Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
easydm.sk
Příspěvky: 11
Registrován: úte čer 09, 2009 00:39
Bydliště: PU

Re: spotřeba

Příspěvek od easydm.sk »

ZDRAVÍM.
Nemám CRUZE 1,6, ale KIA Soula 1,6 benzín a mám o 10kw ešte silnejší motor 93 KW. Nabehané 2000 km.
Mám podobné skúsenosti so spotrebou. V meste jazdím za 8-10L na dálnici medzi Púchov - Bratislava pri tempe 90-110 KM/H je spoterba medzi 6-7L a pri 130 KM/H je to už 7-8L a čím Väčšie tempo tým ++++++ L.
Myslím, že je normalna tá spotreba ani sa nečudujem keď mám medzi 1200 -1300 Kilečkami skôr 1300 Kg.
Jednoducho, tieto motory majú čo robiť aby naše autíčka rozhýbali....
Otec sa tiež skúsil previesť, má vodičák už niečo cez 30 ročkov a jemu vyšla priemerná spotreba 7-7,5L. Trasa bola púchov - martin po dálnici, cesta 1 a 2 triedy a mesto. Je to asi aj o skúsenostiach a štýlu jazdy.
A Keď niekto jazdí tempom 140 - 150 KM/h, ani sa nečudujem, že spotreba je 9L .
Spotreba, ktorú uvádzajú výrobcovia asi nikto nikdy nedosiahne, lebo oni spotrebu merajú hlavne na motorovej Brzde...... :D :D :D :D :D :D ..........
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Richard »

Diskuze na téma spotřeba je sice zajímavá, ale nejvíc záleží na tom prvku co je mezi volantem a opěradlem. K tomu aby se auto rozhýbalo je potřeba nějaká energie ukrytá v palivu, a na prvku záleží jak využije setrvačnosti, kopců, jak se rozjíždí na křižovatce a na tech. stavu vozu. A vždy platí když chceš hopsa musíš dát vovsa...... já třeba s 2,0 Nubirou kombi většinou obsazenou mám mám na trase Praha - Harrachov spotřebu i 7,0 na 100 (na dálnici 120 a šolychání = nuda) ale i 9,0 na 100 (140-150 na dálnici a jízda pro potěšení mimo) Je fakt, že se dynamická jízda projevuje u auta co na to má daleko méně než u auta co na to nemá. Dokumentuju na spotřebě Fabie kombi (hovnotopojede) mého kamaráda, který i bez klimy měl při dodržování předpisů při cestě do Chorvatska spotřebu kolem 8 litrů.... :roll: :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
miura
Příspěvky: 8
Registrován: pát říj 23, 2009 21:58

Re: spotřeba

Příspěvek od miura »

tak před koncem roku jsem si dal s Cruzem trasu Kladno - Kaprun - Kladno tam jsem jel po dálnicích stále kolem 160km/h a spotřeba byla 9 litrů, zpět bylo horší počasí tak se cestovní rychlost pohybovala mezi 120-130 km/h a až do Čech jsem dojel se spotřebou lehce nad 6 litrů
Chevrolet Cruze 1.6 Basic, kráska s potenciálem stát legendou;
Ducati 748S ikona motocyklového designu.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Vazoun »

miura píše:tak před koncem roku jsem si dal s Cruzem trasu Kladno - Kaprun - Kladno tam jsem jel po dálnicích stále kolem 160km/h a spotřeba byla 9 litrů, zpět bylo horší počasí tak se cestovní rychlost pohybovala mezi 120-130 km/h a až do Čech jsem dojel se spotřebou lehce nad 6 litrů
----------------------
Zdravim všechny na foru :o) a přeji hezký den - tak chlapci kdo má asi pravdu :o) no přece kolegáček " Ríša " :lol: u nás Matízkářů - jen ta spotřeba také různá a vážíme o polovinu méně :lol: :lol: čau " Vazoun " :lol: a co to ovlivnuje :?: no přece způsob jízdy :lol:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Richard »

Zdravim všechny na foru :o) a přeji hezký den - tak chlapci kdo má asi pravdu :o) no přece kolegáček " Ríša " :lol: u nás Matízkářů - jen ta spotřeba také různá a vážíme o polovinu méně :lol: :lol: čau " Vazoun " :lol: a co to ovlivnuje :?: no přece způsob jízdy :lol:[/quote]

Díky za pochvalu , jsem opravdu hrdej :D :D :D ale stejně mi nějak to všechno nejde do hlavy, několikrát jsem se pohyboval ve Sparku sám se spotřebou cca 5,5 l a zajímavé je že i když je auto o cca 1/2 lehčí a má o víc jak polovinu menší obsah motoru tak spotřeba toho většího auta (Nubiry) zas není vyšší v tom samém poměru (váha, obsah) Vazoun mi promine, ale ty 2 litry navíc oproti Sparku mi Nubi několikrát vrátí v pohodlí, bezpečnosti (diskutabilní) a jízdních výkonů.
Ale opravdu si myslím, že tu energii potřebnou na jízdu musí dodat jen palivo a je v podstatě jedno jaký je obsah motoru, záleží opravdu nejvíc na řidiči a jeho stylu jízdy. Skoro mi připadá, že když pojedu ostře se Sparkem klidně se dostanu taky na 10 lt jako s Nubirou :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny na foru a přeji hezký den :lol: ano " Richarde " v tomto tvém názoru se s Tebou plně ztotožnuji a dávám za pravdu . Nejsem žádný znalec,vždyt Matiz je moje 4 auto které jsem za těch pomalu 72 roků měl a nejdále jsem byl autem
v cizině, na jeden zátah 1.400km takže nic moc zkušeností. Věřím, že jsou mezi námi kolegové kteří o spotřebě aut různých značek dokáží polemizovat. A docela se na to těším neb i mne tato problematika velice zajímá . Ahoj " Vazoun " :lol: -i
------------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE II./0.8 r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2010
Uživatelský avatar
Wallyjirka
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 24, 2009 23:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Wallyjirka »

