Amaterska uprava laku

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Akri »

jestli mas tu barvu dvouslozkovou, tak je lak zbytecny, navic kdyby se mel pouzit tak jedine dvouslouzkovy a natrit alespon dvakrat :)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od xwing »

Tak som to dnes dokoncil.
Ci je to dobre to neviem... to zistim po par mesiacoch, ci sa bude tvorit korozka a pekne mi to bude kvitnut. :)
Co je to dvojslozkova farba ? Prepokladam ze okrem farby to obsahuje este nejaku primes, tak prezrad aku.
Ak teda nepocitam tuzidlo, lebo vo finale by to uz bola trojzlozkova farba :lol:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Akri »

no to nevim kde beres jakou treti slozku, ale dvouslozkova je barva+tuzidlo :) to jsem nevynalezl ja, to tak je dano od jakziva :D
jestli to bylo obrousene, odmastene a barvy tam je dostatek, tak to korodovat nebude -i
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od xwing »

Ahaaa.
Ja som myslel, ze ked sa povie dvojslozkova farba, ze je to uz od vyroby farba + nejaka primes (lak, metaliza apod) :D
Tuzidlo je ako samostatny produkt, tak ma to nenapadlo dat do suvisu s farbou, kedze to tuzidlo sa pridava dodatocne, aby farba uschla :)
Hlavne ze uz to mam hotove, i ked ten povrch neni hladky ako original od vyrobcu, kedze to bolo robene stetcom, ale aspon mam dusu na mieste :)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Akri »

Hladke to stetcem nebude nikdy idealne, poradil bych ti to rozbrousit a rozlestit, ale vim kolik tam je barvy original, tak od toho ruce pryc :D
Tak at ti to slouzi a nerezne ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od ladinek »

:lol: :lol: ahoj xwing tak jak to tehdá dopadlo?podařilo se? nahoď fotky ať vídíme jak si to provedlo!!! -i

:mrgreen: já spravoval taky rožek kapoty byl tuknutý už u nového auta,spraveno a nerezne nic tužka v chevrolet stála cca 230kč -i :shock: :shock:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od xwing »

Dopadlo to fajn... dufam teda...
Ak bude lepsie pocasie, tak sem hodim fotku.
Farbu som normalne zarobil z dvoch zloziek (farba-tuzidlo) nanasal stetcom, nemal som tu chevrolet tuzku.
Len ten stetec urobil hrubsiu vrstvu, takze je vidiet taky mikro schodik medzi origos lakom a tam kde som to nanasal, ale kto nevie kde ma hladat ani si to nevsimne :)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Vazoun »

xwing píše:Dopadlo to fajn... dufam teda...
Ak bude lepsie pocasie, tak sem hodim fotku.
Farbu som normalne zarobil z dvoch zloziek (farba-tuzidlo) nanasal stetcom, nemal som tu chevrolet tuzku.
Len ten stetec urobil hrubsiu vrstvu, takze je vidiet taky mikro schodik medzi origos lakom a tam kde som to nanasal, ale kto nevie kde ma hladat ani si to nevsimne :)
----------------------
Jsi pašák " xwing " a doufám že tě ta vlastnoručná oprava blatníka potěšila :lol: ahoj a nech ti to nekvitne :lol: "Vazoun"
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Serpico »

...nedovoluji si kecat akri - mu do řemesla ale prostě taky jezdím a stopy neopatrných řidičů se neubráním a tak mám ještě jednu doplňující radu - nerozmíchávám všechnu barvu s tužidlem ale injekční malou stříkačkou si namíchám daný poměr na víčko od barvy a hlavně sdělám, nanesu skoro vše a pak opakuji několikrát ( opakuji nedovoluji si kecat do řemesla akri - mu ) jen ho uznávám a dodávám tužidlo je drahý 75 Kč na poměr dcl barvy ( taky je drahá taky ) a následně uzávěr pro tužidlo ještě přelepím samovulkanizující páskou - obyčejně se mi stávalo že po roce už se s ním nedalo dělat - zhrudkovatěl

A tak se mějte fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Akri »

Jasna vec a jeste je dobre to uskladnit na chladnejsi miste a take tmavem, chladnejsi je treba sklep, nesmi to zase zmrznout :)
Ja uz do aut vic jak rok nedelam, venuji se povrchove uprave letadel ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Serpico »

...to Akri blahopřeji, to je asi jiný kafe, že by v krizi " boom " výroby letadel, ...jo u nás máme Točnu v 90letech jsem se tam přes " farizejský " proletěl s Petrem Jirmusem, jenom v Z 41 čtyřsedadlovým obyčejným jednomotorovým, príma zážitek, měl tam i Z 50 to bylo to akrobatický s tím tam dělal věci...přeju hodně štěstí v nové branži...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Akri »

ja jen bezmotorove :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Serpico »

...to akri může být nejkrásnější, prostě jenom šum a ticho...a trochu adrenalinu kam to posadíš...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Akri »

ja na nich jen delam, nepilotuju, ale uz jsem letel parkrat a je to moc pekne,dolet byl vzdy na letiste -i
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Amaterska uprava laku

Příspěvek od Serpico »

...jo akri to je drahý koníček, pokud jsem se zmínil o Točné, tak nás 10minut stávalo 900 Kč se Zlínem ale pokud jim cokoliv dobře uděláš a o tom nepochybuji, tak jsou prostě vděční...
...já jsem k tomu přišel náhodně přes Ivana dopravního psychologa, nechal si přistavit právě ten Zlín ...no já jsem si říkal s Tebou ale nepoletím máš upito, ...no a pak tam přišel Petr Jirmus a to bylo jiný kafe, skromný suverénní profík, tak pánové samá těžká váha, všichni přes 100 kg a pak to přišlo levý pak pravý křídlo na 90°, to mi nevadilo ale střemhlav dolů tady už jsem si říkal " něco šlo kukat " ale měl to v ruce...
...teď už se tam jezdím na kole jenom dívat, je to prostě drahé...a taky s rozšířením začali " padat "...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Interiér a exteriér“