Ake letne pneu na Nexiu ?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od Serpico »

...to sandruš já jsem to asi začal, tak promiň...( a na dámu řekněme překračuješ rámec přístupu k technice, proto Ti fandím, ostatní si srovnáš určitě sama, věř tomu, že po letech v " L " určitý zkušenosti s dámami mám...) Ivan má ale pravdu reklamní a marketingové " tlachy " nejsou o ničem, jenom o tom, že právě ta která jejich je přímo vynikající..., proto berme s povděkem testy a i vlastní naše subjektivní zkušenosti viz. Tvoje se Savou špatně upečená neměla celoobvodovou symetrii prostě házela jak píšeš a to je podstatná vada a řekněme jenom nestandartní kvalita a o to jde nekupovat zdánlivě levnější pneu ale které následně můžeme vyhodit...
Tak jsem to vlastně myslel původně, když mě zklamala Uniroyal 680 rally po obvodě povrchově popraskala, prostě jenom se vzájemně upozornit na tu kterou vlastní špatnou zkušenost s tou kterou pneumatikou.

A tak se informujme a diskutejme, je to o našich financích a hlavně kupujme dobře levně a kvalitu
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od Ivan »

Ono totiž i u pneumatik platí, že nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci. A také s ohledem na to, že pneumatiky jsou jediné dotykové plochy vozidla se silnicí, nešetřil bych na nich zbytečně...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od Serpico »

...tak tak, dotyková plocha není zas až tak velká...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od ]Rebro[ »

Tu je nieco o tom ze lacne neznamena dobreee

http://auto.pravda.sk/adac-na-lacnych-p ... aktual_P39
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
curdyus
Příspěvky: 97
Registrován: úte led 13, 2009 21:17

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od curdyus »

Petr Soukup píše:
cukrar píše:Nic si z toho nedělej, letní mám taky Barum Bravuris
Mám je druhou sezónu a pohoda. :-) :lol:
Na mokru pohoda.
Mám 185/60 R14.

při jízdě 170Km/h jsem nepozoroval nějaký velký rozdíl. :PP: :)
Pokud nemáš snížené auto. :( Vživotě jsem neviděl tak okopané pneu od tlumičů. :( :(
Touto odpovědí sem to nějak nepobral...
Ano tlumiče mají vliv na životnost pneu,,když máš tlumiče na pytel pak máš pneu taky na pytel...
Jinak Barum Bravuris jezdí kamarád na volným poháru se Škoda Favorit nějakých 90hp to má a vůbec si na ně neztěžuje,obzvláště na mokru jsou dobrý..(u něho pochybuji že by si koupil nějaký kšunty)
Samozřejmě že na sucho dává Toyo R888
Můj názor je že záleží na tom na co to auto máš,pochybuji otom že Sandruš řeže zataáčky jak oživot...
Jinak můj názor a zkušenosti: Sava Intensa-dobrý peníze velice měkká směs ale po roce a půl byly na odpis takže nikdy víc!!
Michelin Energi: dobrá guma s velkou životností
Goodyear hydrogrip: Na mokru bez konkurenční ,sucho takovej průměr ale docela dost hučí.
Pirelli P6:zatím dva roky a bez menších problémů super.
Joa jinak v pneuservisu ti to navykládaj že máš hlavu k prasknutí pro ně je většinou pravidlo "čím větší nakup,tím víc dostanem" a to že mají cca až 40% z jedný gumy je celkem normální..
_________________________________________________________________________________________________________________
Daewoo Nexia 1,5 8V 75HP haftback 5dv,,výfuk Remus 13cm průměr :o),,audio Autosonic,LG,,dálkovky Wessem 18cm,,výbava Gl
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od sandruš »

No my máme doma nákladního Renaulta rapida.r.v 88 a koupili jsme na něj pneu za cca 500 kč/ks a ty mají za sebou 80 000km. a eště mají 3mm..a stáří 3-4 roky
Naposledy upravil(a) sandruš dne úte čer 23, 2009 20:46, celkem upraveno 1 x.
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od Ivan »

sandruš píše:No mi máme doma nákladního Renaulta rapida.r.v 88 a koupili jsme na něj pneu za cca 500 kč/ks a ty mají za sebou 80 000km. a eště mají 3mm..a stáří 3-4 roky
to Sandruš: Lekce gramatiky: mi = 3. pád od zájmena já, my = 1. pád zájmena (více ZDE). Samozřejmě lze koupit velmi levné pneumatiky, ale je sebevražda předhánět se, kdo koupí levnější. Šetřit se dá na jiných věcech, ne na pneumatikách.

