Filtr pevnych castic

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od odrifuk »

Ja tak isto od 900-1200 km. Diaľnica asi 40%.
Vo firme máme Cruza 1.6 ale ten výkon motora -P -P .
CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Mefisto »

To Bedas: ja uz skoro rok nepoznal ze neco vypaluje.
Pokud ti sviti kontrolka tak je plnej s vypaluje to dyl ale normalne ne.:mrgreen:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Hanzy »

My co máme benály tak vypalujem maximalně kdo hulí huby pohoda... ;)
Výkon 1.6 není raketa ale nerachotí netřepe se a nemá problém s vypalovaní sazí... :o)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Dannik91 »

Hanzy píše:My co máme benály tak vypalujem maximalně kdo hulí huby pohoda... ;)
Výkon 1.6 není raketa ale nerachotí netřepe se a nemá problém s vypalovaní sazí... :o)
A taky mu ujede bába s nákupem na kole. :lol:
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
Stanoduso
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 22, 2011 20:30

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Stanoduso »

Tak a mam to za sebou!Prve vypalovanie filtra :lol: .Pri 715km :? .Cakal som to pri 800km az 1000km :shock: . Auto som prebral nove vo stvrtok a jazdili sme hlavne okresky a mesto malo.A ked bolo mesto tak som drzal otacky nad 2000 ked sa dalo.Ale mam to zapisane a budem cakat dalsie pri 1400 km.

Dosiel som pred dom a pocul som hucanie od motora a vdaka tomuto foru som vedel co sa deje -i .Tak som hned nastartoval a siel mimo mesto.Trvalo to 18km od domu.Mimo mesta zaradena 4ka a nejakych 2100 otacok ak sa nemylim.

Cize dakujem za toto forum bez neho by som ani nevedel co sa deje. :PP: -i
Chevrolet cruze cierny 2vcdi 163k lt+
Ford Focus 1,6 74kw 2011
Ex:Skoda Fabia RS 1,9tdi 130k
Peugeot 206
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Dannik91 »

Stanoduso píše:..Cize dakujem za toto forum bez neho by som ani nevedel co sa deje. :PP: -i
-i -i -i
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Joztar »

Stanoduso píše:4ka a nejakych 2100 otacok ak sa nemylim.

Cize dakujem za toto forum bez neho by som ani nevedel co sa deje. :PP: -i
ja osobne idem skor 3000 otacok zaradena 3 vychadza to cca na 80km/h zda sa mi ze mi pri takejto kombinacii vypali rychlejsie ako ked idem rychlejsie a mam tam vyssi prevodovy stupen.
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od smire666 »

Isteže, vyššie otáčky= vyšší počet pracovných cyklov za rovnaký čas; viac spálenej nafty; viac tepla...
Ale: pri nižší otáčkach ale vyššej záťaži ( jazda do kopca; plné auto ) taktiež skoršie vypálenie :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Stanoduso
Příspěvky: 73
Registrován: stř čer 22, 2011 20:30

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Stanoduso »

Joztar píše:
Stanoduso píše:4ka a nejakych 2100 otacok ak sa nemylim.

Cize dakujem za toto forum bez neho by som ani nevedel co sa deje. :PP: -i
ja osobne idem skor 3000 otacok zaradena 3 vychadza to cca na 80km/h zda sa mi ze mi pri takejto kombinacii vypali rychlejsie ako ked idem rychlejsie a mam tam vyssi prevodovy stupen.
Cau.No ja som to len tak trepol ze 2100 pri 4ke.Ale o tri tyzdne ked pridem z lode tak si to pozrem kolko toci na 100km/h otacok.

Mam otazku ze kolko mate najazdene s filtrom bez poruchy.

P.S. nemam auto este nahlasene na policii, tento tyzden ho predajca prihlasi a budem mat znacky.Ja som sa dnes nalodil este s fordom preto to neviem odsledovat kolko toci otacok na 4ke v 100ke.
Chevrolet cruze cierny 2vcdi 163k lt+
Ford Focus 1,6 74kw 2011
Ex:Skoda Fabia RS 1,9tdi 130k
Peugeot 206
luneb
Příspěvky: 27
Registrován: stř kvě 01, 2013 23:54
Bydliště: t.č.Ostrava

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od luneb »

