Cruze automat

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
hladik2
Příspěvky: 112
Registrován: úte črc 20, 2010 17:31
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Cruze automat

Příspěvek od hladik2 »

U automatu se nedoporučuje za jízdy vyřadit z D na N!!!!!!!!!!
Captiva 2.0 crdi/2007/automat
Malaguti Phantom 100
První vozítko Škoda 1100 MB de Luxe,r.v.1969
Reklama
 

Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze automat

Příspěvek od Corpus2009 »

Neviem teda aké automaty má Chevy, ale tie staršie u Toyoty fungovali asi tak, že po pustení plynu otáčky samé po pár sekundách padly až na neutrál. Nemusel si teda vyraďovať do N.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Cruze automat

Příspěvek od mzprx »

Automat je Hydramatic 6T40. http://en.wikipedia.org/wiki/GM_6T40_transmission

Techniku dojazdu na neutral vseobecne nikde neodporucaju, ale skor ide o poziadavku
bezpecnostnu, ako technicku. Bez problemov to ide.
Automat pri ubrati plynu sam vyhodnoti stav, pri ktorom netreba brzdit motorom a
"vyradi", t.j. otacky padnu. Ale nerobi to vzdy. Ale mne sa to tazko spoznava, kedze mi to toci
cca. 1300 otacok pri 60km/h.
:mrgreen:
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Pavel56
Příspěvky: 56
Registrován: čtv pro 16, 2010 23:34
Bydliště: Orlová

Re: Cruze automat

Příspěvek od Pavel56 »

Dimco Nubira 97 píše:Páni otázka na Vás automatov :D Dá sa na automate využiť dojazd ako na manuáli ? Resp je možné za jazdy prepnúť páku do polohy N z D a nechať auto ísť zotrvačnosťou a potom zaradiť naspäť D a pokračovať ....v živote som nejazdil na automate preto sa ospravedlnujem za dementné otázky :D Ale moc ma to zaujíma preto chcem vedieť ako to je či si kúpiť automat alebo manuál....
Přečti si:
http://www.offroad.cz/modules.php?name= ... le&sid=347
třeba Ti to dá odpověď :)
Cruze 1,8 LT, aut.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Cruze automat

Příspěvek od milosh »

Ja ti jako majitel 2 automatu dam odpoved hned, pokud pojedes na N pak nebudes mit nulovou spotrebu jako kdyz pojedes na zarazeny rychlostni stupen (nejcasteji na D), stejne jako u manualu, uz nemame 20 let stary auta kdy se kde to slo vyrazovalo aby to nepapalo :)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Cruze automat

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

JJ to viem že pri zaraďenom stupni je nulová spotreba ale brzdenie motorom bez spojky sa mi zdá trošku nereálne jedine že by bol ten automat sám taký inteligentný že by to nejako sám dokázal kultivovane :)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Cruze automat

Příspěvek od milosh »

ja davam rychlosti 3-2-1 podle toho jak prudky kopec je, pak to brzdi motorem, nevim jak to ma cruze, zda tam nema jen D, mam za to ze jo.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Cruze automat

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

JJ Cruz má len D ale s prepnutím na sekvenčnú volbu prevodov by to mohlo ísť celkom inteligentne brzdiť alebo sa mýlim ?
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze automat

Příspěvek od Corpus2009 »

Máš pravdu Dimco. Stačí presunúť volič do ľava a môže si podľa seba podraďovať ako len chceš. Predĺžiš si tak životnosť obloženia. A pokiaľ jazdíš v meste, tak sa odporúča zamknúť volič na 3. prípadne 4. prevodovom stupni. Tým ti prevodovka odosť dlhšie vydrží pretože menej radí a teda menej sa namáha. Tiež udržuje motor v otáčkach a lepšie ňou potom preteká olej, ktorý ju chladí. V lete sa ti teda nebude prehrievať, čím tiež prispeješ k dlhšej životnosti. :idea:
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Cruze automat

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Přečti si:
http://www.offroad.cz/modules.php?name= ... le&sid=347
třeba Ti to dá odpověď :)[/quote]
Inak dík moc super článok veľmi zaujímavý a poučný ...
Takže sa dá aj s automatom narábať podla potreby to je super to ma teší to môže byť veľmi šikovný vecička :) ďalšou otázkou je ako je to citlivé pri rozjazdoch ? Typujem že dnešné automaty už skoro dokonale dokážu nahradiť citlivú nohu na spojke pre konfort z jazdy alebo je to ešte trošičku cukajúce a sekavé ? Ako to pripadá Vám ?
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze automat

Příspěvek od Corpus2009 »

No ak mám povedať za seba, tak rozjazd s klasickým automatom je oveľa komfortnejší než s manuálom. Stačí si to porovnať pri jazde s MHD. Bus s automatom je úplna lahoda a radosť sa v ňom viesť, kdežto pri manuály dávam pri preraďovaní medzi 1 a 2 čelo o sedačku predomňou :lol: . Cit v nohe v podstate nepotrebuješ, iba ak tak na zistenie, pri akom uhle zošlapnutie plynového padála automat podraní a pri akom ešte nie. Na to ale vplýva aj zaťaženie motora vyplývajúce napríklad zo stúpania cesty, aktuálnej hmotnosti auta apod. Proste automat sa snaží aby sa motor čo najmenej namáhal a zároveň mal optimálnu spotrebu. Aspoň ja to tak vidím. Takže podľa môjho názoru a skúseností sa pri rozjazde s klasikou absolútne netreba báť nejakého cuknutie. Je síce pravda, že som na tom najazdil len nejakých 1500 míľ, ale nič podobné som nezaznamenal.
Pridávam video o jazde s dvojspojkovým automatom. Nie je to Das DSG ale EDC od frantíkov, ale v podstate pracujú na rovnakom princípe, aspoň si to teda myslím. Pri dvojspojke je zjavné, že na plynulý rozjazd treba mať naozaj super cit v nohe. -P
http://auto.sme.sk/c/5662121/test-v-ren ... jkami.html
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Cruze automat

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Nevýhodou pre mňa je však častá cesta mestom to asi moc ekonomické nebude :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Cruze automat

Příspěvek od Corpus2009 »

Stačí aby si sa na zelenej plynulo rozbiehal a veľký rozdiel v spotrebe oproti manuálu tam mať nebudeš. Treba tiež využívať brzdenie motor pred semaformi a je to. A práve v meste zistíš, že s automatom sa môžeš plne venovať dianiu okolo seba a dovolím si tvrdiť, že budeš mať v aute tak o 70% menej práce ako s manuálom.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Cruze automat

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Hmmmm tak to by bolo velice pekné mať takú spotrebičku jak s manuálom :) Tož budem museť ešte trochen pošetriť a velmi silni premýšlať nad manuálom :)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Cruze automat

Příspěvek od milosh »

Jednou zkusis automat a uz nebudes chtit nic jinyho -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“