to Curdyus: nevím, co kamarád jezdí za pohár, ale jezdit na Barum Bravuris závody mi připadne úplně šílené. Na mokro se dělají velmi kvalitní gumy (např. Silverstone WTZ WET apod.), které ani nejsou tak drahé (na Favorit vyjde kus kolem 4.000 Kč). Na závody bych se bál jezdit i na těch Toyo R888. Já je sice používám na civilní ježdění i na sprinty, ale je to z lenosti, abych nemusel pořád přezouvat :D Nicméně toto je nad rámec této debaty, tak se omlouvám za vsuvku.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
curdyus
Příspěvky: 97
Registrován: úte led 13, 2009 21:17

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od curdyus »

Ano máš pravdu,ale pokud-li porovnáš nákupní cenu necelých 1000kč za kus oproti 3500,je to sakra velký rozdíl..
Ty Toya špatný nejsou,aspoň co mi kdo kde říkal,záleží jak je nahustíš a jakou máš směs..a účinnost sice minimum i na vodě s kterou si drážkovaný slic moc neporadí.
_________________________________________________________________________________________________________________
Daewoo Nexia 1,5 8V 75HP haftback 5dv,,výfuk Remus 13cm průměr :o),,audio Autosonic,LG,,dálkovky Wessem 18cm,,výbava Gl
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od Ivan »

curdyus píše:Ano máš pravdu,ale pokud-li porovnáš nákupní cenu necelých 1000kč za kus oproti 3500,je to sakra velký rozdíl..
Ty Toya špatný nejsou,aspoň co mi kdo kde říkal,záleží jak je nahustíš a jakou máš směs..a účinnost sice minimum i na vodě s kterou si drážkovaný slic moc neporadí.
Máš pravdu, že cena je více než trojnásobná - samozřejmě záleží, jak se k tomu závodění přistupuje. Bez peněz se vyhrává velmi těžko. Překvapivě ty Toya R888 jsou použitelný i na vodě (když se předtím zahřejí a nejsou vysloveně kaluže).

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Deyw
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 15, 2009 08:19

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od Deyw »

sandruš píše:tak zase Barum stojí poměrně málo....a zase jsou lepší než nějaké Savy nebo Kormorán.. :lol:
Sandruš sohlasím s tebou,ja je mam na Nessi taky a mam na nich měl najeto 20000 a furt drží a to s nimi pořád hrabu a drží... Myslíte si že když jsou z rumunska tak ze sou špatné???
Daewoo Nexia 1.5i 8v
Simson S51...


Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od Petr S. »

curdyus píše:
Petr Soukup píše:
cukrar píše:Nic si z toho nedělej, letní mám taky Barum Bravuris
Mám je druhou sezónu a pohoda. :-) :lol:
Na mokru pohoda.
Mám 185/60 R14.

při jízdě 170Km/h jsem nepozoroval nějaký velký rozdíl. :PP: :)
Pokud nemáš snížené auto. :( Vživotě jsem neviděl tak okopané pneu od tlumičů. :( :(
Touto odpovědí sem to nějak nepobral...
Ano tlumiče mají vliv na životnost pneu,,když máš tlumiče na pytel pak máš pneu taky na pytel...
Jinak Barum Bravuris jezdí kamarád na volným poháru se Škoda Favorit nějakých 90hp to má a vůbec si na ně neztěžuje,obzvláště na mokru jsou dobrý..(u něho pochybuji že by si koupil nějaký kšunty)
Samozřejmě že na sucho dává Toyo R888
Můj názor je že záleží na tom na co to auto máš,pochybuji otom že Sandruš řeže zataáčky jak oživot...
Jinak můj názor a zkušenosti: Sava Intensa-dobrý peníze velice měkká směs ale po roce a půl byly na odpis takže nikdy víc!!
Michelin Energi: dobrá guma s velkou životností
Goodyear hydrogrip: Na mokru bez konkurenční ,sucho takovej průměr ale docela dost hučí.
Pirelli P6:zatím dva roky a bez menších problémů super.
Joa jinak v pneuservisu ti to navykládaj že máš hlavu k prasknutí pro ně je většinou pravidlo "čím větší nakup,tím víc dostanem" a to že mají cca až 40% z jedný gumy je celkem normální..
Nový tuhostně i výškově stavitelný podvozek Koni a gumy po 5000 na vyhození. :( Odskákané jak s totálně oddělanými tlumiči. Rozměr 225/40 R17. Po montáži stejného rozměru,ale od Michelinu se to neobjevilo ani po 20000,tak kde je problém? Já bych to viděl na těch gumách!!!!! Už to chápeš???
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
curdyus
Příspěvky: 97
Registrován: úte led 13, 2009 21:17

