Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

PeS: a jaký auto si budeš kupovat?
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

Daff.Cz píše:PeS: a jaký auto si budeš kupovat?
To se raději ani neptej, když to tu napíšu, tak mě budou kamenovat :-D
Ale když už ses zeptal - čistě prakticky to řeším - moc toho nenajezdím. Nejprve jsme zvažoval Chevrolet Cruze, pak Renault Fluence a nakonec jsem objednal - v hotovosti - Dacii Sandero 1.6 Arcticu - přímo s LPG. Ve středu si pro ni jdu... Cena v plné výbavě a s plynem je 210 000,- Kč (včetně fleetové slevy 4%)
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

Tak já tě určitě kamenovat nebudu. Pokud toho moc nenajezdíš a koukáš na peníze tak je to dobrá volba. Určitě to nebylo žádný unáhlený rozhodnutí. Hlavně ať si s tím ty spokojenej. Ta cena je krásná. -i
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

PeS píše:
chrudoš píše:Uprime mi taky uchazi smysl dieselu pro normalni pouzivani. Je drazsi, spotreba je pouze o 1-2 l nizsi a servisni prohlidky jsou dvakrat casteji. Suma sumarum, ten diesel se nemuze vyplatit
Mám to přesně spočítané - pokud nechcete mít výborná krouťák a pohodlnou jízdu po dálnici, rozhodně ne diesel! Prostě Vás kilometr přijde o dost dráž, než u benzínu. Vím co říkám, protože jsem s 2.0 CDTi najel 54000km a právě kvůli vysokým nákladům jsem ho prodal. K čemu mi je, že nádherně táhne a má opravdu příjemný chod, když jsem ho kupoval kvůli spotřebě, která je v podstatě stejná, jako u benzinu...
Takže ve středu si jdu pro nové auto - a bude to benzin s LPG...
Na tom diesely sa da ist v pohode na spotrebu 6.5, ale pedal sa musi iba jemne hladkat. Co sa moc neda. :? Nejdem si kvoli tomu kupovat nove auto, ale dalsie by asi bolo turbobenzin. Co som aj povodne chcel, ale Cruze take bohuzial neponukal...
A to tu nema nikto ten slabsi diesel (125HP)??? Aku ma spotrebu tento?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: spotřeba

Příspěvek od topa77 »

Já se vrátím k benzínu. Mám LT 1,8 a po cca 1600 km to žere v průměru 8,8 l/100 km. Jezdím tak 40% město, 40% mimo město a zbytek dálnice.
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: spotřeba

Příspěvek od honza72 »

Tak v 18t km, Cruze 1,6l, dlouhodobý průměr 8,07l/100km.
--------------------------------------------------------
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spotřeba

Příspěvek od milosh »

Pohoda, neresil bych -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: spotřeba

Příspěvek od File12 »

Docela by mě zajímalo spotřeba 1,8 a 2,0 nafty při stejné jízdě. At si říká kdo chce co chce, díky tomu turbu na to člověk šlape častějc víc než s benzínem. Co se týče celkových cen tak nevim kdy se až vyplatí ten diesel. Jezdil sem obě auta- zatímco benzín prostě netáhne, tak zase zatáčky jsou s tim zábavnější. Jak řikám. škoda že neni turbobenzín, tam by se dalo skloubit obojí. Ale radši bych tu spotřebu už přestal řešit ne? litr navíc nikoho nezabije a lepší je si jízdu užit než furt koukat na display kolik žere.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Presne tak, zalezi jen na osobnich preferencich. Zatah dieselu je vybornej, ale kdyz ze semaforu vidis, jak tad diesel vedle tebe sazi ty kvalty jeden za druhym a ty porad tahnes na dvojku trojku, rozdil se velice rychle smazava. Takze diesel me nikdy nepresvedci. A rozdil ve spotrebe neni nijak zasadni pro priklon k dieselu, max 0,50 na kilometr, servis dieselu je castejsi, tzn diesel se nemuze ekonomicky vyplatit ani po 100tkm, to at mi nikdo netvrdi.

A spotrebu uz taky neresim, tady zavladla vseobecna panika (vcetne me), kdy si nove auto sedlo o dost pozdeji, nez bylo receno, ale ted, jezdim 50 procent ve meste, nemazu se s tim, ale ani netrham asfalt a spotreba 8,2, moje predstava byla 8,0, takze paradicka!
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spotřeba

Příspěvek od milosh »

Ted jsem cetl nejaky PR clanek kde bylo psano ze turbobenziny by se mely do Cruze delat, zrejme to bude stejny motor-y jako se davaji do nove astry J.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: spotřeba

Příspěvek od PeterF »

JJ tiez som cital o 1,4turbo bude to asi najzaujimavejsi motor v ponuke chevroletu dokonca sa potichu sepkalo o kombi ale to uz by islo GM samo proti sebe.Astra by prisla o kopec zakaznikov :D
Kazdopadne tiez stojim v rade na cruze s tymto motorom.....
CHEVY SPARK 1,2LT biely
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: spotřeba

Příspěvek od topa77 »

Do dieslového cruzeho jsem taky nakonec nešel. Jel jsem s ním na předváděčce a přišlo mi subjektivně, že rozsah otáček, kdy to jakžtakž jede je dost úzký... bylo třeba při řazení přemýšlet a když po přeřazení spadly otáčky do díry a turbo nejelo, tak mi to málem zdechlo..... Asi by se to dalo při delším užívání naučit, ale pro mne to není. Nakonec jsem šel do 1,8 a na dvojku klidně 120 :)
černý Cruze 1,8 LT
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: spotřeba

Příspěvek od JOHNY*5 »

Zdarec,



taky pridam svoje hodnoty Cruzika 1.8LT po 1500km. 70% Mimo mesto 30% mesto, lehka noha, spotreba 8.1L.
Doufam ze potom az mi noha ztezkne :-) a auto sedne, bude to porad okolo tech 8L.
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Myslim si, ze ak chce niekto usetrit za palivo, tak potom treba ist do toho slabsieho dieselu (125HP-co je podla mna v pohode). Je tam turbo a realna spotreba 6,0 - 6.5L...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: spotřeba

Příspěvek od Fus »

ahoj, spotrebu uz taky nejak nerezim ze zacatku to byl sok protoze sem cekal neco trochu jinyho. ted mam najeto 8250km a prumernou spotrebu mam kolem 8.1-8.2, uprime takhle si brala i fabie HTP co sem mel predtim kdyz sem s tim chtel aspon trochu jet. Ze zacatku nebyl problem jezdit tak za 9-9,5 a az tak po 5000 to zacalo jit pomalu dolu. Jen me zarazi to ze vzdycky kdyz du tankovat tak mam podle pc spotrebu nizsi nez tu zkutecnou a to o dost. Treba dneska sem byl pro naftu a mel sem podle pc 7.4 a realne spocitanou 8.2. coz to je docela rozdil. Jinak na nadrz najedu tak 700km a dolejvam vzdycky kolem 56L nafty.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“