Diagnostika

Informace pro uživatele tohoto fóra, návrhy, připomínky k foru atd.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět

jsem ochoten zaplatit za diagnostiku auta

ano do 100
45
14%
ano do 200
86
28%
ano i vice jak 200
158
51%
ne
22
7%
 
Celkem hlasů: 311

Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Diagnostika

Příspěvek od hladolef »

Serpico píše:...to hladolef, promiň ale srovnáváš řekněme amatérskou diagnostiku ( jenom obchodní reakce pro kutily, vytvořená na bázi obchodu a s omezenými možnostmi .... ) s kategorií profi ( reálná je cena 3 000 euro a víc ) a obsáhlou tedy vyčerpávající diagnostikou všeho...
...dovětek pro chevy - many neváhejte, ceny Pavla mluví za všechno a jenom bych rád zase vyhlásil sbírku ( ...no mohl by to ale být zase někdo jiný ) právě na rožšíření diagnostických možností našeho palikxe, de facto to dělá pro nás...
...přemýšlejte a mějte se fajn

Jestli to bude aj na chevy,tak si to koupim,a dam vedet,nemuzu neco odsoudit co jsem si nevyskousel-https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 38#p244838
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to hladolef máš pravdu nemůžu odsoudit něco co jsem nevyzkoušel ale už jenom cenové srovnání mě vedlo k mému názoru, nicméně cena je opravdu velmi rozdílná a proto tady bude nejspíš velké omezení možností...
...pro srovnání známí pro svůj servis kupovali diagnostiku pro Škodu - programy 60 tisíc Kč a noobuk 20 tisíc a nemají všechno, teď si budou přiobjednávat programy na automatickou převodovku DSG a čtyřkolku...
...a prosím Tě to nejdůležitější je mechanik, který umí vyhodnotit " vyplyvnuté " naměřené hodnoty a určit příčinu závady a opravit ji a né každému je to dáno, chce to praxi, zkušenost...
...nicméně rád si přečtu Tvoje následné zkušenosti s tou diagnostikou a uvidíme, jenom jsem napsal svůj názor, nechci se přít, přeji proto dobré zkušenosti, taky to asi nemáte v " D " jednoduché v opravárenství, pokud chceš diagnostikovat sám tzv. svépomocí...
...inu mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

koukal jsem na ten odkaz no to je opravdu jen ctecka chybovych kodu motoru a nic jineho to nedokaze.a samozrejme neni jiste ze to vsecko dokaze.jelikoz chevy ma uz CAN bus nejsem si jistej zda by tohle vubec k necemu bylo.ja auta bez CAN prectu asi vsecky.ale ty CAN uz je problem.
mam i CAN prevodnik od opel ale ani ten nefunguje spolehlive a i kdyz precte chyby neumi je smazat.
kazdopadne v CZ je tato investice nevratna a vetsina chevroletaku pojede radeji do servisu.
a je fakt ze nove chevy nemam moznost moc poznavat tak to asi nema cenu.
uvidime treba jeste nekdo napise nazor
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

LIDICKY TAK JSEM SE DOSTAL K NOVYM MOZNOSTEM DIAGNOSTIKY A TO V PODOBE ROZSIRENI SOUCASNEHO SCANNERU NA AUTA CHEVROLET TEDY NA VSECKY VCETNE DIESELU AKTUALIZOVANY LETOS V LEDNU.JE K TOMU POTREBA can COMUNIKACNI MODUL.BOHUZEL CENA ZA TYTO 2 VECI JE V PODSTATE NESMYSLNA A TAK ZVAZUJI JESTLI BY TO MELO SMYSL.

MELY BY JSTE HLAVNE VY CHEVROLETACI ZAJEM?

