přečipování

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Je to 16V DOHC. V servise uz tiez mali takto poskodene motory,ale vsetky udajne prechipovane. Ten co mi to chipoval tvrdi,ze by sa mi to stalo tak ci tak aj s povodnou riadiacou jednotkou. Takze komu verit? Podla mna zivotnost tychto motorov pred GO je max. 170.000 km. Ak vydrzia dovtedy,vydrzia do 500.000. Ak odidu predtym,je to na generalku a potom bude hadam pokoj.
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Tak to máme špatné.Máme v dílně v podobném stavu taky 2 motory.Ted jsme udělali komplet generálku vč.nové hlavy.Tak doufáme že už to pojede.Dám vedět jak to dopadlo. :!:
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

A Vy predpokladate,ze to nastalo vdaka comu? Moj servis sa aspon vie vyhovorit na chipovanie a vinny som ja. To ze v minulosti mi prasklo tesnenie pod hlavou a oni ho len vtedy vymenili a nenatlakovali hlavu,to si nepriznaju. A prasknuta bola nakoniec aj hlava,robili vlastne 2x tu istu robotu. Uz vtedy sa mohol poskodit aj blok,piesty,kruzky atd. Takze toto mohla byt v mojom pripade pricina. Ten co mi to pred 2 rokmi chipoval vravi,ze mu mozem ruky aj nohy odrezat,za svojim si stoji a chipovanim sa to stat nemohlo. Byvaly dovodzca Daewoo,teraz servis v PN zasa tvrdi,ze vysokym predstihom a bohatou zmesou. Takze vyberme si... :x
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Abych řekl pravdu tak s největší pravděpodobností zbroušením hlavy při opravě těsnění.Podle knížky daewoo se zřejmě nesmi brousit.Čipováním to asi není,alespon u nás ne.Nemužu delat zavěry protože opravdu jistě nevíme nic a svadět to na majitele taky nechci.Jak jsem řekl uvidíme. :oops:
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Presne tak. Mne ked prasklo tesnenie pod hlavou,praskla aj hlava. Zvarali ju a zrovnavali. Piesty a kruzky vtedy neskontrolovali. Teraz vrazim peniaze do GO motora,kupim povodnu RJ a k comu to povedie? Aku mam istotu,ze sa mi to nestane znova po urcitom case? Ak sa mi to ale znova stane s povodnou RJ,budu si uz musiet konecne priznat chybu v servise. Teraz je to 50/50. Mne hovoria ze je to chipovanim,ja im ze prasknutou hlavou a tesnenim.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Tak tam teda nechaj tu cipovanu :? inak ti bude trocha luto vykonu a penazi co si do toho chipu investoval. Ale zase na druhej strane su peniaze za GO...je to tazke :cry:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Moju chipovanu RJ chce Ivan z Brna,takze cast nakladov sa mi vrati. On ju chce na sprinty,bude No1.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Sám jsem zvědav ;)

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

No dnes jsme dali dohromady i to druhé auto.Ted jezdí obě.Musíme s nimi najet ale aspon 2000 km abychom měli jistotu.Výsledek dám vědět. -i
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

palikx píše:No dnes jsme dali dohromady i to druhé auto.Ted jezdí obě.Musíme s nimi najet ale aspon 2000 km abychom měli jistotu.Výsledek dám vědět. -i
Jazdite s nimi Vy alebo zakaznik? Ja by som svojim servisakom nenechal urobit po GO 2000 km na mojom aute. Ja si ju zabehnem sam. Udajne je nutne po zoskladani motora nechat ho bezat na volnobeh cca 6 hodin a potom postupne zabehavat jazdenim. Prvy interval vymeny oleja po GO staci normalne po 10000 km alebo skor? Moze tam ist rovno plna syntetika,cize olej aky tam isiel pred GO?
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Něco najezdíme my.ale šéf to bude chtít vyzkoušet pořádně aby byla jistota ze je to ok.S tím záběhem je to pravda.olej tam muže byt klidně plná syn.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Istota musi byt uz pri poskladani motora naspat. Ved je to ako z vyroby nie ked to robi poriadny servis? Len nezabudnut v bloku nejake skrutky a bude dobre. :D
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

To vše je jasné ale ten motor byl pokaždé z nových dílu (kromě hlavy)a stejně byly upálené písty :!: Klika a ojnice vždy ok.Jen jednou ale to mu díky upáleným pístum došel olej.Proto ta nejistota.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ivan píše:Sám jsem zvědav ;)
Ďáble !! :shock: :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Ivane,Ty to musis testovat! A po roku mi potom povies,ci sa mi motor rozpadol vdaka chipovaniu alebo nie. Spoznas to tak,ze sa po roku rozpadne aj Tebe. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „LANOS“