eMKa Slovenska a Blue Lanos - jazdime za 1/2 :-)

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
tocn
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 07, 2007 08:28
Bydliště: kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: eMKa Slovenska - jazdim za 1/2 :-)

Příspěvek od tocn »

eMKa Slovensko píše:Konecne som sa rozhodol pre montaz LPG do mojho auta. Dlho som rozmyslal aku znacku si vybrat ale peha mi odporucil system od Lovtec-u a nakoniec som si ho aj namontoval. Rozmyslal som medzi Lovtec 21000Sk a BRC 27000Sk. Nakoniec som si dal Lovtec a dufam ze sa to nebude kazit. Uz teraz mam divny pocit lebo pocas montaze museli vymeni 3ks elektroniky aby mi to v aute rozbehali. 2 ks boli zle a az treti sa spraval ako tak normalne. Na volnobehu mi otacky kolisu medzi 500 - 1000 ot/min. Zevraj je to skrtiacou klapkou ci co, a na Lanosoch to je jednoducho tak.

Prve dojmy su zatial az na tioeto co som pisal docela dobre. 1,2,3 rychlost taha ako keby tam aniplyn nebol, ale na 4 a 5 je citit viac ze nema auto taky vykon ako na benzine.

Ocakaval som ale ze to bude horsie. Ze vraj sa to ako tak ustali po odjazdeni a prvej bezplatnej prehliadke - nastaveni tak som zvedavy.

Den montaze: 19,8,2008
Zapis LPG na Obvodnom urade do TP: 20,8,2008
Vymena TP za novy: asi v piatok 22,8,2008 ak sa im v BB neodfajci zasa server :-)
Cena: 21000 Sk
Doba montaze: asi 8 hodín
zdravim ta. aj ja som si dal lpg do lanosa 1.6 a tiez mi kolisu otacky od 500 do 1000. mne povedal v servise na lpg jak ho montoval ze to moze byt aj brzdovy valec.lebo ked nanho par krat salpol tak to prestalo.asi bude uz tesnenie prezrete. no pozriem sa na to a uidime.
Reklama
 

lanos2000
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 04, 2007 21:56

Příspěvek od lanos2000 »

Chtěl bych se zeptat eMKA a Lanosika jakou mají po montáži LPG spotřebu na benzín a jakou na plyn?
Doteď jsem počítal návratnost sekvenčního LPGu (pro Lanose 1,5). Myslím, že návratnost by mi višla mnohem lépe, jestliže by existovala možnost dát si ho osadit jen LPGem do sání, který je cca za 20 tis. Jen bych potřeboval znát rozdíl ve spotřebách obou systémů.
Děkuji
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Nemám LPG v Lanosu, ale ve Feldě 1,3MPI. Spotřeba byla benzín 7,2, LPG (s mono vstřikem ) kolem 9 lt. Když jedu např. po dálnici (120km/h je spotřeba dobrá do 8lt. Na okreskách je to horší ....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

CO sa tyka mojej spotreby neviem aka mi este vychadza. pri montazi mi natankovali 10litrov plynu gratis. a potom som natankoval este 27 litrov. neviem kolko sa s tych 10 litrov od nich minulo, takze neviem kolko som tam mal plynu natankovaneho.

ak to odhadnem ze tam zostalo asi takych 7 litrov a ja som potom natankoval 27 je to spolu 34litrov. najazdil som na plyn asi 460km (startovanie na benzin a este aj nejakych par km na benzin)
to by vychadzala spotrba plynu asi 7,4 litra plynu plus odhadom asi 4-5 litrov benzinu. ale je to naozaj len hruby odhad, velmi hruby odhad.

Kedze striedam aj normalne plyn a benzin tak sa to neda presne vypocitat.

Najpresnejsie by sa to dalo vypocitat tak ze natankujem plnu nadrz plynu aj benzinu. potom jazdit az kym sa neminie aj nadrz benzinu aby som vedel vypocitat presnejsie kolko som minul benzinu a kolko plynu. vsetko to spocitat a vyratat.

ale toto je na dlhsie meranie. myslim si ze budem mudrejsi minimalne po roku jazdenia a uvidim ako to vychadza aj v lete a v time.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
Lanosik
Příspěvky: 15
Registrován: stř říj 15, 2003 19:14
Bydliště: Stará Turá

Příspěvek od Lanosik »

