Zimni gumy a kola

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od xsoftx »

ladinek píše:no jsem zvědav co ti udělá sůl s liťákama
Dělal jsem to téměř devět let u SantaFečka a to auto jsem prodal ze stejnýma "liťákama". Dělám to i s Cruzem a byl jsem na přezouvání upozorňen, že díky nízkému profilu (nejde o zničení o obrubníky atd.) sůl začne vnikat mezi gumu a kolo. Dojde k něčemu jako zpuchýřkovatění (koroze?) a kolo přestává těsnit - mluvíme-li o bezdušových pneu..........

Nicméně si říkám, zničení kol po pěti, šesti letech, může být důvodem k nákupu pěknějších :)
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Reklama
 

Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Kjub »

Ja sem teraz pridavam koment, lebo tato tema pomaly zacne ozivat. Ja som jednu zimu nechal na aute letne elektrony, lebo mi neboli schopni poslat plechace, tak som iba prezul gumy a na jar som prezul spat a pri cistini som zistil, ze sa mi moje drahe elektrony dost donicili od soli, od kamienkov, mraz...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od ladinek »

chce o koupit liťáky na zimní provoz,viděl jsem je na netu,nějaký leštěný límec není asi moc dobrý nápad,ale liťáky na feldě origo zima nijak nepoznamenala.Mě se sloupala barva z nových liťáků po roce při letním provozu,proto bych to nechtěl vidět po zimě :roll: jinak bych to nepsal :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Kjub »

Prave som si presercoval net s ponukami na zimne gumy, plechace a pozrel som aj alu rafky a idem urcite do plechacov, dam pekne puklice a hotovo. Neoplati sa na zimu kupovat litaky. Vacsinou su litaky drahsie o 25-30 eury na koleso ak to porovnam s tie najlacnejsie.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od ladinek »

to nemluvím o tom že jen vyvážení je o hodně dražší a po zimě ty kola musí fakt vypadat ,škoda peněz,taky mám na zimu plechy ,ale každého názor :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od -peha- »

No Já používám ALU aj v zime a po 10 rokoch a po malej rekonstruci pred 3 rokmi sú stále ako nové :lol: Jo a prezúvanie som riešil na OPLÍKU no tie gumy po 3 rokoch púšťaly aj letné aj zimné lebo sa poškodil ten jemný krúžok okolo ráfku a pre to by som už nikdy neprezúval a aj keď mám velmi dobrá známosti v gumoservise tak čakať než ma prezujú to si moje dám na jeseň prevážiť a až nastane čas tak si je v garáži pekne sám prezujem :lol: :lol: :lol:
Přílohy
DSC00245.jpg
DSC00245.jpg (66.06 KiB) Zobrazeno 2990 x
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Hanzy »

ladinek píše:to nemluvím o tom že jen vyvážení je o hodně dražší a po zimě ty kola musí fakt vypadat ,škoda peněz,taky mám na zimu plechy ,ale každého názor :PP:
Dnes kvalitnim alu zima nevadi naopak plechy v hodne nici auto nebot za nimi vse daleko vic rezne jelikoz se to neda udrzovat v cistote a drzi se tam dlouho vlhkost na nove auto bych plechy nedal ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Life5 »

Pro PETO : Nee folie na záslepce jsem nezapomel sundat ty tam mam zatím umyslem když budou uloženy v garazi.

Dále : Co se týka toho že někdo bude stále přehazovat na jeden ráfek zimáky a letnáky .Tak opotrebovává ráfek alu kola nemluve o tom ze musi stale kolo znovu vyvazovat u každého přehozu.To mi přijde nerozumne.
Já mam sadu sám si to prohodím celé a neničím si kolo na leto.Mne osobně by vadilo každy rok jezdit a přezouvat pneu na jeden ráfek.A jeste k tomu používat alu kolo jak na leto na zimu.Po debate v pneu . servise mi bylo řečeno na zimu dávat R 16 že to je lepší.

Debana na téma jestli plechač či alu kola.Tak mi v penu servise řekli že se už moc plechače nepoužívaj že jsou Al. kola kvalitní a mají i přímo některé upravu na zimu. A cena al kola je už do 1600Kč - 2000 Kč za kus. A kdo tam psal o lešteném alu kole na zimu snad nebude nidko kupovat leštené to pak opravdu jde ten povrch do haje.

