2010 23:26

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od Rogrigo »

Zdar lidi, chci se zeptat:
Jak poznam jestli je esp a tcs vypnute nebo zapnute?
Nechci to poznat podle jizdy na lede =)
Pac jsem ten cuflik mackal x krat ruzne dlouho a ono hovno zadna kontrolka
mi neukazovala ze to je zaple nebo vyple ani mi ten cudl nesvitil a to by mel ne.
Ted sice nejsem v aute ale da se to zapnout nebo vypnout za jizdy?
Za dalsi nesvitil mi ten cudl na zap/vyp neni to tim ze jsem mel vyple podsviceni? Dekuji za odpoved chtel jsem se kouknout do manualu ale mam moc velkej bordel doma =D a nenasel jsem ho. Ted jsem v praci :/
PS: Vcera jsem jel po prazske silnici nejake postranni tak 5-10km/h se 4lidma prdel mi uletla z nicehonic na levobok, nebylo to tim ze bylo vypnute to esp? Za dalsi na te silnici byla asi 5cm vrstva ledu pokryta snehem =D a tipek v showroomu mi rikal ze nejlepsi je na lede vypnout to esp cko a to je celkem tipek co se vyzna kurevsky v autech.
Diky za odpoved mocilinky :D
červenoučký chevrolet cruzíček 1.6 ls plusinko
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od hladolef »

ESP-se vypina,jak nekam zapadnes,(snih,bahno).Jinak vyborna vec,jak za deste,tak na naledi.Kdo to vypina,aby mnel pozitek s jizdy,je u mne magor.(kromne,tankodromu).
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od topa77 »

Když je vypnutá kontrola trakce, tak svítí kontrolka tuším v pravém budíku. Je v ní napsáno TC a je přeškrknuté. Když je vypnuté ESP, tak svítí kontrolka se symbolem autíčka s "bleskem" za ním a nápisem off. Takžde jde vypnout každé zvlášť. Zapne se to oboje stiskem tlačítka vedle šaltrpáky nebo novým nastartováním....

pokud žádná z těch kontrolek nesvítí vše funguje a pokud nesvítí kontrolka v levém budíku je vše diagnostikováno jako funkční.
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
Rogrigo
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 22, 2010 23:26

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od Rogrigo »

No a je tedy mozne ze mi to auto uklouzlo s esp na lede ? Pac ja se ho snazil vypnout az pote! A jestli takhle klouze i zatizena prdel tak to je hnus teda" byt tam zaparkovana auta po stranach tak i v peti kilacich jsem drel plechy"! Jinak 77 diky za odpoved a jeste otazka zalezi ted presne na delce stisku tlacitka vyp/zap na tcs a esp a pak jednym "kratkym" zmacknutim je zase zapnu"
PS: Dopice to je jasne ze clovek chce jezdit co nejbezpecneji prece nebude smikovat na uzke silnici se ctyrma lidma omg chtel jsem jen zaparkovat"! a udelalo to 2x smyk" pri jizde dopredu :D a dost velkej"!
červenoučký chevrolet cruzíček 1.6 ls plusinko
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od topa77 »

a má LS+ vůbec ESP a tak? ;)

je si třeba uvědomit, že elektronika není samospasitelná. Protiprokluz funguje tak, že se při rozjezdu protáčené kolo poháněné nápravy přibrzdí a přes diferenciál se tak roztočí to stojící, které má lepší adhezi a auto jede. Odstraňuje se tak nevýhoda klasického diferenciálu.

ESP porovnává jak je natočený volant a kam ve skutečnosti jede auto, když to nesouhlasí přibržďuje různě kola, aby se auto srovnalo. Pokud ale i to přibržďované kolo je třeba na ledě a po zabrždění klouže a nenakopne auto do správného směru, tak máš peška a letíš kam gravitace a setrvačnost zavolá :)
černý Cruze 1,8 LT
tosuja
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 12, 2010 18:41

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od tosuja »

to chrudoš : k bodům přijdeš ani nevíš jak, kolegovi se spálila pojistka na světla pro denní svícení, a protože o tom nevěděl, tak jel bez světel. policajti tam měřili, ale protože tam zrovna jen někdo rychle, tak stavěli toho druhého, nicméně měli krásnou fotku jeho obličeje v autě, které nesvítí, takže správní řízení, pokuta, body. a když říkal, že měl technickou závadu, tak mu u správního řízení řekli, že to tvrdí účelově aby se vyhnul postihu. jinak body se mažou pokud rok člověk neudělá žádný přestupek ( i nebodovaný) takže teoreticky, pokud získá někdo 1 bod za 11 měsíců, tak se mu nikdy nic nemaže a je jen otázka času, kdy bude vybodovaný. Naštěstí dnes už se dají body 1x ročně dokoupit (kurz bezpečné jízdy). schválně říkám dokoupit, protože o nic jiného nejde. chceš body? zaplať.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od chrudoš »

Prekroceni o 5-10 je vedomy prestupek, jezdim tak taky a pokud me chyti, bude to smula, ale ne spravne a slusne rizeni prece! Vsichni vime, jake jsou limity a kdo je prekracuje (ja osobne ano), sam se vedome vystavuje riziku odebrani bodu, tzn je to jen a jen moje blbost, na tohle se nadavat neda. Pokud nevim, ze mi sviti svetla, je to smolik, nicmene pochybuju, ze mi nebudou svitit 12krat za rok, tzn nevyboduju se. A tvuj teoreticky priklad o sbirani 1 bodu za rok, to je taky usmevne :) Chapu, muze se to stat, ale to za tech 12 let spis vyhraju sportku, nez se takhle smutne vyboduju :) Ja ti rozumim, obcas jsou body smula, ale v drtive vetsine si je clovek zaslouzi a muze se ohanet, cim chce, zas takovi hayzli ti policajti dnes uz nejsou
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od SERGEJ_3 »

jeste k tematu ESP, dneska sem zkousel vypnout ESP a zaroven se mi vypne i protiprokluz, takze samostatne ESP vypnout nejde, jen doplneni protoze nekdo tu psal ze jde vypnout pouze ESP aby protiprokluz zustal zapnuty ;)
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“