DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od megajvr »

Včera jela za mnou nová Tacuma (ještě měla nějakou převozní značku) a to v Ostravě Hrabůvce. Měla promáčknutou kapotu, stříbrná barva :lol:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Reklama
 

Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od rudla »

To byl asi poslední kousek z roku 2008.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od megajvr »

Dnes 5.6. 2009 jsem potkal v Opavě jednu zlatou Tacumu!!!!! Je to sice pořád málo, ale jezdí!!!!!!!!!
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od alvin »

U nás v Nitre pravidelne stretávam dve zelené Tacumy
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od rudla »

alvin píše:U nás v Nitre pravidelne stretávam dve zelené Tacumy
Dostaneš malý úkol. Zlákat je do fora. Já v Rožnově pod Radhoštěm a v okolních vesnicích jsem stále sám.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od alvin »

No,Rudlo,keď sa mi podarí s nimi dať reč,majiteľ prvej z nich (NR-455..) robí v priemyselnom parku,v susednej fabrike, a pred rokom bral ako urážku,že som si ho dovolil predbehnúť s matízkom,tu som to spomínal https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=24&t=11891 ,druhá Tacuma (NR-969..) stáva pred jedným nákupnom centrom na opačnom konci mesta,ale keď sa nimi niekedy strttnem aj osobne,môžem hodiť s nimi reč :D
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
branodzunko
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 23, 2009 08:31

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od branodzunko »

V NITRE TOHO MAME VIAC .KAMARAT MA čIERNU A JA ZLATU.KUKEN
Přílohy
tg 004.jpg
tg 004.jpg (138.53 KiB) Zobrazeno 3604 x
tg 002.jpg
tg 002.jpg (149.9 KiB) Zobrazeno 3604 x
104_1538.jpg
104_1538.jpg (166.63 KiB) Zobrazeno 3604 x
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od blackjohn »

Jelikož jsem přišel o Espero, tak jsem pokukoval po jiném autě, původně jsem chtěl Leganzu, ale nakonec jsem koupil Tacumu.
Oproti Esperu se mi zdá, že tak nejede(taky je těžší), ale zase se mi líbí podvozek, pohodlný a v zatáčkách docela sedí. A těch přihrádek...
Teď ještě doladit nějaký maličkosti a manželka musí vymyslet, jak jí říkat. :D
Přílohy
Daewoodvojka.jpg
Daewoodvojka.jpg (81.47 KiB) Zobrazeno 3552 x
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od megajvr »

Vítej mezi Tacumáky! Máš docela zajímavý kousek (66 kW). Já mám klasiku 72 kW a jsem maximálně spokojen. S těma přihrádkami máš pravdu, úložných prostorů je opravdu dost a variabilita je taky slušná.
Jinak s Esperem jsem se taky svezl a jízda byla hodně komfortní, i vzhledově se na svou dobu povedla. Takže ať ti Tacuma slouží a nezlobí :D :lol: :D
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od blackjohn »

No, alespoň je těch 66kW napsaný v TP, kód motoru je F18S2(EURO3). Je to dovezený z Rakouska, možná tam měli přísnější emisní normy. Stejně se divím, proč tam nedali ten osvědčenej motor z Espera, ten se ani nepotkal. Takže samozřejmě mě čekají rozvody(v autoriz. servisu chtějí něco přes 8tis, ale díly z Krče jsou asi za 3700, tak uvidím).
Ještě nejde zadní stěrač, dálkou to zamyká, ale přes zámek jenom dveře u řidiče a ještě trocha teče kolem ventilového víka.
Ještě časem si tam dodělám couvací senzory a automatické rozsvicení světel, tak snad bude zase pár let sloužit.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od megajvr »

Bohužel jsi trefil na nejslabší motor. Podívej se třeba na stránky www.rall.cz a tam máš pěkně seřazené motory podle výkonu. S tím osvětlením to není špatný nápad, sice zapínám světla automaticky, ale občas můžeš zapomenout. U toho centrálu je lepší aby fungoval dálkáč. Pokud totiž pořád odemykáš klíčkem, tak odíráš lak kolem zámku :oops: Espero jestli se nepletu mělo kliky černé. U Nubiry a taky u mojí Tacumy jsem pořád opravoval lak kolem zámků a klik -P
U Nubiry jsem problém s centrálem vyřešil jednoduchým způsobem. Koupil jsem novou "universální sadu centrál. zamykání" bez motorků a k tomu jeden univerzální motorek. Odmontoval jsem výplň dveří u řidiče a pomocí krátkého táhla jsem nový motorek spojil s táhlem od vnitřní kličky. Novou řídící jednotku jsem zapojil podle návodu a centrál fungoval bez sebemenšího problému -i
Teď si ale uvědomuji, že u Tacumy je jedno "ale"!! Pokud máš originál centrál, tak to asi bude problém :? Jestli¨si nejsi jistý tím alarmem, tak sedni do auta, stáhni si okno a zamkni se klíčkem. No a otevři svoje dveře vnitřní kličkou. Pokud ti začne řvát auto, tak je to jasné. Totiž ani sami prodejci v bazarech neví, že některé Tacumy mají z výroby alarmy. Pokud nemám pravdu, tak ať mě někdo opraví. :PP:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od -peha- »

Takuma má alarm od výroby v sérii :lol: Jo a gratulujem čiernemu Johnovi - dobrý výber a tak nech slúží a šlape tak ako má - skvelo :lol:
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od blackjohn »

Ty kliky už mám někde taky oloupaný, ale na lak to nejezdí. Já jsem puntičkář na funkčnost, když někde nesvítí žárovčička nebo drnčí plast :D
Možná ty motory(66 nebo 72) jsou stejný, jen nahrát soft pro ten silnější, max. je jiná vačka. Ale to je fuk, Tacuma není formule. Jo, jakou máte spotřebu?
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od megajvr »

Jakou mám spotřebu? Ani ti nevím, protože jezdím na plyn. Ale myslím že se pohybuje kolem 8L benzínu a na plyn mám spotřebu 9L .Takže vše je OK! A auto nijak nešetřím, jezdím docela svižně.
No a je fakt, že na lak auto nejezdí ovšem proč mít sice funkční, ale za to nevzhledné auto!?
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: DALŠÍ TACUMY NA CESTÁCH

Příspěvek od blackjohn »

No, jsme v Čechách a ono to tak neláká závistivce. A navíc, manželka parkuje u nemocnice a tam je to hotový demoliční derby :D
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“