A debata na pneu. Já osobně nekupuju žádne marketove a na autě v tomhle nešetřím.Mám osobně odzkoušené značky Nokian a Bridgestoun .
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Life5 »

Pro shindys : K tomu tvemu stáři pneu.Každá krupice snad vi ze je na pneu oznaceno kdy byla vyrobena. A jen krupice se nepodiva a nezjisti kdy bylo kolo vyrobeno koupi kolo ve sleve a ono je treba 3 roky uz stare ze lezelo ve sklade. Já osobne tohle hlidam a kdyz kupuju z E shopu tak jim to hned pisu o jaký rok se jedná a pokud poslou pneu se starsím datem tak je vracím. Je jasne ze nekdo vidi na netu dobrou znacku za dobre peníze a necha se obložit.
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od hladolef »

Kdyz jsem si pred 4 lety kupoval,alu disky.Tak jsem telefonoval na centralu Chevroletu v Rüsselsheimu,kde mi bylo receno,ze vsechny Chevrolet modely, alu disku jsou aj na zimni provoz.
Podle ADC.je aj 3.roky stara pneumatika,pri radnem skladovani,jako nova prodejna.
Přílohy
Je videt, ze mneli pravdu.
Je videt, ze mneli pravdu.
Zimni kola 023 (1024x768).jpg (242.44 KiB) Zobrazeno 2967 x
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Kjub »

A co si myslite o o znackach: Dayton, Fulda, Hankook, Kleber Sava alebo Semperit? Tieto sa daju zohnat celkom lacno od 60-80 eur za ks. Zatial som mal vzdy Dunlop, alebo Yokohama ale tie vychadzaju o nieco drahsie. Yokohamy ani nehovorim...
Plechace som najlacnejsie vysearchoval za 46,25.- eur za ks a alu disky 75.-eur za ks.

Pozeral som 205/60 R16 H, disky 6 1/2 x 16 ET41, roztec 5x115. Tak by to malo byt, ze?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od PETO »

[quote="Life5"]Pro PETO : Nee folie na záslepce jsem nezapomel sundat ty tam mam zatím umyslem když budou uloženy v garazi.

:D Ale nič mne to priradá zbytočné , ale ked mám pravdu povedať alebo lepšie napísať tak som to urobil tiež ale na letnom obutí . Folie s kritiek som dal dole vtedy ked som ich montoval na elektrony a elektrony na Avčo . :lol: ;)
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od Life5 »

Pro PEPO: Když by jsi si tu fotku přibližil videl by jsi ze na 3 tim kole tu zaslepku navaklou nemam.Na tom zadním v zákrytu. Navakl jsem to jen rychle foceni. Zaslepky zas sundal a dal je k maticim do krabičky.Aby nebyli poskrabane.Jake koliv ochranne folie vždy ze všeho sundavam až po nainstalovani na auto když ma človek už čiste ruce nezasrane.Když bych ti ty kola vyfotil ještě otočena tak by jsi z vnitřní strany videl na kolech na pneu nalepene označení kol a přilepenou fakturu.To by jsi třeba mohl taky napsat že jsem to zapoměl sundat a že s tím chci jezdit.Tva poznámka byla bezpředmětná.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od chrudoš »

Vseobecne: je asi jedno, jestli litaky nebo plechace, me ty 16 s poklicema prijdou hezke taky, navic na zimu ma byt guma vyssi a uzsi, takze i tak mi to vyhovuje, nejake spalky jsou ti na snehu spis na skodu.

Kjube: najdi si nejake testy, treba na auto.cz je jich dost, v podstate nebrat barumky a je to v klidu:) Pokud nejezdis jako hovado, lepsi gumy te podrzi bez rozdilu, pokud vletis na ledovou plotnu, nepomuze ti nic
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Zimni gumy a kola

Příspěvek od honza72 »

Ale čuměl bys, jak je Cruze na ledě s ESP říditelný. Taky jsem na to čuměl jak puk, když jsem se loni v zimě na ledě vyhýbal prdeli Škodovky přede mnou...

A bacha na GoodRide: das China! Dle Němců klouže letní guma na vodě jak zimní na ledě a nejde s ní brzdit! Viz. testy na auto.cz.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Kola a pneu“