Spoterba v Chorvatsku 8,5 litra rychlost po dialnici 130-140km/hod.Ale bezna rychlost neviem este som tiez nestihol tankovat na rovnakej pumpe takze tak za 3 tyzdne asi budem vediet povedat viac
Daewoo Lanos 1,5 SE zelena metaliza 4 dverovi,hmlove svetla,klima,4xelek.okna / v minulosti /
Škoda ROOMSTER 1,2 HTP 51kW Modrá oceán Výbava Style MR 2007
LPG sekvenčné vstrekovanie Lovato
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no ja na benzin nejezdim tak bohuzel nevim.plyn v 1,6 nubire jezdi za 10.pokud natankuju do poloprazdne nadrze tak je to lepsi a jednou dokonce jen 8l/100 km.
ale jinak ted taky jezdim za pulku vlastne jeste za mene ale to sem nepatri(octavia tdi prumer 4,5l)
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ona cena LPG bude kolísať ale nemala by presiahnúť 18 sk což je stále pohoda :lol: :lol: :lol: My máme 16,50 a 16,30 no už nám dali avízo že pôjde hore asi o 0,40 sk tak že dobré :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

no takze dnes mi dosiel plyn, natankovane som mal mat asi 43 l plynu, spravil som 555 km. co vychadza spotreba asi 7,8 l plynu + priblizne 5-6 l benzinu. je to zhruba 8,8l kombonovana spotreba.

Mylim si ze je to docela dobre :-).
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

dalsia news ohldne spotreby.

vcera mi dosiel plyn a najzdil som okolo 500km a natankoval som 37 l LPG a minut som mohol zasa asi 5 litrov benzinu.
cize spolu spotreba asi okolo 8,4 litra.
trasy boli dlhe, a pomerne velka cast bola po kopcoch na 3-4 prevodovy stupen. myslim si ze aj napriek tomu mi vysla veeelmi dobra spotreba.

ani som necakal ze to bude az take dobre.

Zatial spokojnost. hlavne co sa plynu tyka. motor taha ovela lepsie od 2000 otacok, ale ked prepnem na benzin tak uz je citit ze v nizkych otackach motor netaha. ale opak je vo vyssich otackach. tam jendoznacne vedie vykonom benzin nad LPG.

Otazka pre pehu:
pozoroval som ze motor nejde na beznzin za studena ako chodil, nema pravidelny tah, ako keby sa dusil pri 2300 - 2800 otackach. je to normalne??

akonahle sa zohreje uz ide na benzine normalne.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ano máš dobrý postrech je to tak že za studena pri LPG ješte reduktor nedostanečne nesplynuje tak Ti tam ide kvapalné LPG to spôsobuje dačo ako prechlastávanie motoru :D Reduktor dobre splynuje od teploty 40 stupnou no vlastne preto je napojený na vodný ohrev a čím je teplota vyššia tým lepšie palyvo dodáva a ide dole aj spotreba ktorá sa vlastne v zimne pre nedostatočnú teplotu zvyšuje :D Tý čo majú sekvenc tak tam je to iné do režimu LPG prepne len ak sa teplota dostane min.30 stupnou no to isté sa dá urobiť aj u našich systémou ale my a asi nikto tam tie teplomery nedává je proste na vodičovy kedy si to prepne :lol:
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

ale mne sa LPG nezapne skor, prepne sa az ked je zohriata voda nad 25*C.

to co som pisal sa deje ale pri jazde na benzin zo studenym motorom. a ked sa zohreje tak pri jazde na benzin ide motor normalne.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Ahoj, tak už mám LPG taky namontované, je to Lovtec, do sání.
Připadá mi, že mezi jízdou na plyn a benzín není vůbec žádný rozdíl, jenom se mi to zdá na plyn při vyšších otáčkách tišší (vezl jsem 10pytlů cementu, tak jsem mu dával trošku víc :lol: ). Co se týká volnoběhu, tak na plyn je zatím ok, pokud ale přepnu z plynu na benzín, tak mi nějakou dobu kolísají, postupně se ale uklidní. jediný, s čím jsem měl problém, byl dnes ráno start, Při startu na "automat" mi motor naskoči hned po otočení klíčkem, hned ale zase chcípnul, tak jsem startoval na 2x. po zapnutí zapalování nebylo slyšet čerpadlo. :?: Jak pojedu domů, zkusím to přepnout při startu jenom na benzín, snad to bude ok...
Jinak cena přestavby byla 18000kč + 600 za plnou plynu, což je super!
Po cca 3 nádržích se mám stavit na seřízení.
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Vaculcime, kde jsi to nechal montovat za tuhle cenu? Do toho bych šel taky, ale do Nubiry. Máš to zcela legálně zapsaný? Máš to s nádrží v rezerve(TOROIDEM)? Dík za odpověď a kontakt.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

Jasně, mám ho zapsané v TP, nádrž místo rezervy. Je to montované v Brně, tak nevím, jestli to pro tebe bude aktuální, ale kontakt najdeš na http://www.lpgbrno.cz
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: eMKa Slovenska - jazdim za 1/2 :-)

Příspěvek od milosh »

Kolik ojro ted platis za litr nebo jak se ten plyn pocita? :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „LANOS“