Navigace

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace

Příspěvek od Serpico »

...no Václave navigace na skle má nejspíš lepší příjem satelitů nežli utopená před přístrojovkou, sám mám na skle ještě anténku, tedy drát, tenký pro TMC - spodní, boční a horní část okna ale fakt ti nechci kazit radost...

hlavně ať nám navigace hraje, tedy ukazuje...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace

Příspěvek od bjes_des »

Serpico: ...ale dodnes jsem do něj nenacpal radary a to se o to pokoušel i palikx a tak taky nemusím mít všechno...
Jasně, taky nemusím mít všecko... Někdy stačí trochu dobrého koňaku a je vymalováno... :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Navigace

Příspěvek od V.Brousek »

Milane, myslím si, že asi nemáš pravdu. Sice to nemám v Matízu odzkoušené, mám navi krátce a s Matízem jsem ještě nikam nevyjel, ale ve služebním ji mám zastrčenou pod přístrojovkou ( Renault Trafic ) a ukazuje velmi přesnou polohu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace

Příspěvek od Ivoš »

Záleží na GPS chipu ... já mám k mobilu GPS modul Nokia a pod sklem je skutečně nejlepší signál ... pod přístrojovkou nic nenajde ... proti tomu kamarádova Xperia najde v pohodě satelity i v tašce ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace

Příspěvek od Serpico »

...Václave já jsem mizerný elektrikář proto správně bereš vše ode mě s rezervou ale ctím vše co se mi v minulosti řeklo, to máš jako s anténou pro radio nejlíp hraje na střeše, protože není nikterak cloněná samozřejmě můžou být rozdíly u té které značky s lepším, silnějším příjmem pokud jsem použil ten správný výraz nebo s mobilem taky někdy ho zapomenu v kapse a někdo zavolá a normálně příjmám a vysílám odpovídám přes bluthoth - radio v autě a když je něco bez drátů, tak to už je úplně mimo mě...

Tak ať nám vše hraje a příjímá...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace

Příspěvek od Serpico »

...jo jo bjes_des alkohol a to dobrý je v " přiměřených " a to je velmi, velmi " relativní " lékem, kamarád si tak vyléčil diabetes, po infarktu a podávání kortikoidů - prednison, prostě řekl své přítelkyni, že na žádnou poradnu chodit nebude anžto je alkoholik a kupodivu při běžné kontrole za tři roky byl v normálui...

Inu mějte se fajn a " rozšiřujte " si cévy, přiměřeným množstvím alkoholu
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Navigace

Příspěvek od Serpico »

...to bejs_des, protože jsem Tě trochu poznal opravdu to není fóóór ale realita...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Navigace

Příspěvek od V.Brousek »

Ivoš píše:Záleží na GPS chipu ... já mám k mobilu GPS modul Nokia a pod sklem je skutečně nejlepší signál ... pod přístrojovkou nic nenajde ... proti tomu kamarádova Xperia najde v pohodě satelity i v tašce ;)
Ivoši napsal jsi to přesně , porovnávám podle služebního auta a tam jede v pohodě i na sedadle a na příjmu je i 7 družic a plný signál. Tak předpokládám, že nebude u Matíze také problém. Přesnost polohy auta má také vynikající, troufnu si napsat že 1-3 metry. Zatím -i jsem spokojen.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Navigace

Příspěvek od hladolef »

Mam taky navigaci na vetraku,a chytam vesele 14 satelitu.Drive jsem to mnel na skle,ale muj mily syn(policajt)mi rek ze za to muzu zaplatit v cesku pokutu.A nebo,v pripade havarie,mi nemusi pojistovna nic proplatit,protoze mi navigace,znemoznovala vyhled.atd.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace

Příspěvek od -peha- »

No teda já som mal na vetráku mobil a jeli sme do Blavy no a pri klíme mi potvora zamrzol takže som ten držiak musel odstrániť a našťastie vďaka Mýtu nám politický blbci povolili navigačku tak ako je predpéísaná čiže na okno :lol: :lol: :lol: Jo a pokud má človek dostatočne široké auto (coš Daewa sú) tak tpo zasa velmi nezavadzá :lol:
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace

Příspěvek od Vlasta »

Navigaci dávám na přísavkový držák na okno. Tak je to v návodu napsané a měl bych se jej držet. Kdyby chtěl mít některý aktivní sudruh kecy, že je v zorném poli, pak by mi musel vysvětlit, co se zrcátkem, dálničenkou a přední haubnou. :D To všechno tam mám a mít musím.
Mám TomToma 720GO a na tom okně chodí ůplně v pohodě a nejspíš by šel i na větrání, ale nechce se mi dávat víc než 1000,- za držák.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Navigace

Příspěvek od V.Brousek »

:D

Kód: Vybrat vše

Jo a pokud má človek dostatočne široké auto (coš Daewa sú) tak tpo zasa velmi nezavadzá 
:D

:D :D :D Peha ty šibale - má navigace zabere půl čelního skla - brání mi ve výhledu :D :D :D
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace

Příspěvek od -peha- »

Ale trdlaj Václave aj Maťulka je srdcom velký a ta navigačka (pokud tam nemáš domáce kino) je v pohode no ale tvoje riešenie je tiež velmi pekné a hlavne účelné lebo je dostatočne vidieť a splnuje to vaše predpisi :lol: -i
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Navigace

Příspěvek od Woyta »

V.Brousek píše:
Woyta píše:A melo to smysl, kdyz to cinani nabizi hotove za par kc i s postou? :)
Vyrobou jsi urcite stravil dost casu.
Woyto, že to nabízeli čínani o tom nevím, že by to nabízeli přímo na Matíze již vůbec ne a smysl to má, protože nepotřebuji k tomu ty čínany. Vím, že to není žádný dizajnový zázrak, je to funkční a vytvořil jsem to dejme tomu za dvě hodiny. Chtěl jsem aby byla navigace v dosahu, nebyla na čelním skle a bylo to rychle sundané.
jukni na ebay. Drzak navigace tomtom do ventilacky asi 7usd vcetne posty.
To uz se asi vyplati zustat treba ty 2h v praci co? :)
Pokud te ovsem tvoje prace bavi jako me.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Navigace

Příspěvek od hladolef »

Tak mi to nedalo,a ofotil jsem to.Prikoupil jsem si akurat drzak na mrizky za 8.€, a zbytek jsem skombinoval s drzakem na okno.Demontaz 5 sekund,montaz 2sekundy.Kdyz jsem jel v lete minuleho roku na slovensko k rodine,mam to okolo 780km,a klima bezela,vubec jsem si nevsim ,zeby mi navigace zamrzavala.Dalsi vyhoda je ze se to lip pozoruje, nez na okne.(esteticky to vypada lip).
Přílohy
drzak navigace 008 Große Webansicht.jpg
drzak navigace 008 Große Webansicht.jpg (55.39 KiB) Zobrazeno 3168 x
drzak navigace 005 Große Webansicht.jpg
drzak navigace 005 Große Webansicht.jpg (68.71 KiB) Zobrazeno 3168 x
Drzak na vetrak
Drzak na vetrak
drzak navigace 002 Große Webansicht.jpg (62.46 KiB) Zobrazeno 3168 x
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Odpovědět

Zpět na „POKEC“