serviska cruze

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od chrudoš »

Péťo ,ty mas aveo, takze laskave mlc. V manualu je to jasne psane, nedelej tu chytreho. Pokud ma nekdo 1,6 a pochybuje, at si tam zajede, ja tam pojedu az po roce / 30 tis., driv me tam nikdo ze zadneho duvodu nedostane. Prirucka je prirucka a kldine se budu hadat s dealerem i s chytrakama okolo
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: serviska cruze

Příspěvek od PETO »

Vieš , o tom čo hovorým aj dačo viem a Aveo je už vyše pol roka pa celý život sa zaujímam o autá , posledné roky to bolo veľmi intenzívne lebo som v tom podnikal až som sa skoro dostal až na druhý svet (srdce,ladviny) tieto žabomyšie vojny mi dosť lezú na ale aj automobilky musia z niečoho žiť trebárs je to na úkor nás zákaznikov .Chevy Cruze sa mi páči veľmi ale no možno niečo viac na niektorom zraze alebo čo ja viem , viem že každé auto má svoje klady a zápory a auto bez chýb ešte nevymyslely . Takže ľutujem že som sa zapojil do tejto debaty každý ma na to svoj názor takže pardon .
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: serviska cruze

Příspěvek od PETO »

Ked vidím tých 30 000 km brrrrr . Ospravedlňujem sa ešte raz a veľké PARDON že som vyjadril svoj názor .
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od chrudoš »

Ne, moc jsi me nepochopil, nijak zle jsem to nemyslel, jen me to uz nastvalo, timto se i ja omlouvam za ostrejsi vyrazivo :) Slo mi jen o to, ze Cruze je nove auto, ktere ma v manualu dost jasne napsano, kdy se ma kam jezdit. Proto mi prijde scestne hodnotit jej podle drivejsich aut.
Jak pises, tohle cele mi prijde jako hadka na hlavu, proto jsem jasne napsal, ze manual je manual, a jestli se ma kazdy dovtipit a servisni dobu podelit dvema, pak jsem padly na hlavu...

A co se tyce spotreby oleje, to cislo je dost ujete. Mam 13000 a oleje je porad stejne
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: serviska cruze

Příspěvek od honza72 »

Hele PETO, ja si nemyslím, že Cruze je první auto v Evropě, které jezdí jako benzíňák s plně syntetickým olejem na výměnu v 30tkm... Já jen, že naše letité firemní auta (Škoda, Citroen, Peugeot...) jezdí na servis co DVA roky nebo co 30tkm... A jezdí, dokonce žádná zvýšená spotřeba oleje a to už mají nalítáno.... Je asi jiná doba, nelze srovnávat staré Škodovky + minerální olej s dnešním olejem. Asi... Prostě nemáme s tím problém....
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od Daff.Cz »

No ja se teda taky chystam na vymenu oleje a servisku az po roce, jelikoz 30 000 km nemam sanci najet, s nakladakem to najedu jak nic ale s cruzem nemam sanci, takze po roce. :D
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od chrudoš »

No me to vyjde tak akorat, za rok okolo 25-27 000, takze se mi tam ted po pul roce nechce :) Beru, jak to je v manualu a hotove vyrizen :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: serviska cruze

Příspěvek od Life5 »

Optám sej kao debil: Cruze má plnou sintetiku olej? Ja myslel ze má polosintetiku.

Napiste nekdo.
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: serviska cruze

Příspěvek od xsoftx »

Pokud olej splňuje kritéria, tak to může být half i full syntetic....jen pozor při přechodu na full ve starém vozu, kdy může docházet k odstraňování usazenin a tím zacpavání filtru. Já používám full.
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: serviska cruze

Příspěvek od honza72 »

To si piš, že má plnou syntetiku. Zkus mi napsat, jen do počtu, jaké znáš dnes nové auto s jinou náplní, než s plnou syntetikou. Ty polosyntetiky se lily do Feld, prvních Fabek, Kalosů, Sparků apod. Dnes i od kolegy Aveo, má plnou syntetiku...
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: serviska cruze

Příspěvek od Life5 »

honza72 : Ja netusim v tom nemam prehled .Me posledni auto byla octava rok 2000 .)ú a ted az Cruze a mel jsme za to ze tam je polo.s . Prodejce mi nedal zadne info nikde jsem se to nedocetl tak jsem byl vedem neznalosti.
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: serviska cruze

Příspěvek od TOMTCE »

Tak už mě to začalo docela dost štvát, jak si se mnou v servisech v Ústí a v Teplicích hrajou a dnes sem obvolal 4 dealery po celý republice a všichni mi řekli, že benzínovej cruze má servisku po 30 000km nebo po 1 roce. Nevim jestli to od prodejců v severních čechách byl úmysl nebo neznalost mě hnát na výměnu oleje a filtru po 15000km, když to je pouze a jen u dieselových motorů. A to sem tam byl 2x osobně. Jsem teda velmi zklamán z přístupu a jednání prodejců.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: serviska cruze

Příspěvek od Richard »

Omlouvám se, že do diskuze vstupuju, ale říkat full nebo half syntetik je dnes dost z cesty........
Pro oleje jsou důležité asi 2 parametry a to viskozita (tekutost, řídkost za tepla a za studena) a výkonostní parametry, oboje získáte z popisu .... a oboje je předepsáno výrobcem motoru
Ve všech olejích jsou nějaké syntetické přísady tu více tu méně ale úplně nejdůležitější je dodržet předpis výrobce.
Daewa a Chevrolety to mají vcelku jednoduché , na trhu se vyskytuje přímo GM olej a ten by se měl do vozů asi i dávat.....
Do všech současných benzínových i naftových vozů jsme dávali GM olej 5W30
To že olej je pro vozy GM ale neznamená to že by se nemohl používat i v jiných vozech, ale má třeba nějaké aditiva co prospívají guferům a různým těsněním, nebo spíš tolik je nežerou ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: serviska cruze

Příspěvek od honza72 »

A víš co mě štve skoro nejvíc, ... že není std. cena servisky, předepsaná Chevroletem Eastern Europe, všude stejná! Prostě - co prodejce, to jiná cena a někdy dost podstatně. Základní "garančka" má stanovené limity, ale někteří chytráci to obchází svými cenami komponentů a hlavně doplňků, jako 1l vody do ostřikovače za 45,-Kč. (Kde to tak koupíš, že???)
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: serviska cruze

Příspěvek od Richard »

A ještě poznámku. Naftový Cruze i Captiva má tuším proměný interval výměny oleje a tak vás na nutnost výměny auto upozorní samo a to je hodně proměnné a není problém už po 8000 km měnit olej...... závisí to hlavně na počtu regenerací DPF a ta rovnice je tuším 1 regenerace DPF (i nedokončená) = 3% životnosti oleje dolů
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“