Diagnostika-Daewoo Scan

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od Dark69 »

to conpet: EFI Live 4 nieje na Espero/Nexiu . Je od Lanosa a vyssie, ak spustis program tak najprv musis v nom vybrat, nahrat typ auta aky budes diagnostikovat a tak potom spustis strat.. Ja som skusal moju Nexiu na udajoch od Lanosa a Nubiri a vzdy to zaseklo a neslo. Takze EFI Live 4 nepouzivam.. Ale inak je to super program..
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od Dark69 »

Daewoo Engines Diagnostic Connectors

http://codes.rennacs.com/Petrol-Engine/ ... ngines.php
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od ppp »

Prosim pomoc, chcel som zajtra hladat problem v otcovej nubire a ked som po roku skusil spustit tyranus daewoo scanne 2.3 tak mi zahlasi v dialogovom ramceku unregistered version a na tlacitko OK aj na zatvaraci krizik sa len ukonci. Stretli ste sa s tym uz niekto? Neviete niekto co s tym? Neviem najst k tomu nic ani len stranku firmy co to stvorila.

Momentlane nemma okrem efilive V4 nic na nubiru a ten neviem ako a ci vobec pojde. Tusim som s nim mal minule problem.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od conpet »

Někdy mě pomohlo prostě v biosu nebo ve win změnit datum třeba rok dozadu , zkus to -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od ppp »

To som skusal, az po rok 2000 a nepomohlo, stale to iste skarede dialogove okno. Nechapem, ved minuly rok som s tym bez problemov testoval espero aj nubiru.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od conpet »

Tak předpokládám že odinstalování a znovu nains. nepomůže (ted už si to přesně nepamatuju,ale není to jen jeden spustitelnej soubor ? ) Re instal woken je blbost, tak jedine zkusit jinej notas .
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od ppp »

ved to ze to nema ani instalacku, este zajtra skusim dalsi notebook s jeho vistami a uvidim pripadne sa na to vykaslem, snad pobezi efilive.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od conpet »

Toho efilive se bojím, umí dost věcí kterým nerozumím a nerad bych přišel o RJ :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od ppp »

Takze tyranus 0 bodov, neviem kde co pise, pretoze na vsetkych pc dom a uz bol spusteny predtym, tak ho este skusim v praci s chekovacom registrov.
Efilive bezal ale asi nema toho v definicnom subore vela pretoze graficke prvky bezali len 3 - dlzka vstreku, lambda a otacky a vlastne este rychlost. Textovych bolo viac, makra na nastavenie otacok, kontrolky a co ja viem coho este fungovali tiez, ale grafy som nerozchodil. Ale aj tak mi to neomohlo, skakat nubiru sa nepodarilo docielit, ale to preto lebo som nemal vhodneho sofera. A je tazke sledovat notebook a este soferovat, to mi stacilo za volantom espera.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od palikx »

a co mas za problem s nubirou
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od conpet »

Tyranus me taky už nejde, nevím proč :x dneska jsem ho zkousel
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od ppp »

palix -> ma problem s nubirou a lpg. Na benzin v pohode, len na lpg to niekedy skace a to tak, ze pri vyssich rychlostiach citit len skubanie ale pri nizkych tak na 1, 2 alebo 3 to skace ako ked vodic prudko pusti spojku a motor nema tu silu. Blbe je len ze nie vzdy len obcas, kedze to nie je moje auto tak to neviem prinutit skakat kedykovek a navyse som zistil ze mi nejde tyranus takze som musel pouzivat na diagnostiku uzivatelsky nepritulny efilive. Bohuzial nubcu sa skackat nepodarilo prinutit tak snad inokedy. A lpg je problem pretoze je to lovtec magic asi 2 a na to nemam soft ani kabel. Kabel nejaky mam (pinovo vhodny) aj soft tiez, ale nerozchodil som ich.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od palikx »

jasne tak to chapu
pokud to skace jen na plyn tak je problem v nem.asi ta ridici jednotka obcas nedela co ma.
ale s tim ti dena nepomuzu.
zalezi ale jak to skace a co to dela.muze to byt jen spatny zapalovaci kabel ktery je pri plynu choulostivejsi.
zajel bych k plynarovi co to zna a zeptal bych se pripadne at to napichne a uvidi jestli neni neco spatne.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od ppp »

je to tazke riesit, na espero mam kabel aj na aldl na rj auta aj na rj lovato lpg. Ale na otcovu nubiru mam horkotazko ten efilive ale aspon nieco ale co robi lpg to si mozem len domyslat. Mozno membrany, mozno vstreky, mozno nastavenie. Co som si vsimol tak kym bola lambda studena teda este sa na nej nemenilo napatie, tak "benzinova" RJ obcas skusila poooooriadny vstrek cez 30ms (inak na volnobeh alebo brzdenie motorom tak 2 az 3ms) mozno nieco testovala, mozno toto dokaze rozhodit RJ lpg. Ale za teplej lambdy uz taketo psie kusy nerobila. Lenze ked to neviem prinutit skakt na povel tak neviem ani zistit ci to robi za studenej lambdy alebo za teplej. Ale ono sa to podda, ked dam nubiru po mechanickej stranke dokopy (brzdy, riadenie, predna naprava, svetla) tak ju budem chvilu "testovat" :) a mozno z nej vymamim co jej je. Zatial viem alebo aspon tusim ze ma v haji cidlo klepania ale to s lpg predpokladam nesuvisi.
Inak s ceskym lovtecom je tu trochu problem, najblizsi "servis" (uvodzovky pretoze je uz bohuzial byvaly) je 100km a aj to nie je iste ze ma aj na toto funkcny kabel a software a oficialne montuju lovtec az na dalekom vychode v kosicoch a RV.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od Dark69 »

to ppp: ak ti teraz nejde spustit tyranus a pise ti to uregistered version, to znamena ze ta verzia bola len skusobna a cas skusobnej doby vyprsal. Uz si musis kupit plnu verziu Tyranusu alebo najst crack na to.... Ono, udaje Tyranusu su zapisane v databaze registrov pc a to neoklames vzdy, pc vie ze si ho pouzival a aj ako dlho... Najlepsie je zohnat iny notebook alebo preinstalovat Windows a pojde to na 100000 percent! -i
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“