Čaute.
Mam jeden dotaz. Viem , že sa to tu omieľa stale dookola, ale stale mi neni uplne jasno ake priznaky svedčia o tom že sa filter regeneruje. Jasne, hovorite že sa zvýši aktualna spotreba, nahreje sa stredovy tunel pri pravej nohe, zvýšia sa otacky pri volnobehu na cca 1 000, auto pri jazde začne divne cukat, zapne sa ventilator. Ok. Mne sa ale minule stalo, ze sa mi nenormalne zvýšila aktualna spotreba (tu "normalnu" mam uz odsledovanu), nahrial sa stredový tunel, ale otáčky sa mi pri voľnobehu nezvyšovali a ventilator mi po vypnutí motora bežal asi len 2-3 sekundy. Ďalsia vec je to , že od poslednej regeneracie som spravil asi len 300 km. Boli to sice kratšie vzdialenosti 10-15 km rýchlosťou 70-80 km, ale aj tak sa mi nezda, že by sa mi filter tak rychlo zaniesol.
Tak teda ako to vlastne je? Musia byt pri vypalovani splnene naraz vsetky hore uvedene indicie alebo sa regeneracia zacne napr.najprv tým, že sa začne nahrievať stredový tunel, potom sa zvýši spotreba a až neskor, keď sa rozbehne proces regenerácie naplno sa zvýšia otáčky pri voľnobehu atd.
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi, 120kW, bežová daydream
+ Renault Clio 1,6 79kW
.............................................................................
ex. Škoda fabia 1,4 MPi, Opel Astra 1,7 CDTi
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Kjub »

Napriklad mne sa nikdy nic nedialo s otackami. Tie su stale rovnake. Tiez som nikdy necitil prehrievanie stredovaho panelu nikde. Vzdy sa mi iba zvysi aktualna spotreba a zacne hucat ventilator. Pocas jazdy aktualna spotreba skace hore-dole.
Ked sa proces dokonci, aktualna spotreba sa ustali, resp.vypne kontrolka vypalovania ak svietila...ale to ze zasvieti kontrolka vypalovania sa stava malokedy, pretoze vzdy ked zacne vypalovaci proces jazdim chvilu na vyssich otackach (nad 2000) a behom par minut je hotovo. :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Joztar »

neviem jak cruze ale orlando otacky volnobeh su 800 ked vypaluje a stojim na mieste su 900 ventilator ja osobne nepocujem vobec ani pri vypnutom radiu :lol: ... asi som hluchy :D + aktualna spotreba vyleti hore to jest jak to pozorujem ja ... a ked si nie si isty odstav auto "nevypinaj motor" a pricichni si k vyfuku ten smrad ta odrovna na isto -i , zo zaciatku som bol tiez z toho vypalovania nervozny no teraz to uz neriesim -> nastastie cruze a orlando (neviem jak ostatne chevi dizle) maju aktualnu spotrebu na PC tak nie je problem spozorovat tu mega spotrebu a trhanie s autom. Problemy ti nastanu iba ked casto nebudes dokoncovat regeneracie.

+ k tvojmu poznatku ze ti po 300 km zacalo zasa vypalovat .. nie je to nic neobvykle pokial si robil kratke trate poniektori robia dlhe trate a vypaluje to tiez kazdych 300 ... jak som tu uz viackrat pisal mne vypalovalo raz za 800-1000 a teraz raz za 300-400 pri rovnakom jazdnom style ... rychlost, rpm, vzdialenosti ... jediny rozdiel je v rocnom obdoby ... zima leto + ked prerusis regeneraciu a v domnienke ze ked hned nastartujes a pokracujes v ceste sa zacne znova nie je pravda... filter sa ozve o5 neskor ked to budes najmenej cakat (to plati na 100%) ...na moje caste vypalovanie sa popytam na servise dneska alebo zajtra sa budem objednavat aj ked logicke a zrozumitelne vysvetlenie od autorizovanych odbornikov neocakavam

PS:

vdaka bohu za DPF bo inac neviem o com by sme tu diskutovali :PP:

zdar vsetkym "vypalovacom" a tym s DPF obzvlast
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od zavodak-1 »

Včera sa spustilo vypalovanie po 750 km hned ked som zbadal tak 4 a drzal som 2500 otáciek 15 km a bolo vypálane ale tá spotreba 15 litrov 2 paličky mi ubudli
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od Joztar »

hej no chlemta to naftu jak svins :D niekedy len cumim jak mi pada palicka palivometra ... najhorsie je ked ti to vypaluje aj 2-3 krat za nadrz to potom je dojazd mensi aj o 100km-150km
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: Filtr pevnych castic

Příspěvek od zavodak-1 »

Mne to vypaluje raz za naádrž a zožere to 2 palicky
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Odpovědět

Zpět na „Diesel“