Čína útočí

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

P.S.
ešte,čo sa týka tých Rumunov,vraj tie prvé Dacie,čo boli zmontované z origoš franc.dielov boli celkom dobré,viem o pár kúskoch z 1972-3,čo dodnes slúžia majiteľom,pohroma nastala keď po r.1980 Renault opustil tú spoločnosť a keď Rumuni začali nahradzovať pôvodne diely svojimi,ktoré síce vyzerali rovnako.Vraj obrovský rozdiel bol karburátor Solex a Carfil,ktoré vyzerali naprosto rovnako.. :P :P :P
Ale kvalita u nich čiste len montovaných áut asi takaá desivá nebude,o tom by vedel Rado rozprávať,jeho Matiz je zmontovaný práve v Rumunsku.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Reklama
 

Erricco111
Příspěvky: 115
Registrován: stř bře 07, 2007 13:25

Příspěvek od Erricco111 »

S tým dôchodcom som sa nechcel nikoho odtialto dotknúť,ale musíte uznať ,že vekom človek stráca reflex a nereaguje už tak rýchlo.
Ja to vidím na pár známych s ktorými som sa niekedy vozil,ale teraz by som sa k nim do auta sadnúť bál a taktiež posledné dve moje "skoro" nehody zavinili dôchodcovia (BMW mx-5 a FABIA) ktorý mi nedali prednosť!
Ja nie som neomylný a viem,že aj kopec mladých ludí jazdí ako blázni,lenže to je hlúposťou a nie vekom.

Nechcem tým povedať že ak máte 65 tak nemáte šoférovať,ale vodičák sa tiež pre nič,za nič nedáva od 18 rokov.
Daewoo Tico , r.v. 1996
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Jo pánové a dámy,pan Charouz chce Čínská auta dovážet i k nám,ale co jsem koukal,tak to nebudou žádné kopie. Měli by se sem vozit vozy značky Brilance. Tato fabrika montuje v Číně vozy BMW.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

pokec

Příspěvek od Serpico »

....to Ericco 111 - jen tak mimochodem mluvíme o reflexech a kondici - tak něco ze života ( jak říká Topol ) můj známý Tomáš Foukal alias " foukačka " v 50letech před několika roky mistr republiky v SBP ( motocykly se slušným výkonovým potenciálem ) " po slavném ukončení činnosti " začal jezdit side s Pertlíčkem v sajdkáře v seriálu MS s umístěním okolo 9 místa...zůstalo bez povšimnutí v tisku, letos už nevyjel " finanční náročnost "....jo a v Hranicích na Moravě, tam jsem byl s Hatanem a Kvasničkou asi v roce 91 ( takovej pouťák ) no a tam přijel čechokanadaň Mrázek ( 58 let ) a opět SBP vytáhl Ducati a projel se... no a druhý den to namazal mnohem mladším ročníkům včetně Hatana ( lehnul... )...prostě věk je, ale duše je mladá a ruce a nohy umí a hlavička pálí...a hlavně voni ti o něco starší už něco odkroutili....a to nejde nahradit, nakonec i ty zestárneš....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Pro Erricco111:

:D zde jsi se nikoho nedotknul - jsme tu samí mladí kluci - hlavně duší. :D

Samozřejmě že ti starý nemají takové reflexy, špatně odhadují rychlost, nejsou tak pohotoví - určitě to o sobě ví - tak buďme k nim ohleduplní, také jednou zestárneme a bude to stát za .............................

Jinak ty čínská auto vypadají zajímavě, určitě bude u nich i příznivá cena okolo 200000 Kč, záleží jaký budou mít servisní zázemí. Ono u Daewoo-Chevrolet také žádná sláva.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

MiSedl píše:A propó, už si někdo z Vás koupil plastový výrobek pocházející z China továrny?Hračky a další krámy?Já ano a všechno stojí za h.v.. :D
Nechci Ti kazit radost, ale napr. pocitac, na kterem jsi tohle napsal, je z 99% cely z Ciny a blizkeho okoli. Takze jestli se Ti nelibi kvalita plastove kacenky, co pouzivas v koupelne ;), tak co ta vetsina predmetu, co denne pouzivas a je taky z Ciny? :P

Proste kdyz ma Cina na trhu xxx-nasobne vice vyrobku nez jakakoliv jina zeme, je logicke, ze vadnych bude taky vic, nez ostatnich...

BTW jak dlouho se vyrabi opravdova auta v Cine? A jak dlouho se vyrabeji treba u nas? Takova S120L vznikla defacto po 70-lete praxi ceskych rukou a mozku a podle me to zdaleka zadny vykvet dokonalosti nebyl, takze te Cine nelze uprit minimalne snahu a nasazeni. Za tech 70 let se lidi budou prat, aby mohli mit auto z Ciny! ;) :P
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Erricco111
Příspěvky: 115
Registrován: stř bře 07, 2007 13:25

Příspěvek od Erricco111 »

Podla mna je velky rozdiel medzi vecami "skladanými" v Cíne a vecami "vyrábanými" Cinou.
Ak mám raz na niečo normy a predpisy,dodám materiál a výstupný produkt musí prejsť mnou danou kontrolou,tak by som sa vecí skladaných v Cíne velmi nebál,ale ak niečo nafotím na veľtrhu,niekde medzi rýžovými poliami to začnem skladať z babusových výhonkov a kontolu ,alebo newjaku normu,predpis atd. nepovazujem za dôležité ....to je Made in China a to sa páni nezmení ani za 100 rokov :lol:
Daewoo Tico , r.v. 1996
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Také to poznáme ?

