nemužu nastartovat ohřátý motor

Moderátor: Blue Lanos

esperkac
Příspěvky: 98
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: nemužu nastartovat ohřátý motor

Příspěvek od esperkac »

Páni som tu znova. Po uspešnom predaji mojho cukríka sa ohlasujem s uspešnou kúpou mojho cukríka nazad.

Ale s problemami. Pánko aj po upozorneni nato aby bol s klucami opatrny po par tyzdnoch vola ako vymenit spinacku.

Samozrejme polamal co sa dá. Teraz je pod volantom vlozena povodna spinacka so starim klucom koli imobilizeru a trvale svieti AIR BAG.

Vieme ci sa dá vyblikat nejaky kod aby sme zistili co sa modulu airbagu nepaci? Alebo ako ho resetovat? Alebo hocijaka rada?

Mohol sa stat ze zapol kluc s odpojenym airbagom alebo zle pripojil... Svoje manualy som uz vymazal z pocitaca a okrem Ulozto som nic nenasiel. A v nich sa o Airgabu asi nepise. Prosim o rady. DaewooScan airbag nevidi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: nemužu nastartovat ohřátý motor

Příspěvek od LordMMX »

airbag je samostatná jednotka pod stredovým panelom. na konektore diagnostiky má samostatný pin, ktorým sa dajú prečítať chyby a aj vymazať.
Soft na to je vhodný trebars Chevrolet Explorer 1.7 .... teoreticky by ju vedel prečítať aj DaewooScan po správnom zapojení káblov.
Přílohy
AIRBAG DAEWOO.jpg
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
esperkac
Příspěvky: 98
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: nemužu nastartovat ohřátý motor

Příspěvek od esperkac »

Správnom zapojený káblov?
Cize nebude stacit moja redukcia z OBD2 na ALDL ale bude treba cosi prepojovat?

Nieje to uz niekde popisany navod?
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: nemužu nastartovat ohřátý motor

Příspěvek od LordMMX »

ALDL sú 3 káble. +12V , GND a KLINE. Na konektore v aute je pinov viac (viď obrázok vyššie), K-LINE kábel sa pripojí na pin označený AIRBAG a tým pádom sa bude dať načítať chyba cez Chevrolet Explorer.
originál redukcia zrejme stačiť nebude.

https://www.drive2.ru/l/545640342938978696/ tu to chlap rozoberá detailnejšie.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
esperkac
Příspěvky: 98
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: nemužu nastartovat ohřátý motor

Příspěvek od esperkac »

Tento navod sa zatial zda pomohol. Hladal som a v inych navodoch a som nasiel ako upravuju priamo ten KKl kabel a spojovali tam piny. Uz som aj objednal na Alíku ale podarilo sa mi to vymazat.
Grácie :o
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“