radio, dvd, navigace,... v jednom

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Nyny »

Vyměnili jen řídící jednotku, všechno ostatní zůstalo původní. Jinak ta čeština je jen při nastavení prostředí WinCE, jinak je vše normálně v angličtině, kromě toho ta čeština je nepoužitelná.

Jak už jsem psal, zatím se zdá, že vše funguje jak má, ovládání na volantu funguje na 100%, ovládání pod displejem funguje taky, kromě tlačítek (šest tlačítek) pro uložené předvolby, což je nejspíš proto, že tlačítek je jen šest, ale rádio má předvoleb mnohem víc. Ovládání klimatizace a zobrazení funguje také na 100%. Takže doufám, že už to bude všechno 100% OK.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Pajin »

Ahoj,
Teď se asi zeptám děsně blbě a obzvlášť ode mně to bude znít divně, ale nevím nebo si nejsem jist :(

K věci : Má originál 2 din Rádio co je v Cruzu r.v2010 video vstup? ( pro couvací kameru) pokud ne tak se buď na ní vyprdnu nebo budu hledat lcd display který nebude překážet v interieru Děkuji ;)
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
hurrican
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 24, 2012 23:40
Bydliště: Nitra, Slovensko

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od hurrican »

Nyny píše:Vyměnili jen řídící jednotku, všechno ostatní zůstalo původní. Jinak ta čeština je jen při nastavení prostředí WinCE, jinak je vše normálně v angličtině, kromě toho ta čeština je nepoužitelná.

Jak už jsem psal, zatím se zdá, že vše funguje jak má, ovládání na volantu funguje na 100%, ovládání pod displejem funguje taky, kromě tlačítek (šest tlačítek) pro uložené předvolby, což je nejspíš proto, že tlačítek je jen šest, ale rádio má předvoleb mnohem víc. Ovládání klimatizace a zobrazení funguje také na 100%. Takže doufám, že už to bude všechno 100% OK.
a Pred tym si pisal ze si mal problem aj so signalom FM radia, teda s citlivostou. Pomohlo aj tam vymena tej riadiacej jednotky alebo je to stale tak ako si popisoval pred tym ?
hurrican
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 24, 2012 23:40
Bydliště: Nitra, Slovensko

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od hurrican »

Nyny píše:Vyměnili jen řídící jednotku, všechno ostatní zůstalo původní. Jinak ta čeština je jen při nastavení prostředí WinCE, jinak je vše normálně v angličtině, kromě toho ta čeština je nepoužitelná.

Jak už jsem psal, zatím se zdá, že vše funguje jak má, ovládání na volantu funguje na 100%, ovládání pod displejem funguje taky, kromě tlačítek (šest tlačítek) pro uložené předvolby, což je nejspíš proto, že tlačítek je jen šest, ale rádio má předvoleb mnohem víc. Ovládání klimatizace a zobrazení funguje také na 100%. Takže doufám, že už to bude všechno 100% OK.
a Pred tym si pisal ze si mal problem aj so signalom FM radia, teda s citlivostou. Pomohlo aj tam vymena tej riadiacej jednotky alebo je to stale tak ako si popisoval pred tym ?
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od ta3s »

Zdravím,
pridám skúsenosť s TID-8945, dúfam že neodradím súčasných ani budúcich užívateľov tohto DVD systému
Systém som kúpil priamo z číny v 10/2011, inštalovaný bol v autorizovanom servise Chevrolet kde som kúpil Chevyho.
Zrejme to bola ich prvá inštalácia, všetko ale fungovalo OK.. až do 02/2012 keď som jedného dňa auto nenaštartoval, batéria bola kompletne vybitá. V servise sa dopracovali k výsledku že rádio má vysoký kľudový odber z batérie, nech ho reklamujem alebo tam dám pôvodné. Odišiel som s tým že si nemyslím že je to rádiom a že uvidím ako sa to bude správať ďalej. Komunikácia s číňanmi uviazla keď som chcel s nimi riešiť reklamáciu, problému akože rozumejú ale zrejme to mám zle zapojené. Oslovil som ČB kde mi oznámili že taký problém ešte neriešili a že kľudový odber tohto systému by mal byť 20mA. Mne v servise namerali ca. 10x vyšší odber. Momentálne tým že jazdím denne tak s tým viem žiť, ak však nechám auto 3-5 dní bez jazdenia tak štartujem cez káble....
Predtým ako tam vrátim pôvodné rádio uvítam pomoc vo forme kontaktu na osobu zbehlú v tejto tematike, do ČB nechcem merať cestu..
Vopred vďaka
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od mzprx »

Mohol odist nejaky kondenzator, tym cinskym sa to stava casto, alebo tam mozes mat vyliaty nejaky bordel nakontaktoch v konektoroch.

