Co mě dnes nepotěšilo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Hynek »

Nevěř tomu!!! Ivo, včera jsem požádal syna, aby mi koupil 5l nafty do kanistru. Dnes jsem k tomu přišel a byla z toho kaše skoro krupicová!!! A to jsem měl v záznamu na teploměru pouze - 12,5 stupně! Bylo to u Vantisů.Nešlo to z toho kanystříku ani vylejt, až po prohřáti tep. pistolí. :( :(
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Ivoš »

No já beru jako benzínovou pumpu v potaz pouze Shell, OMV, Benzina a když je nouze tak EuroOil, Globus a LukOil (bývalé Jet) ... zbytku nevěřím a tudíž je neberu jako dobré čerpačky...
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od xsoftx »

S dieselem jsem dosud neměl zimní zkušenost, takže dnes jsem byl trochu v obavách při -13, ale naskočil bez problémů - zatím jen a stále Benzina Verva 60.

Nepotěšilo mě, že na Benzině, kde jsem načerpal několik litříků nafty měli vyprodané roční dálniční známky. Zajel jsem na OMV tam je sice měli, ale zamrzla ruční myčka. takže jsem pokračoval na jinou pumpu, kde byla ruční myčka v provozu, ale bez kartáče.....Ještě, že mám auto, protože jinak se to nedá stíhat... :)
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Serpico »

...to Ivoši i ty jeden naivo, už nevím kdy odjelo od brněské SHELL-ky přes 20 aut a jaksi už dál nedojelo, inu šel aby motor lépe šel...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od palikx »

chlapi takze
auto jede
zmrzle to uplne nebylo ale
vcera jsem si vzal jeste 5 l do kanystru ciste nafty abych mel dnes neco a po otevreni kanystru -mliko misto nafty husta vec co bych do motoru nenalil.vcera krasne tekla na teplomeru -10.je to z LUKOIL takze tam NEBRAT.takze jsem tam nalil 4 l benzinu a uz to aspon tece.
zavada byla nalezena v plovaku v nadrzi.vcera jsem to profukoval a vse bylo ok ale dnes to bylo zcela ucpane jakymsi cernym humusem ktery se mi vzdy v nadrzi usazoval ale jelikoz ted uz jezdim jen na naftu od cerpacek(driv sem tam lil i jinde ziskanou naftu ktera nemela uplne super kvalitu a obcas sem tam zvrhnul i bordel ze dna kanystru)
ale jak je videt i u pumpy tam maj humus.
takze kompresor vse vyresil za par vterin i kdyz jsem si s tim stejne hral 3 hodiny nez jsem na to prisel.
takze nastesti vse ok a uz jsem dnes najel asi 80 km i v mrazu -14 tak je to ok.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Arendal »

Na vyhledani pump s kvalitnim palivem je tato stranka:
http://www.amazonek.cz/dobrapumpa/mapa.php
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od alvin »

Ja beriem u tých istých značiek ako Ivoš,akurát my nemáme benzinu,ale Slovnaft a odvtedy mám dobré skusenosti. Ako som raz (takto pred rokom) natankoval u súkromníka,kde som mal dokonca ja kartu na zľavu a upchalo mi vstrek,špás ma vyšiel na 900 SK,chodím iba k tým 3 značkám. Ako som počul od odborníkov,tie veľlké značkové siete majú pravidelné odkaľovanie nádrží a pod,ale za to,že niektorý konkrétny nájomca danej pompy si benzín pančuje,čo by sa ale nemalo stať,ale predsa každé pravidlo má svoju výnimku. :( :( :(
Obecne u nás platia za najnekvalitnejšie PHM predávané v obchodných reťazcoch ako TESCO a METRO, po natankovaní ich benzínu,očividne vozy horšie štartujú najmä v zime a po naštartovaní motor ešte kašľal,ako kedysi na škodovke :P :P :P a stalo sa že už po natankovaní v nejakom TESCU ostali autíčka pekne stáť,riešili to vlani na jeseň v telke. Odkeby beriem len u OMV,SHELL,či SLOVNAFT nemám žiadne problémy,dokonca len obačajnú 95-ku tie obohatené tankujem len pred dlhšou cestou,naposledy som dal OMV Carrera pred Manínom a cestou tam predbehol BMW-X5 :lol: :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Topol »

Arendal píše:Na vyhledani pump s kvalitnim palivem je tato stranka:
http://www.amazonek.cz/dobrapumpa/mapa.php
Pěkný den :D
Teda nejdřív jsem to chtěl hodit "Co mě potěšilo" ale jde to i sem ;)