CENA ZA DIAGNOSTIKU CHEVROLETU BY ALE MUSELA BYT VYSSI NEZ 200 ALE STEJNE BY BYLA MAXIMALNE DO 500 ABY TO MELO SMYSL PRO VAS.
JEN POKUD BY VAS TO ZAJIMALO CENA PROGRAMU A MODULU JE CCA 23000 Kč


...já jenom dodávám, nemám chevy - jak mnozí nejspíš teď uvažují, mám nesii a nevím jestli půjde dřív do kopru auto nebo já anebo ještě něco koupím ale vím, že v případné sbírce na modul přidám, prostě palikx si to zaslouží za ponocování s našimi problémy a i následnou kvalifikovanou opravu je to naše jediná obrana proti předraženým servisům a mnohým z nás to už v minulosti dokázal, jenom budu počítat dám například 200 Kč ( samozřejmě se přizpůsobím realitě...) a je to při 100stým ( v minulé diagnostice tuším 178 příspěvků nahlášených, realita ale byla trochu jiná...) počtu přispěvatelů 20 tisíc Kč a o kolik mě okradli v servisech?...no to ani nechci počítat, pro palikxe jako návrh jenom dodám na tuto akci by platila stvrzenka o příspěvku na první servis jako bonus, uvádím úmyslně bonus například 500 Kč pro příspěvek za 200 Kč, on totiž palikx hlavně po diagnostice opravuje a tam jsou celkové částky oproti servisům na třetinové a ještě menší ceně. Mnozí mohou namítnout, že jsem píšící reklama palikxe inu máte právo na jakýkoliv názor, tedy jinak přidal jsem palikxovi na garáž i když pro mě opravuje v Meliccaro servizione, tedy v servisu u mých známých a mají ho tam rádi, právě jenom proto, že si ho prostě vážím...
Na závěr ještě k chevymanům prodlužijí se záruky a ty se tuším platí v prodejní ceně, jenom proto aby si klienta zavázali k dalším opravám a vlastně svým ziskům, jenom přemýšlejme a prodejní náhražky diagnostiky berme s rezervou, jsem laik ale diagnostika za 3tisíce Kč nemůže být plnohodnotná k opravám, viz. výše palikx.

Inu mějme se fajn a vytvářejme si svou " solidární " komunitu - společnost na svou obranu proti servisům...
Naposledy upravil(a) Serpico dne pát kvě 07, 2010 12:06, celkem upraveno 1 x.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Diagnostika

Příspěvek od hladolef »

Ideální řešení pro autodiagnostiku všech moderních aut různých značek, včetně těch nejnovějších se sběrnicí CAN-Bus! Diagnostický adaptér na bázi čipu ELM327 pro komunikaci s PC, kompatibilní s ElmScan5 ScanTool a dalšími SW. Podporuje všech 5 světových komunikačních protokolů: CAN (ISO157654), ISO9141, KWP2000 (ISO14230-4)J1850 VPW, J1850 PWM Jedná se o nejuniverzálnější adaptér Adaptér je vhodný pro diagnostiku vozidel všech značek odpovídající normě OBD2 (resp. OBDII), EOBD nebo JOBD: všechna evropská vozidla (ISO nebo CAN), americká vozidla (ISO, VPW, PWM nebo CAN) asijská vozidla (ISO nebo CAN), vozidla koncernu Ford (PWM nebo CAN), vozidla koncernu GM (VPW nebo CAN) Obsah balení: • adaptér ELM327 / OBDII - Multiprotocol ScanTool • 1,5 m propojovací kabel do USB portu (v případě potřeby lze prodloužit) • kabel s 16-pin konektorem OBDII (SAE J1962) v robustním provedení Design by EVIL. cz (c) 2005-2007.
Adresa inzerátu: http://www.sbazar.cz/:-o3703548.html
Inzerce z 16.2.2010, Teplice (Ústecký kraj), Nové zboží, Nabídka, dopravu platí Kupující, Dle dohody 1 800 Kč
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

jo elm 327 je sikovny cip.
nemam ale vyzkouseno a tak nevim co vsecko to dovede.
zaroven vetsina techto diagnostik umi jen motorovou diagnostiku.opet nemam vyzkouseno tak nevim.
urcite to nekdo vyzkousejte a dejte vedet jestli se dostanete do airbagu nebo abs pripadne pokud bude treba nakodovat klice jestli to dokaze.
pak je to dobry stroj.
ano jsou to veci ktere malo kdo bude potrebovat ale ja je potrebuju casto.
nakonec je kazdeho vec jak resi opravy auta.
kazdopadne na chevroleta zatim kaslu nema to smysl nechci nikoho o nic prosit.
a je pravda ze univerzalni diagnostika pro motory je za par korun.na precteni chyb to staci.a jelikoz malo kdo umi taky auto opravit stejne musi pak do servisu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

