Diagnostika

Informace pro uživatele tohoto fóra, návrhy, připomínky k foru atd.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět

jsem ochoten zaplatit za diagnostiku auta

ano do 100
45
14%
ano do 200
86
28%
ano i vice jak 200
158
51%
ne
22
7%
 
Celkem hlasů: 311

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...Pavle príma a jasný už se těším, mám na ukázku svíčky po 15tisících km, měnil jsem je a měl jsem prostě údržbu, VOM a tak...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

ahoj
rovnou rikam ze neumim v mem scanu nemam reprogramovaci kartu a nemam CAN-BUS sondu pro pripojeni tveho auta.
to neni tak jednoduchy.jen mi napada jeden clovek co by to dokazal ale ten by potreboval jednotku ktera funguje aby si z ni stahl spravnej flash.
tento tyden budu mluvit jeste s dalsim clovekem tak se ho zeptam zda by to nejakym zpusobem neslo.podle me by mohl stacit reprogram jednotky pokud tedy nejaky vubec existuje.a pokud ano mozna to dokazu sehnat a domluvit ti napravu ale neni to na odpoledne spis tak na tydny premlouvani a doufani ze se na me nekdo nevykasle.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to 3M3 já Tě vítám u nás, my jsme v pohodě a hlavně si pomaháme....

a jak říká Topol ať jezdí a nezlobí...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od Vazoun »

Přeji všem na foru hezký den a také zdravím kolegáčka " 3M3 " :lol: vidím že z něj srší optimismus ale hlavně životní zkušenosti všeho druhu :o) tak vítej mezi " Daewoo/Chevroletáky a budem rádi když " poradíš a pomůžeš " čau " Vazoun " :lol:
--------------------
Člen Matiz clubu reg.č. 20 :P
Matiz SE II. 0.8 r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 - STK+Emise do 07/2010
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

teda to je ale referat
koukam ze jsi clovek co uz neco zazil
taky preju hodne stesti ja zatim cekam na schuzku s gm clovekem
a diky za odkaz je tam opravdu par zajimavych veci
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od Vazoun »

Přeji všem na foru hezký den,
to: pro 3M3 - pro začátek by i stačilo si dát do nicku :o) od kud jsi a jaký máš žihadlo - čau " :lol: Vazoun " :lol:
------------------
Člen Matiz clubu reg.č. 20 :P
Matiz SE II.0.8 r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 - STK+Emise do 07/2010
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to 3M3 tady si na starý psi tak nějak nehrajem, nejspíš tady " omládneš " viz Vazoun...a meccanico máme na úrovni, kterou nám můžou závidět i " značkový servisy ", a ty už odmítám sponzorovat v jejich bohulibé činnosti, takže tak...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to 3M3 já Ti nevykám jenom slušně oslovuji a na to dbají naši administrátoři a nejenom na to a to je dobře...( jsme prostě taková internetová parta...), už si se tady prošel.
Jinak Pragu " erénu " jsem poznával na náhradní vojenské službě ve Vojenských Stavbách se židem Frízem, jezdil tam jako soukromník ze začátku 70 let. Taky jsem snad jezdil se vším i s kombajnem F -512 ( dodnes nezapomenu na všelijaké to nekonečné napínání řemenic, tam nebyly normální převody...), do Státního statku jsme byli delimitováni z DP DS Trojická a nechávali nám drožky, tuším s limitem 1 000km, tam šlo o tržby z km, no někdy jsme přitom jezdili v noci ale fakt to byla pohoda ( akorát vosinu si měl snad až no víš kde...) jídlo a docela dobrý ti přivezli na pole a na nějaká to pivo ( teď se ozve Václav Brousek ) se taky nekoukalo ostatně i tenkrát to nebyla veřejná komunikace...
No nic měj se a na Pavla ( palikxe ) je spoleh, zeptá se a jak ho znám bude postupně doplňovat svou soukromou diagnostiku ( nasadil jsi mu nejspíš brouka do hlavy... ) má skoro na všechno...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to 3M3 Václav je príma chlap, řidič s povolání a chce tak dojít až do penze s precizním až úzkostlivým vztahem k předpisům o silničním provozu, to o sobě říci nemohu...a tak se " pošťuchujem " a vlastně se vzájemně bereme, doufám...má ovšem i svou neoddiskutovatelnou pravdu, očekávám nějakou tu fotečku a pozvánku na úřad, vím že mi vyblejskly ale bylo to ze zadu ( nejspíš se budu vymlouvat na .......), záblesk ve zpětným zrcátku no a měl jsem tam asi 65 ve městě v Praze, no skoro v noci v okolo 22hod, mě to se.. furt koukat na tachometr ( mě to otrávilo jezdit vůbec...), a vono to tam je ani nevíš jak...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

uprime k takovymto strojum jsem se nedostal.maximalne 6 hrnek v bmw 325tds.podle me prijemny motor.ale od holeho bloku jsem skladal jen favorita nexii nubiru 1,6 a leganzu 2,0.nic vic jsem v ruce nemel.T603 nebo 613 byly pro me uz historie a nedostal jsem se k nicemu takovemu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Diagnostika