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od curdyus »

Tak za prvé: V 17 tce na 40 bych si Barumku v životě nekoupil,je to měkká směs na takovej profil to musíš i ty vědět.
40tka ti tolik nepropruží..
A zaléží co stima kola jezdil, ja můžu s barumka jezdit jak o život a pak si Micheliny šetřit..
Je to prostě věc názoru, každej máme svůj..
_________________________________________________________________________________________________________________
Daewoo Nexia 1,5 8V 75HP haftback 5dv,,výfuk Remus 13cm průměr :o),,audio Autosonic,LG,,dálkovky Wessem 18cm,,výbava Gl
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od Serpico »

...to Ivan z pravopisu, coby lektor máš za " jedna "...
a Tvoje technické znalosti a odbornost s praxí, zkušenostmi si může ohodnotit, každý sám, pokud bude jenom trochu chtít tady číst ( osobně Tě obdivuji co si už " nacpal " peněz i času do své nessie - to asi přesahuje půl mega, nevím...seš fanatický fanda dejvůů...)
pro Petra 17 ve 40 plus snížený podvozek to není na " pražskou lunární krajinu " a i jiné vozovky, ty rázy nejsou eliminovány a musí se načíst na pneu, v tom vidím příčinu dle Tebe " odskákaných " pneumatik.

Inu mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od Petr S. »

Serpico píše:...to Ivan z pravopisu, coby lektor máš za " jedna "...
a Tvoje technické znalosti a odbornost s praxí, zkušenostmi si může ohodnotit, každý sám, pokud bude jenom trochu chtít tady číst ( osobně Tě obdivuji co si už " nacpal " peněz i času do své nessie - to asi přesahuje půl mega, nevím...seš fanatický fanda dejvůů...)
pro Petra 17 ve 40 plus snížený podvozek to není na " pražskou lunární krajinu " a i jiné vozovky, ty rázy nejsou eliminovány a musí se načíst na pneu, v tom vidím příčinu dle Tebe " odskákaných " pneumatik.

Inu mějte se fajn
Tak proč to neudělala Michelinka???? Hmm a po Praze to skoro nejezdilo a když jo,tak s nastavením comfort a ne sport!!!!
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
curdyus
Příspěvky: 97
Registrován: úte led 13, 2009 21:17

Re: Ake letne pneu na Nexiu ?

Příspěvek od curdyus »

Petr Soukup píše:
Serpico píše:...to Ivan z pravopisu, coby lektor máš za " jedna "...
a Tvoje technické znalosti a odbornost s praxí, zkušenostmi si může ohodnotit, každý sám, pokud bude jenom trochu chtít tady číst ( osobně Tě obdivuji co si už " nacpal " peněz i času do své nessie - to asi přesahuje půl mega, nevím...seš fanatický fanda dejvůů...)
pro Petra 17 ve 40 plus snížený podvozek to není na " pražskou lunární krajinu " a i jiné vozovky, ty rázy nejsou eliminovány a musí se načíst na pneu, v tom vidím příčinu dle Tebe " odskákaných " pneumatik.

Inu mějte se fajn
Tak proč to neudělala Michelinka???? Hmm a po Praze to skoro nejezdilo a když jo,tak s nastavením comfort a ne sport!!!!
Michelin je tvrdá směs oproti Barumce na 100%..
_________________________________________________________________________________________________________________
Daewoo Nexia 1,5 8V 75HP haftback 5dv,,výfuk Remus 13cm průměr :o),,audio Autosonic,LG,,dálkovky Wessem 18cm,,výbava Gl
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“