tak kdyby mel nekdo zajem tak nyni mam konecne aktualizovany software v diagnostice tedy i na chevrolety.
v soucasne dobe shanim CAN modul pro SCAN 100 aby to fungovalo na vsecky jednotky zatim je to jen omezene.
timto mnohokrat dekuji celnum fora PIVSON a REBEL(ktery jiz zmizel ale je tu s nami porad)za uspesne vyreseni tohoto problemu a mozna jeste s bonusem -opravy stare umrtvene karty kterou jsem chtel vyhodit -mozna bude jeste fungovat.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
honzuv_web
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 18, 2009 19:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od honzuv_web »

já si své Lacetti 1,4 diagnostikuju sám pomocí Chevroletexploreru, na který jsem narazil také tady někde na fóru.
Úplně mi to stačí. Je to původně soft z ruska a komunikuje po K-line, takže kdo má interface pro koncern VW pro soft WagCom, tak mu bude interface chodit i se softem Cheviexplorer. Převodník jsem si sestavil sám na post RS232.

http://www.volny.cz/lacetti/lacetti_diag.html
Lacetti Elite
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

jasne vim o tom programu a na motor je to asi dostacujici.nevim jestli tam funguji i ostatni jednotky zatim jsem nemel moznost to vyzkouset.
a pokud autum rozumis je tak to asi v pohode.
nastesti vsichni tomu nerozumi a pak potrebujou opravdovou pomoc.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
juraj72
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 24, 2010 19:00

Re: Diagnostika

Příspěvek od juraj72 »

Zdravim vsetkych, sledujem,citam a mal by som zaujem aj ja o nejaku celkovu diagnostiku na moj chevy lacetku.r.vyrob.2006.1,6 16v.5.dverak.
Dakujem za kazde info.Som z Bratislavy.O dva tyzdne som v Zline.
Pekny den vsetkym. mail. - 720801@orangemail.sk
Naposledy upravil(a) juraj72 dne pát srp 06, 2010 11:28, celkem upraveno 1 x.
juraj72
Příspěvky: 38
Registrován: sob črc 24, 2010 19:00

Re: Diagnostika

Příspěvek od juraj72 »

Ospravedlnujem sa, uviedol som nespravnu mailovku - ju720801@orangemail.sk

Dakujem
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

no jenze to jsi pro me z daleka.na slovensko jezdim tak 1 za 2 roky a letos to zrovna nebude.
to je mi lito.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Dallen
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 29, 2011 23:32

Re: Diagnostika

Příspěvek od Dallen »

Zdravím pánové. Potřeboval bych vědět jaká vagína (konektor VAG) se používá v Kalosu (rv. 2004, 1.4 16V 69kW) a jaký software na něj doporučíte.
Předem díky za odpověď
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

hm takhle to asi nepujde
konektor s vagem nema nic spolecneho
je to konektor OBD 2 a soft staci jaky koli obd scanner a kabel by mohl stacit klasicky kkl ktery je shodny s vw koncernem tedy tvuj zmineny vag.jenze me to nefunguje.uz jsem koupil asi 3 kabely a zadny se mi nepodarilo rozchodit.vsichni rikaj ze to nic neni ale me se ten kabelproste neprihlasi a program ho nenajde.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Dallen
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 29, 2011 23:32

Re: Diagnostika

Příspěvek od Dallen »

Ok, díky v tom případě to asi nebudu řešit. Opět jsem se utvrdil v tom, že kupovat takové auto nemá krom ceny žádnou výhodu :)
Mám totiž stejný problém jako ty, měl jsem to už na 2 kabelech a nikdy se mi to také nepodařili rozchodit.
Odpovědět

Zpět na „O tomto foru“