Spotřeba je opravdu velmi závislá na okolnostech a stylu jízdy. Před touto sněhovou kalamitou jsem měl 80% Praha a 20% silnice 1.třídy průměrnou spotřebu 6,1l, s průměrnou rychlostí 35km/h. Teď mám průměr 32km/h a spotřebu 7,3l. Přitom jezdím stejné trasy i stejným spůsobem. Ovlivňuje to studený motor, odpor sněhu na silnici a určitě mnoho dalších faktorů.
Cruze 2.0 VCDi, 110kw, černá carbon
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Richard »

Já mám pocit, že když je má Nubi studená, žere i trávu u silnice :D :D :D :D Takže nákupy a popojíždění jsou tak za 12 :roll: :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
karlos1
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2010 21:48

Re: spotřeba

Příspěvek od karlos1 »

já sice nemám Cruze, ale Lacetti kombi a spotřebou jsem taky znechucen. Je zajímavé, že jak bylo auto nové, tak jsem jel Chorvatsko, plně naložen s klimou za průměr 8,2. Jel jsem z Karviné do Vodic přes Blavu. Hlavně dálnice. Z5 jsem to hodně hnal. Teď najeto 27000 km a dálnice bez klimy 8,8 až 9,5 město ani nemluvě. NA garančce budu chtít, ať se na to podívají. S autem jsem celkem spokojen, ale ta spotřeba mě dost rozlazuje. :(
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Krtek »

Já už když sem šel do korejce sem bral jako fakt že prostě žerou. Bez LPG bych do něj asi ani nešel. Sparka máme na popojíždění a vščnš stojí před barákem, tam se těch 8l/100 snese
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
karlos1
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2010 21:48

Re: spotřeba

Příspěvek od karlos1 »

Jo taky o tom hodně zvažuji, ale matce mích dětí se to moc nelíbí. Má z to strach. Tak to bude holt muset živit. Asi ji naordinuji presčasy. :D
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Krtek »

Nesmysl. U legální přestavby neni čeho se bát. Už jste někdy slyšeli že by bouchlo auto s LPG ? Já ne, zato sem viděl v TV X reportáží kde plyňák hořel po bouračce ale nádrž na plyn byla jenom očouzená ale netekla a neřachla. Hořel vždycky benzín.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
mikem
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 22, 2010 15:24
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od mikem »

Zdravím chevroleťákov,
ako tak čítam, spotreba bola a bude vždy témou na dlhé diskusie. Mali sme v rodine dve Daewa (Nexia, Lanos) a všetky žrali. S 1.5l motorom.
Mal som Ford Mondeo 1.8l benzín, r.v. 2005 - aj ten žral.
Zakaždým, keď si porovnávam predchádzajúce benzínové vozidlaá, ktoré som mal s dieselovými vozidlami, ktoré som takisto mal (Mazda 323 2,0td, Ford Mondeo 2,0 tddi), vždy lepšie vyšli diesle. Vždy, a podstatnejšie lacnejšie.
Teraz mám Cruza 2.0d a spotreba 5.2l. A to je nové auto s najazdenými 1000km.
Takže čo z toho vyplýva? Pre mňa jediné. Moje skúsenosti mi hovoria-jedine diesel. :D -i
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi, 92kW/125k, vo výbave LS+, čierna metalíza, 225/55 R17.
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: spotřeba

Příspěvek od TOMTCE »

zdravím vás.
Já mám Cruze 1,6 LS od 12. února . Naježděno 2200 km a spotřeba 9,1. 30% Město 30% Dálnice a zbytek okrsky. Každých pár stovek km spotřeba stoupá, tak uvidíme do jak závratných výšin, ale podle mě je taková spotřeba zatím v pořádku.
Jinak je to úžasný auto. Zamiloval sem si ho hned na první pohled.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Vazoun »

TOMTCE píše:zdravím vás.
Já mám Cruze 1,6 LS od 12. února . Naježděno 2200 km a spotřeba 9,1. 30% Město 30% Dálnice a zbytek okrsky. Každých pár stovek km spotřeba stoupá, tak uvidíme do jak závratných výšin, ale podle mě je taková spotřeba zatím v pořádku.
Jinak je to úžasný auto. Zamiloval sem si ho hned na první pohled.
---------------------------
Sleduji Vy klucí " Gruzácký " :o) jak se tu rozmnožujete :o) jako houby po dešti , jen houštˇa větší kapky :o) fandím Vám i když jsem " Daewák " - :lol: čau " Vazoun " :lol:
-----------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“