Příspěvek od V.Brousek »

Zdravím a vítám na fóru 3M3. Nepřítel piva nejsem, spíše kuřáků, ale je to každého věc, co dělá ze svým zdravím. Co se dopravních předpisů týče, jak píše Milan(Serpico) - snažím se je dodržovat, to ale neznamená, že jsem brzdou provozu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od Vazoun »

V.Brousek píše:Zdravím a vítám na fóru 3M3. Nepřítel piva nejsem, spíše kuřáků, ale je to každého věc, co dělá ze svým zdravím. Co se dopravních předpisů týče, jak píše Milan(Serpico) - snažím se je dodržovat, to ale neznamená, že jsem brzdou provozu.
------------------------
Zdravim " Václava " i ostatní na foru :o) a to je to, co o tobě lecos vypovídá a budiž ti to ke cti " Václave " takových řidičů je nutno si vážit - čau " Vazoun " :lol:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika

Příspěvek od palikx »

ahoj
reprogram je jasny a neco podobneho mi rekl kamarad v chevroletu ze by mel byt nejaky novy.zalezii ale jestli bude i na cdti
pak se musi udelat i reset adapt hodnot to je jen zakladni nastaveni vseho co lze nastavit dle hodnot v ecm,tedy dle novych hodnot po flashi
inak u TDI OD vw se da par hodnot zmenit beznym diag pristrojem a samozrejme to pujde i u opla ale tam je to o UPRAVE flash pameti a nekdo musi vedet ktera hodnota je ktera a jak ji zmenit.
u daewa scanem 100 neslo nic menit jen nektere drobnosti a jen u nekterych typu jako treba chairman
jinak s tim neslo nic.
a co mam diagnostiku od opla tak tam taky nic nejde beznym pristrojem.
tak uvidis
filtr na cdti nemam mam jen na benzin-vzduch a olej a klima filtr na vsecky lacetti
o nejakych skolenich nevim resp jsou jen pro mechaniky servisu a nikdo jiny nema pristup.
pa
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...to 3M3 ty ho krmíš jen tím nejlepším a je to opravdu to nejlepší, já jenom nedávno jsem se dal do řeči s čechoněmcem na parkovišti ...no a jenom jsem zíral jak to chodí v německu, dovez na pumpy trochu starší diesel power shell ( voni něktěří distributoři musí držet nějaký zásoby pro vojenský účely ) no prostě pumpa dostala pokutu asi 200tisíc za nedodržení standartu palivu, no tak to vzápětí pumpě zaplatil distributor ( zavážející společnost ) tedy jeho... no a klídek. U nás ČOI nesmí zveřejnit pumpy se závadnými odběry ( a není jich málo a jsou mezi nimi ruzní distributoři např.: SHELL, OMW ap.. ). A tak tankuji u makra a " voňavky " přísady STP na čištění vstřiků a ventilů si tam prostě doleji sám, aspoň vím co jsem tam nalil, takže tak...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Diagnostika

Příspěvek od Serpico »

...no 3M3 jsme v sekci diagnostika ale přesto si myslím je tady souvislost, diagnostika to následně vydnotí jako závadu ve spalování, kvalita benzínu je na tom při vyhodnocování o něco líp než nafta ( nicméně v TV bylo asi před rokem, já už nevím asi 15 - 20 aut co nedojeli od SHELLky tuším někde od Brna tak asi není zase moc na výběr...), tím se snažím pochopit Tvoje vyznávání tzv. značkových pump a power ap., no já tam sem tam tj. za 5tis km naleju STP buď na ventily nebo na vstřiky v ceně 120 - 150 na nádrž, tedy finanční zatížení minimální a v podstatě dávám na radu palikxe aj., bral jsem to dříve jako řekněme " voňavky " pro pány, jak se vyjádřil kdysi Richard ( mimochodem naposledy při setkání na Vypichu dělal dobré klobásky a i rybu na rožni...) a měl a má rozumný názory, jinak dříve dávaný líh do odvodnění nádrže je v podstatě nepřekonatelný má jenom jiné balení a honosnější název ale stejně je cítit lihem, takže tak...
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „O tomto foru“