VYSOKA SPOTREBA !!!

Moderátor: Blue Lanos

Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

Musíš zjistit jestli se zavírá,včera jsem ti to popsal jak to má fungovat.Sytič se zavírá automaticky v závislosti na teplotě vody,můžeš to vypozorovat jak ten ozubený půlměsíc který zapadá do bílého plastového kolečka se pomalu pří ohřívání motoru pohybuje. Pod ním je takový váleček který ho tlačí,na tom kolečku je pružinka
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
Reklama
 

pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

ok takze ak bude zatvarat sytic tak je sytic OK a potom uz je problem len v karburatore a nastaveniu bohatej zmesi hej ?
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

Snad by to mělo být v pořádku,ale bůh ví u Tica je možné všechno :roll: Každopádně udělat to co jsme se bavili plus zkontrolovat všechny hadičky,pružinky a podobné bazmeky na karburátoru.Pokud říkáš že to jede dobře,olej to snad nebere, tak by tam jiná závada být neměla.Snad.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
tico103
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 12, 2010 11:20

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od tico103 »

NO ja niesom daky odbornik do tica ale mal som uplne rovnaky problem.. ktory som vyriesil vymenou termostatu taktiez mi neukazovalo teplotu a motor mi siel kus vo vysich otackach tak soich znizil a zralo mi tiez okolo10L tak ma napadlo kedze je tam automat.sytic chyba bude v nedostatocno zohrieti vody v otore tak so vybral termostat a bol zalpeny a stal otvoreny vymenil so ho hned mi zacalo aj teplotu ukazovat a spotrenba klesna na polovicu cize 4,5 az 5 litrov.. sory ak nebudete moct daco precitat a mam rozbituklavesnicu :)
pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

a ked je pokazeny termostat tak zapne vobec ten ventilator na chladici ? lebo mne ide tak tam asi problem nebude
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

Ventilátor může zapnout i s pokaženým termostatem. Tico má malý chladič a málo vody a tak při pomalejší jízdě pokud netopíš naplno může ventilátor zapnout.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

fuuu ha takze nakoiec to mozno bude termostat ktory to robi hej ? oki skusim ho vymenit kolko asi stoji novy ?
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od marianH »

Obávam sa, že sa už odkláňate od témy. Silne doporučujem navštíviť servis. A nie to tu donekonečna omieľať a špekulovať čím to asi tak je. Pokiaľ nie ste schopný závadu odstrániť svojpomocne, tak aj tak nič iné než odborný servis nepripadá do úvahy.


MarianH

pistagrongy píše:fuuu ha takze nakoiec to mozno bude termostat ktory to robi hej ? oki skusim ho vymenit kolko asi stoji novy ?
pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

no mozmo to bude aj tym termostatom, lebotam ako je sytic a ten zubkovany pol mesiacked je studeny motor je tam vidno tak 6 zubkov a ked je motor zohriaty tak 4, nema to otvorit cele ?
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od Mirin »

marianH: To máš těžké,skoro každá návštěva servisu převyšuje cenu vozu :cry:
pistagrongy: Pokud nezapomenu tak se ti na to zítra podívám o kolik zubů se to pootočí mě.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
pistagrongy
Příspěvky: 22
Registrován: sob pro 04, 2010 12:49

Re: VYSOKA SPOTREBA !!!

Příspěvek od pistagrongy »

ok pozri sa kolko mas zubkov pri studenom motore a kolko mas pri zohriatom ak sa ti to otvori cele znamena to ze je problem v termostate ten dostatocne nezohreje motor a ty padom sa automatycky sitic nezavrie... a bolo by po probleme no ak sa ti pohne len o tolko ako mne a ty to mas v poriadku a zo spotrebou problem nemas tak bude problem potom v bohatosti zmesi...
Odpovědět

Zpět na „TICO“