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/do ... ?id=655975

I když já si ho už asi nekoupím ale to je směr vývoje kterýmu fandím :!: :!:
Žádná zmrzlá nafta,žádný smrad /nafťáky a jejich exhalace způsobují nejvíc tání ledovců/.Musíte si uvědomit,že všechny armádý světa jezdí hlavně na naftu ! Ale jinak benzin je taky sajrajt :( :( No a ta mapka nahoře nebude potřeba :!: Když to přeženu tak si každý vyhodí kabel z okna a má natankováno ;)
Přitom ropa se dá použít jinak a rozhodně líp :!: :!: No a když vidím jak si šejkové stavějí paláce tak ta elektrika by měla jít ještě rychleji :!: Jenže zas je tady ta z-----ná naftová loby která to brzdí :( Jinak ještě plynaři ale ty to taky určitě časem vzdaj :lol: :lol:
Tak vážení voltům a ampérám zdar a ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od alvin »

Ja im tiež fandím,ale tiež si ho nekúpim,hoci patrím medzi aktuálnych používateľov vozidiel tohto druhu pohonu od r.1982. v práci jazdím na vysokozdvižnom vozíku na akumulátorový pohon. Iba zrovna SUPERB na elektriku nie je šťastná voľba,je to ťažké vozidlo,ideálny by bol práveže skôr ten matízek,nakonoec jeho Prapra predkovia FIAT 127 a FIAT Panda
http://www.electroauto.cz/panda_elettra.html
boli skúšané ako elektromobily,ako sme to tu už riešili Matízek je pôvodne FIAT Luciola,teda duchovný pokračovateľ Fiatov 850,127 a Pandy 1. a 2. generácie,iba miesto FIATských agregátov má kvalitnejšie GM
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic ... 30&t=25271
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Serpico »

...to Pavle s tou naftou je problém, a je velký otazník co natankuješ i u pump a asi až tak nezáleží na fy., stejně to je všechno z Čepru alis Litvínova ale pak je důležitý článek " pumpaři " a " řidiči cisteren " ( cisternu nikdy nevyprázdníš úplně - přepážky jsou nutné pro jízdu ) a mění se nafta a benzín, ... no co dodat, pumpaři tam přijede kovboj s cisternou a nechá bokem něco, dnes jsou měřáky v digitálu a s tím už lze něco dělat, mechanický byly zaplombovaný, teď jsem si všimnul u Alberta v Čestlicích mají " pečeť kvality " a je to i u jiných, týdenní kontroly jakosti, jinak mi ser. ČOI s tím, že nesmí zveřejňovat špatné pumpy, tím se míjí provádění kotrol účinkem, lidi by tam nejezdili...
...to Vladimíre, ty ekologu jeden dovedeš si při přechodu na elektrický pohon představit " spotřební daň " bohužel já ano viz. spotřební daň u benzínu 12,84 Kč, DPH 6,00 Kč, cena benzínu 11,16 = 30 Kč pro rok 2010 dle SM 51 / 09,
... nakonec za komančů byl benzín za 8 Kč / 9 Kč jeho cena 0,55 Kč sice se neuváděla spotřební daň ale VOC - OC - MOC, prostě stát potřebuje příjem do mínusový kasy a jeden z plošných nástrojů je právě spotřební daň ( další cigarety, alkohol ap....)
Inu mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Muco »

http://www.ta3.com/sk/reportaze/140311_ ... ala-lavina

Môj kolega(34r.).... mal 2 dcéry -2 r.+5 r - inak vášnivý horolezec -aj s papierami ,čiže nebol to obyč. "turista"
Robil aj expedicie v Kazachstane ,v Alpách......
Prečo tam išiel včera -veď sme mu ešte hovorili v sobotu (po príchode zo sl.cesty),nech sa na tu "túru" vys...- aj tak sme boli zo 4 dňovej akcie na východe premrznutý a jemu to nestačilo...??... A tak už je to jedno..-už sa nevráti.
V stredu pred štedrým dňom sa s ním rozlúčime :( :(
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od alvin »

Mňa toto,najmä,keď sme tu nedávno riešili historické kúsky tejto značky
http://automix.centrum.sk/revue/614966/ ... saab-konci!
kedysi synonymum kvality,navyše tradičná značka s pohonom predných kolies.mna boli SAABy vždy sympatické,ale najviac tie prvé "žabáky"
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Muco »

No, zrovna včera som sa na to pozeral v správach...To môj otec za totáča vravieval - mať tak peniaze a hned by kupil jedine SAAB-a.... :? :?
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od alvin »

To aj ja,ale keďže boli tie platy,aké boli stal nám jeho východonemcký bratranec wartburg -oba majú koreňe v DKW :lol: :lol: :lol: a j u tých 2 taktných,ktoré u nás jazdili,boli pôvodne motory po ich doslúžení neraz nahradené motormi WARTBURG,podobne ako u slovinských IMV.čiek.
Tvoj otec je bezva chlap,mal som česť poznať,už sme to riešili cez SZ -i -i -i -i
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Muco »

alvin píše: Tvoj otec je bezva chlap,mal som česť poznať,
Aj ja ho poznám :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „POKEC“