Nemusis tam davat povodne radio, staci, ked to radio zapojis tak, ze pojde len vtedy, ked budes mat nastartovane.
Mal by to byt jeden kabel, ktory sluzi na napajanie radia z baterky aj vtedy, ked nie je nastartovane.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Nyny »

hurrican píše:
Nyny píše:Vyměnili jen řídící jednotku, všechno ostatní zůstalo původní. Jinak ta čeština je jen při nastavení prostředí WinCE, jinak je vše normálně v angličtině, kromě toho ta čeština je nepoužitelná.

Jak už jsem psal, zatím se zdá, že vše funguje jak má, ovládání na volantu funguje na 100%, ovládání pod displejem funguje taky, kromě tlačítek (šest tlačítek) pro uložené předvolby, což je nejspíš proto, že tlačítek je jen šest, ale rádio má předvoleb mnohem víc. Ovládání klimatizace a zobrazení funguje také na 100%. Takže doufám, že už to bude všechno 100% OK.
a Pred tym si pisal ze si mal problem aj so signalom FM radia, teda s citlivostou. Pomohlo aj tam vymena tej riadiacej jednotky alebo je to stale tak ako si popisoval pred tym ?
Citlivost na FM signál se rozhodně nezlepšila a je dost příšerná. Když naladím stanici a někdo tam třeba mluví, tak je neustále slyšet zasyčení jak se rádio snaží najít lepší signál, ale během toho, zasyčení samozřejmě není slyšet rádio jako takové, takže ve větě o deseti slovech tři nejsou slyšet. Velmi často se signál ztrácí úplně, rádio začne přelaďovat, projede několikrát všechny freqence a stejně nic nenajde. Když chci rádio přeladit ručně, dám vyhledat, tak to velmi často nic nenajde. Třeba když jedu z Brna do Prahy, s originálním rádiem jsem naladil v Brně ČR 1 a bez zašumění jsem ho poslouchal až do Prahy. Teď to tak jednu čtvrtinu cesty hraje, že se to dá poslouchat, jednu čtvrtinu to chrčí, ale je slyšet, co se tam povídá a půl cesty je jen chrčení, ladění atd. Pěkně mě to štve.
Naposledy upravil(a) Nyny dne pon črc 30, 2012 19:01, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Nyny »

ta3s píše:Zdravím,
pridám skúsenosť s TID-8945, dúfam že neodradím súčasných ani budúcich užívateľov tohto DVD systému
Systém som kúpil priamo z číny v 10/2011, inštalovaný bol v autorizovanom servise Chevrolet kde som kúpil Chevyho.
Zrejme to bola ich prvá inštalácia, všetko ale fungovalo OK.. až do 02/2012 keď som jedného dňa auto nenaštartoval, batéria bola kompletne vybitá. V servise sa dopracovali k výsledku že rádio má vysoký kľudový odber z batérie, nech ho reklamujem alebo tam dám pôvodné. Odišiel som s tým že si nemyslím že je to rádiom a že uvidím ako sa to bude správať ďalej. Komunikácia s číňanmi uviazla keď som chcel s nimi riešiť reklamáciu, problému akože rozumejú ale zrejme to mám zle zapojené. Oslovil som ČB kde mi oznámili že taký problém ešte neriešili a že kľudový odber tohto systému by mal byť 20mA. Mne v servise namerali ca. 10x vyšší odber. Momentálne tým že jazdím denne tak s tým viem žiť, ak však nechám auto 3-5 dní bez jazdenia tak štartujem cez káble....
Predtým ako tam vrátim pôvodné rádio uvítam pomoc vo forme kontaktu na osobu zbehlú v tejto tematike, do ČB nechcem merať cestu..
Vopred vďaka
Hele a tobě funguje rádio i když vyndáš klíček? Já když chcípnu motor a vyndám klíč ze zapalování, tak se rádio po chvilce úplně vypne, takže když někde zastavím, nesmím vypnout klíček, jinak rádio nefachá.