Příspěvek od Vazoun »

[img]Když jsme u těch výrobků " Made in China " pořídili jsme si s mými vnuky,
dálkové zamykání našeho Matíze, s názvem - Remote Control Central Door
Lock / AMERICAN TECHNOLOGY / ale výrobce je ? Made in China :lol: hlavně
aby to bylo funkční. Už jsem domluvený se servisem ve Všebořicích,až tam
přijedu na zimní prohlídku, tak mi to do Matízka namontují :lol: navnadil mne
náš partafíra " Matiz clubu " VOJTA - kterého tímto zdravím a funkčnost sem
vložím do fora. Zdravím všechny na foru :lol: " Vazoun " :lol: [img]file:///A:/145.gif[/img]
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Je to asi měsíc co proběhla na netu zpráva jak dělali průzkum v USA a zjistlili,že téměř neexistuje výrobek,který i když je vyroben v USA tak má aspoň nějaký komponent v sobě který byl vyroben v Číně.
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Amerikanskye Ruskye je to jedno stejne je to vsechno China neznate hlasku z jednoho filmu? :D
Vse je china nebo z dilu od nich a napriklat Adidas a vsechny znackove obleceni delaji origo ale Adidas umi i lip s vice pruhy cim vic pruhu tim vic adidas!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Erricco111
Příspěvky: 115
Registrován: stř bře 07, 2007 13:25

Příspěvek od Erricco111 »

Známy jazdil kamionom do Talianska , pre jedneho čínana.Z lode vykladali tovar a napr. rifle kupoval ten čínan z lode po 7sk.
V Cine nalozia lod polotovarom,po ceste to v podpalubí zošívajú a v prístave už vykladajú komplet ping - pong sortiment.Nečudujte sa preto ked máte jeden rukáv kratší,pri takej búrke na mori .... :D
Daewoo Tico , r.v. 1996
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

pokec

Příspěvek od Serpico »

.....ericco 111 nechci se přít ale, v číně je levná pracovní síla ( proto se tam stěhuje výroba renomovaných fy. ) a potencionálně velký rozvíjející trh - dosud nenasycený a voni už to nepytlíkujou na lodi - marka je marka viz Adidas - mám Pumy ( Made in China, koupené ve značkové kamenné prodejně ) za 2 999 Kč a drží třetí rok a nosím je hodně...( žena dostala poukaz na odběr na 5litrů, já bych si je za tu cenu nekoupil...)...prostě se tam dodá technologie a ohlídá se kvalita....čína nás ještě hodně překvapí...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

pokec

Příspěvek od Serpico »

.....ericco 111 nechci se přít ale, v číně je levná pracovní síla ( proto se tam stěhuje výroba renomovaných fy. ) a potencionálně velký rozvíjející trh - dosud nenasycený a voni už to nepytlíkujou na lodi - marka je marka viz Adidas - mám Pumy ( Made in China, koupené ve značkové kamenné prodejně ) za 2 999 Kč a drží třetí rok a nosím je hodně...( žena dostala poukaz na odběr na 5litrů, já bych si je za tu cenu nekoupil...)...prostě se tam dodá technologie a ohlídá se kvalita....čína nás ještě hodně překvapí...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Erricco111 píše:Podla mna je velky rozdiel medzi vecami "skladanými" v Cíne a vecami "vyrábanými" Cinou.
Ak mám raz na niečo normy a predpisy,dodám materiál a výstupný produkt musí prejsť mnou danou kontrolou,tak by som sa vecí skladaných v Cíne velmi nebál,ale ak niečo nafotím na veľtrhu,niekde medzi rýžovými poliami to začnem skladať z babusových výhonkov a kontolu ,alebo newjaku normu,predpis atd. nepovazujem za dôležité ....to je Made in China a to sa páni nezmení ani za 100 rokov :lol:
To je zčásti odpověď pro Slama :D
Viděl jsem nějaký pořad kde paní v USA začala NEPOUŽÍVAT výrobky z Číny a to po dobu půl roku a tuším,že to bylo obrovsky složité.
Myslím,že za 70 let mě to bude jedno jestli doženou cokoliv.
Já říkám auta z ČÍNY opravdu ne.

Jo a ta kačenka jo to jsi tedy úplně vedle máme doma hrošíka (teda pro děti) a je made in Dutch (NL) tak jako pozor jo :D :D
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Erricco111
Příspěvky: 115
Registrován: stř bře 07, 2007 13:25

Příspěvek od Erricco111 »

Serpico prečítaj si môj príspevok vyššie.Rozdiel medzi vecami skladanými v Cine a vecami vyrábanymi Cinou :D
Ja sa nehádam ... ;)
Daewoo Tico , r.v. 1996
Odpovědět

Zpět na „POKEC“