Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Ukažte ostatním vaše auto. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, Jajuska95

Odpovědět
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od HusarJan »

Foxo kúp si Legu ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od FoXo »

Pri mojom stasti si myslim ze by som sa s Legou sral tak isto .
Kua ale minule ked tu jeden predaval tu legu krasnu za 100 000 keby to bol aponuka vtedy ked som kupoval Lanosa za taku sumu tak by som hned bral sakris :) Ale nevravim ze lanos sa mi nepaci ale uz nemam na neho nervy a co je hlavne peniaze to je ako kyslenina
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od Blue Lanos »

...a co furt opravujes? Vies ked nemas auto od novoty je to vzdy tazke. Ja svoje poznam lebo ho mame od nova a jazdim na nom len ja. Sa ti nieco vazne pokazilo?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od FoXo »

No ono sa toho pokazilo viac naraz co este nie je vymene astale ked nieco dorabam atd tak zistuje dalsie a dalsie zavady teraz som zistil ze mi zlomilo par veci v stresnom okne ktore nejde otvorit je to elektricke a to je ten horsi problem. Stresne el. okno ma velmi malo ludi na slovensku. Objednat nove stresne by stalo urcite majland. Pretoze to co sa tam zlamalo tak ako nahradny diel nie je urcite. Este som zistil aj ze mi niekde cezen preteka. Proste stale ked sa tesim ze idem daco dorobit tak zistim daku zavadu. Vymenili mi pletenec, stredny a koncovy tlmic. Chvilku bolo OK a zrazu ako keby som mal deravy vyfuk a podobne. Dat na zdvyhak a poriadne to poukat nemam take moznosti a musim cakat na kamarata ktory mi rad pomoze len ho nemozem stale zneuzivat a v servisoch sa mi velmi nechce davat tazke prachy za nic.
Ja viem ze to nie je nove auto a treba ratat inesticie ale ked poratam co vsetko som musel kupovat a este co musim kupit a vymenit tak je to velmi pekna sumicka. Len brzdy 10 000 + este musim brzdove hadicky zadne. Hlavny brzdovy valcek a lozisko a len toto je 20 000. dalej uz neratam radsej :)
Ja do neho rad vrazim ale nie nonstop na opravy ja chcem vrazit do niecoho z coho budem mat potesenie co ho vylepsi prida trosku viac na vzhlade a tak a to sa bojim ci mi neodchadza spojka .
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od FoXo »

Rano pridem k auto a z dialky pozeram ze je totalne zmrazene.
Pridem k autu blizsie a pozeram, cumim, kukam a nadavam :)
Auto kompletne z vnutra zmrazene. Stresne okno zamrazene kvapky. Kufor
tam kde sommal dakedy vodopady teraz cencule a tak :)
No nerozmrazoval som ho hodinu :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od HusarJan »

A hoj Foxo to som už mal aj ja myslel som si že to je zvonká a bolo to znútra tiež ma skoro jeb... ale už mám nato liek :D musíš nechat malinko otvorené niektoré okno skus to a daj vediet či to pomohlo mne hej ;)
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od FoXo »

No minule som mal celu noc otvoren obe zadne okienka a ani som to nevedel. Neviem preco ale niekedy sa pootvoria zistim to len tak ze ked zatvaram kufor tak pri buchnuti sa okienka rozletia :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od FoXo »

Dneska zacal den uz od rana velmi super.
Najprv som pri skrabani skla vsimol, ze tesnenie clenho skla akosi poskakuje. Priblizne 20 cm hore je tesnenie odfajcene. Co tam dat ? Aky silikon pod to tesnenie pripadne co navrhujete?
Ked som sa konecne vybral na cestu po odmrazeni a odskrabani auta, na dialnici popri mne prefrcalo neviem co ale co som si vsimol bolo to ze som mal cele okno z...e od spinaveho snehu. Fajn idem ho zotriet takze troska vodicky, vodicky, vodaaaa kde siiii a drb voda nikde iba spinava smuha cez cele okno. Na pumpe som kupil 1l nemrznucej pre istotu ak by mi nahodou dosla no aj tak nic. Motorcek som pritom pocul sa namahat ale voda stale nikde. Stalo sa mi to prvy krat a neviem teda ci to niekde zamrzlo alebo co sa stalo. Dufam aj v to ze sa nerozpojila hadicka lebo to by ma asi porazilo rozoberatzase cele auto :) Startovat inak startuje fajn. Niekedy na druhy krat ale chyti :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od FoXo »