----------------------------
Po výměně té řídící jednotky se rádio v drobnostech chová odlišně. Například, když mám puštěnou hudbu a GPS a GPS promluví, tak se hudba jen ztlumí, ale je stále slyšet, předtím se hudba ztlumila do nuly. Hodiny se musí nastavit ručně a po zapnutí se hned zobrazí správný čas, předtím se řídily sami podle RDS z rádia a po zapnutí chvíli trvalo, než se seřídily.
Ale to je možná někde nastavením, škoda, že k tomu rádiu není pořádný manuál.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od ta3s »

mzprx: vďaka za radu

Nyny: mne rádio funguje tiež ako popisuješ
Príjem FM rádia potvrdzujem horší proti pôvodnému, to už priznávajú aj predajcovia,
otrasné je tiež keď pri GPS navigácii na displayi prelaďujem stanice ovládaním na volante
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Nyny »

Já se na příjem rádia výslovně ptal, dokonce dvakrát a dvakrát mi bylo potvrzeno, že vše v pohodě, že se příjem rozhodně nezhorší. Výsledek je ovšem jak popisuji výše a jak potvrzuješ, tak nejsem sám. Sranda je, že když jsem jim to řikal, že to takhle "funguje" tak na mě koukali jak čiňan na knedlík.

Mimochodem, na displeji rádia občas bliká symbol TP, což by mělo být "Traffic - Program identification", identifikace programu který přenáší dopravní informace, ale podle mě to bliká náhodně a zajímavé je, že se to nedá nikde ani vypnout ani zapnout, prostě to nic nedělá, jen to občas svítí a to i když se žádný dopravní informace nevysílaj.
Pak je tam ještě možnost zapnout TA, což je "Traffic - Announcement identification" - Informace o tom že je právě teď vysílána dopravní informace, jenže to taky nefunguje jak má. Při zapnutí by to totuž mělo například přerušit přehrávání CD když rádio vysílá dopravní zprávy, ale nedělá to nic, jen to při zapnutí svítí bíle a občas červeně, ale co znamená, že to svítí červeně, nebo bíle sem se nikde nedozvěděl.
No a nakonec je možnost zapnout AF, což je "Alternative Freguencies" - Alternativní frekvence slouží k automatické přelaďování přijímače na stále stejnou stanici. A to funguje stejně jako TA, občas svítí bíle, občas červeně, ale že by to někdy přeladilo rádio jak má, to se mi ještě nestalo.

Tobě to funguje, nebo spíš nefunguje stejně jako mě?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od ta3s »

Ono to funguje-nefunguje tak ako popisuješ, mne tieto veci ale vzhľadom na môj popísaný problém trápia iba okrajovo
Ja som ten systém kúpil hlavne kvôli navigácii na veľkom displayi a parkovacej kamere, zrejme ale vrátim do auta pôvodné rádio hlavne kôli lepšiemu rádiu, inštalovanú parkovaciu kameru využijem na pripojenie do nejakej externej navigácie. Pozeranie DVD filmov v aute som stejne nepoužíval, DVB-T je nepoužiteľné, i-pod nepoužívam, USB mám v LTZ výbave. Moja chyba že som riskol priamy nákup z Číny, skúsim ešte reklamovať ale pochybujem o úspešnom výsledku..

Bolo mi poradené (mzprx) že môžem môj problém vybíjania batérie riešiť zapojením radia iba pre naštartovaný stav, ja ale chcem počúvať rádio aj niekde na lúke a tak..

Ešte jedna skúsenosť: pôvodne som mal pripojenú parkovaciu kameru cez wifi ale to bolo hodne nestabilné, nedoporučujem..
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od Nyny »

No já se tak nějak smířil s tím, že rádio hraje blbě, ale ostatní věci zdá se fungují, takže to nechám tak, protože dohady z dodavatelem mě nebaví. Hlavně, aby to fungovalo jako do teď i v budoucnu. V každém případě, kdybych věděl co vím teď, tak bych si tam to rádio rozhodně nedával, radši bych si koupil extra navigaci se vstupem pro couvací kameru, učetřil bych spoustu peněz, času i nervů.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od ta3s »

Presne tak -i
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od ta3s »

Po pozretí tohto videa som si povedal že by som nemal mať problém svojpomocne vrátiť tam origo radio
http://www.youtube.com/watch?v=1pMUZdj7 ... re=related
.. a podarilo sa .. 8) .. origo rádio fachčí jak nové
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
ferry
Příspěvky: 276
Registrován: úte kvě 15, 2012 06:07
Bydliště: Liberec

Re: radio, dvd, navigace,... v jednom

Příspěvek od ferry »

Super rozborka -i ....a ani to nevypadalo složitě. Parádní návod .
Chevrolet Cruze 1.6 LT+ Black Carbon Flash
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“