výměna oleje

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
ander282
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 10, 2013 08:36

Re: výměna oleje

Příspěvek od ander282 »

Takže toto je licenciované GM dexos2™ produkty - oleje ktoré môžte použiť vo vašom chevy :)

http://www.gmdexos.com/licensedbrands/d ... rands.html
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna oleje

Příspěvek od Richard »

No jo , ale to je globláně pro všechny Chevy vč. benzínů, ale ty máš Captivu a naftovou, třeba do tý bych zrovna nedával olej s teplou viskozitou 40, právě kvůli turbu, to se totiž olejem i tak trochu chladí a je třeba tam mít průtok a hustší olej poteče pomaleji a může se v turbu přehřívat a napalovat se v ložiskách a co následuje je jasný...... tedy fakt používej tu 30.....
Já 5W30 pro Chevy používám v Santa fé CRDI je to podobnej, či spíše skoro stejnej motor od VM Motori....... a raději měním častěji i když nemám ještě DPF..... pokud bych tam DPF měl mít, neměl bych to auto ....... ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
HonzaKLE
Příspěvky: 104
Registrován: čtv říj 20, 2011 22:22

Re: výměna oleje

Příspěvek od HonzaKLE »

Dnes garanční prohlídka po 1 roce (15 tis. km) u Dobrovolného ve Velkém Meziříčí.
Cena 6.303,- Kč vč DPH. Měněn olej (CASTROL) a pilový filtr.
Chevrolet Captiva LTZ 2,2D
VW Touran 1,9 TDI
kawasaki KLE
Škoda Octavia II 4x4 1,9 TDI
Škoda Felicia kombi
Škoda 100, 110, 105

ČZ 125/476
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: výměna oleje

Příspěvek od Mefisto »

Ja mel prvni za cca 5 a pul
ivsony
Příspěvky: 35
Registrován: ned dub 04, 2010 15:06

Re: výměna oleje

Příspěvek od ivsony »

Jo jo Dobrovolnej ve VelMezu je v pohodě,na pobočce v Jihlavě je to horší,přístup k zakaz.nic moc.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: výměna oleje

Příspěvek od ladinek »

Já měnil dnes , DEXOS 2..... 4,5l do Avea filtr 290kč origo GM, Celkem 790kč celkem :D Olej jsem sehnal bokem 5l za 500kč, výměna 60min s vykapáním.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
ogi
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 26, 2013 10:24

Re: výměna oleje

Příspěvek od ogi »

mozna hloupej dotaz, captiva diesel rv 2008, v servisce mam napsanou vymenu oleje a filtru nekdy na 125t km, momentalne jsem nekde na 155t, takze asi nejvyssi cas ten olej vymenit, ale tak nejak cekam, ze by se mi melo rozsvitit nejaky upozorneni/kontrolka na desce (ktera podle manualu tam je), jen stim nemam zkusenost, vim ze u nekterych aut se to po vymene nastavuje rucne, aby to v urcitejch km se rozsvitilo, ale tady by snad mel bejt nejakej system co to primo testuje kvalitu oleje a podle toho se zapne, nevite jak to presne je? Nechtel bych si to auto pok***it :D

Jinak co ste se tu bavili o ruznejch problemech, tak jsem si poridil od cinanu z e-bay ELM jednoduchou ctecku servisnich kodu a umi to i mazat chyby a tak, pro rychly zjisteni co se deje je to za 250Kc super vec, kdyby chtel nekdo z okoli Kladna vyzkouset, tak muzu ukazat.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna oleje

Příspěvek od Richard »

no to jsi dobrej !!!!! chceš nám říct, žes měl olej měnit ve 125k km a nyní máš 155k km a nic jsi nedělal? HUSTÝ ! Já osobně olej měním po 15k km včetně filtru a nic mě nemusí upozorňovat !
Captiva sice má kontrolku oleje pokud si pamatuju spojenou s DPF filtrem s tím, že každá regenerace i nedokončená odepisuje 3% z životnosti oleje. Pokud tam DPF filtr nemáš, nevím na co s výměnou čekáš. Mě stačí jen pohled na tu černou břečku co vyteče po 15k km. Mám skoro stejnej motor v Santa Fe........ a žádný upozornění na výměnu oleje tam nemám..... chudák motor......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
ogi
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 26, 2013 10:24

Re: výměna oleje

Příspěvek od ogi »

nene posledni vymena byla, podle papiru delana v 125t (serviska) ale auto je z bazaru a prijde mi to trochu davno, nejsem si uplne jistej jak je to realny, proto se ptam na tu kontrolu... no asi to necham pro jistotu proverit a zjistit ;)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna oleje

Příspěvek od Richard »

Jestli máš auto z bazaru. tak nevěř ničemu....... Abys měl klid vyměň všechny kapaliny a oleje a udělej rozvody....... Já vím že sis koupil auto na ježdění, ale když se ti potkaj ventily, nebo vylágruješ motor, nikdo ti nic nedá a zkus se soudit...... jedna firma zkrachuje druhá vznikne a ty jsi v háji...... ;-)
Namlouvat si, že někdo prodá auto po výměně všeho co je třeba dle servisní knížky je podobné, jako když si dva teplý koupěj kočárek....... ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: výměna oleje

Příspěvek od Mefisto »

No vymena je po 15t nebo po roce, tak nevim.
Uživatelský avatar
ogi
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 26, 2013 10:24

Re: výměna oleje

Příspěvek od ogi »

ok, vymenit to necham tak jako tak, spis me u te captivy zajimala teda ta kontrolka, jestli verit/neverit a jestli to funguje ze to kontroluje kvalitu oleje, nebo jen v servisu pri vymene nastavej neco jako: ted bylo vymeneno za 15t km se rozsvit at ti to zas vymenej...
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna oleje

Příspěvek od Richard »

nevím ale na ty regenerace funguje, jinak tam asi čidlo kvality oleje nebude, jen sprostý počítání 1 regenerace 3% z životnosti dole...... a jestli je nějaký upozornění v palubáku nevím, když jsem Chevy prodával předváděčky nikdy nebyly starší než 1/2 roku, tak jsem tu kontrolku nikdy neviděl.... ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
ogi
Příspěvky: 18
Registrován: pon srp 26, 2013 10:24

Re: výměna oleje

Příspěvek od ogi »

tak mam vymenino, v servise si rekli o 4500Kc tak sem se jim vysmal, koupil v Elitu 7 litru voleje (at mame nakej navic) Castrol Magnetac 5W-40 DPF olej a olejovej filtr dohromady za 1700Kc... doma sem to najel prednima na spalky a vymenil, za pul hodinky hotovo a pohoda.... natom pekne panove v servisech rejzujou :D Jinak olejovej filtr je v ty moji Captive pekne skovanej pod palivovym filtrem a moc se k tomu nemuze, ale da se to...
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: výměna oleje

Příspěvek od Laco71 »

ogi píše:tak mam vymenino, v servise si rekli o 4500Kc tak sem se jim vysmal, koupil v Elitu 7 litru voleje (at mame nakej navic) Castrol Magnetac 5W-40 DPF olej a olejovej filtr dohromady za 1700Kc... doma sem to najel prednima na spalky a vymenil, za pul hodinky hotovo a pohoda.... natom pekne panove v servisech rejzujou :D Jinak olejovej filtr je v ty moji Captive pekne skovanej pod palivovym filtrem a moc se k tomu nemuze, ale da se to...

spravny prístup -i :PP:
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“