HusarJan píše:A hoj Foxo to som už mal aj ja myslel som si že to je zvonká a bolo to znútra tiež ma skoro jeb... ale už mám nato liek :D musíš nechat malinko otvorené niektoré okno skus to a daj vediet či to pomohlo mne hej ;)
Tuto noc som nechal pootvorene tak uvidim ci zamrzne uplne alebo len kusok :)

Edit: Otvorene okno pomohlo, alebo bolo velmi teplo :)
Ostrekovace sa zahadne rozbehali asi bola zamrznuta voda v hadickach a ja som ju vykuril :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od FoXo »

Tak Petre tu je moja chromova SPZ ktoru mi uz dufam neurves :lol:

A podsvietenie kluciek ktore som si kupil do nahrady aby som mohol experimentovat :)
Přílohy
Chrom SPZ
Chrom SPZ
P1170303.JPG (101.22 KiB) Zobrazeno 3135 x
Podsvietene
Podsvietene
P1170286.JPG (45.2 KiB) Zobrazeno 3135 x
Pred podsvietenim
Pred podsvietenim
P1170285.JPG (135.66 KiB) Zobrazeno 3135 x
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od FoXo »

Dneska som si kupil nove ziarovky
Osram Silvestar 55W dufam ze budu lepsie ako tie co mam :)
Povodna cena 15 ojry kamratova cena 12 ojry
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj Foxo s týma klučkami je to paráda -i niečo si také spravým asi aj ja ;)
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od FoXo »

Dik
Rozmyslal som ako to spravit ako tam narvat led 5 mm ale nakoniec som tam smaril led pasik z 3 smd LED.
Spravim potom aj mensi navod a fotky dake
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od FoXo »

Dneska som vymenil Osram Nightbraker za Osram Silvestar.
Kedze bolo este svetlo tak som rozdiel medzi nimi spoznal len tak ze Silverstar osvetlovali vacsiu plochu paraboly takze snad budu svietit viacej.

Zaroven som rozobral zadne svetla a zistil ze cez ne my vobec nezateka.
Napadlo ma co tam mam pod nimi neviem ci to spravne nazvem odvetravacie mriezky ci dako cez ne tam nezateka cize musim dat dole zadny narazanik :(
Samozrejma to moze byt aj nakondenzovana voda ale o tom pochybujem ze preco len v tych miestach a na jednej strane menej na druhej viac.

Zaroven som zistil ze mam komplet mokru zadnu sedacku a aj spolujazdcovu predu.
Cez kolajnicky na stresnom okne kde je na konci odtekova hadicka je aj taka guma cez ktoru preteka.
Takisto aj v predu je daky spoj tej kolajnickovej listy a tam tiez tecie takze musi ist cele stresne okno dole pozriet sa ci nie su upchate hadicky dacim precistit a miesta kade preteka dako utesnit.

Najvacsi problem je ze nemam dat kde auto kedze budem musiet rozobrat stresne kurnik :(
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Langosik by FoXo ( Lanos 1.6 16V 3D HB )

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj to strešne okno máš orginál ako šiber :?: lebo šibre ako spomínaš maju odtokové kanále ,hadičky a tie sa upchajú a tečie potom cez okno do auta nemusíš dávat celé okno von to je pakáren stačí ak nájdeš kde ustia te vyvody a prefukneš to stlač.vzduchom bud z jednej n alebo z druhej strany môžeš to skúsit aj neakým drôtom no a potom nalej vodu a sleduj či to odteká a hlavne kde či niekde v stlípiku nemáš aj hadičku rozpojenú. No a ten zadný nárazník tiež nemusíš dávat hned dolu cez tie odvetrávajuce otvory je najmenšia pravdepodobnost,že Ti tam tečie je to robené tak aby to netieklo to by muselo do každého auta tade tiec iba že ak to máš ,len neako poškodené alebo zlomené.Skús najprv tú strechu a potom uvidíš a daj vediet čo a jak zatial čauko ;)
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“