Opět spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Serpico »

...tak Vazoune, ať teď jenom jezdí a nezlobí.... jak píše Topol, aneb prevence ( údržba ) se vyplácí...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Vazoun »

Serpico píše:...tak Vazoune, ať teď jenom jezdí a nezlobí.... jak píše Topol, aneb prevence ( údržba ) se vyplácí...

Mějte se fajn
-------------------
Díky Milane - alespon jsem klidný a připravený na další delší cestu a to nejen po CZ, ale podívám se zase nahoru na Poprad a okolí - čau " Vazoun " :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Rado77 »

Vazoun - tie ceny co si uvadzal su inak uplne super ;) Ta "vymena oleja 348..." - to je cena za olej, alebo za servisny ukon? Lebo pri takej nizkej cene by som menil olej a filter pomaly aj 2 x rocne ;)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Vazoun »

Rado77 píše:Vazoun - tie ceny co si uvadzal su inak uplne super ;) Ta "vymena oleja 348..." - to je cena za olej, alebo za servisny ukon? Lebo pri takej nizkej cene by som menil olej a filter pomaly aj 2 x rocne ;)
-----------------------------
Od začátku servisních prohlídek mi do Matize lejou " oil OMV BIXXOL extra 10W - 40 / za cenu 1lt 115.90 Kč x 3 lt = 348.-Kč
Proto také měním každý rok pravidelně včetně filtru a jezdím bez problémů :o) přijdu cvaknu a jedu :lol: čau " Rado77 "
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od alvin »

Rado77 píše:Vazoun - tie ceny co si uvadzal su inak uplne super ;) Ta "vymena oleja 348..." - to je cena za olej, alebo za servisny ukon? Lebo pri takej nizkej cene by som menil olej a filter pomaly aj 2 x rocne ;)
Rado,to môže byť cena za olej-keď ja ho tu kupujem za 146 SK/l (ešte v sterej mene),jedná sa o český polosyntetický TRYSK SPEED,tam stijí 112 kč/l práve som to zistil na NETe, a výkonnoste spĺňa parametre stanovené výrobcom Matízka,aj do GETZa ho používame
http://www.moto-oleje.cz/paramo-trysk-s ... odukt-452/
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Serpico »

...to alvine a proč né OMW BIXXOL 10W - 40 - může být sudový a nákupní bonusová marže smlouvy, já tomu zase až tak nerozumím ale teď jsem viděl v OBI Lhotka Castrol 5W - 30, A3 - B3 v balení 4litry běžná cena okolo 2tis. Kč ( 1l / 500 Kč ) za 990 Kč / 4 litry prostě jim ležel, loňské dodání, espirace je 5let takže nou problém a kdo nevěří ať tam běží...

Inu mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Vojta

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Vojta »

Dělám to stejně jako Vazoun, pouze ten olej mám dražší (185,-Kč 1/l).
Včera večer jsem byl natankovat, najezdil jsem ve čtyřech lidech 498km, natankoval jsem 25,45. Průměr 5,11 l/100km. To jde. :lol:
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Rado77 »

Ja som nikdy spotrebu nemeral, ani na inych autach radsej :D Proste ked to zasvieti, tak dam plnu. Nikdy som ani nepozeral na ceny benzinu, proste stojan, 95-tka na full a hotovo. Aspon som si nemusel zatazovat hlavu vecami ako:
:arrow: "kurnik musim zacat jazdit jemnejsie na spotrebu"
:arrow: "kurnik musim ist do fronty natankovat, lebo bude od zajtra drahsi o 20 !!! halierov"
:twisted:
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Vazoun »

Rado77 píše:Ja som nikdy spotrebu nemeral, ani na inych autach radsej :D Proste ked to zasvieti, tak dam plnu. Nikdy som ani nepozeral na ceny benzinu, proste stojan, 95-tka na full a hotovo. Aspon som si nemusel zatazovat hlavu vecami ako:
:arrow: "kurnik musim zacat jazdit jemnejsie na spotrebu"
:arrow: "kurnik musim ist do fronty natankovat, lebo bude od zajtra drahsi o 20 !!! halierov"
:twisted:
---------------------------
A děláš dobře " Rado77 " máš čistou hlavu a nejsi nervní, to Ti chválím :o) taky to tak budu dělat - čau " Vazoun " :lol:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Serpico »

...to Rado i Vazoune vona zvýšená spotřeba oproti normálu většinou signalizuje, některou tu kterou závadu...
ale čistá hlava nade vše..., taky to někdy " protáhnu ", vono to je jako s náma zleniví a je třeba vyčistit, profouknout ventily atd. ... prostě prohnat...

Inu mějte se fajn a prohánějte s mírou...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Vojta

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Vojta »

Já tu spotřebu nijak extra nesleduju, ale protože tankuju vždycky do plné, lehce se to počítá. Teď mě ta spotřeba překvapila, protože jsme jezdili ve čtyřech (a taky jsem trochu Matýska předváděl :lol: ) a čekal jsem víc. Jak píše Rado - abych si někde stoupnul do fronty, abych ušetřil na nádrži třeba i 20,-Kč, tak takovej magor nejsem.
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Rado77 »

Ja som vzdy jazdil "priebezne mierne dynamicky"....aspon to nezlenivelo a zaroven sa prefuklo. Spotreba sice vyssia, ale...no a co :D Ide o kompromis medzi pocitom z jazdy, rychlejsiemu presunu z bodu A do B = cas, dranim motora/brzd a spotrebou. T.j. na kazdom kvalte to ked sa da potiahnem o cca 10 km/h naviac ako kazde "idealny zvuk" :D
Moj Matizek ale na toto trochu trpel a za tych 10 rokov som na to nedosiel preco....ako keby prilisnou deformaciou materialu pri vyssich zahriatiach... Proste: ked som tomu nakladal v ulickach, a na ich koncoch prudsie brzdil, a zase rozbeh na plne a brzdy, tak motor po chvili:
- prestal mat vykon (toto je prave haluska, na kt. som nevedel prist)
- brzdy sa prehriali a stracali ucinok (to je normalna vec)
Ale to s tym motorom som si nevedel vysvetlit, ze preco stracal vykon pri vyssich namahach...Chladiacej bolo dost (ale mozno samotny chladiaci okruh nebol navrhnuty tak, aby Matizek zvladal permanentnu nakladacku)...mozno proste nestihalo chladit....ale rucicka teploty sa mi nehybala nikdy vyssie.... Alebo vznikli vo valcoch privelke vole roztiahnutim pri takej zatazi....no fakt neviem. A ked som zliezol z dialnice, kde som isiel 130-140 trasu BA - PN, tak v PN rozjazd z prvej krizovatky bola hruuuza...vobec to netahalo, a nenechal som sa oklamat "optickym dojmom z rychlosti na dialnici", ako to casto byva :D
:arrow: Serpico - pravdu vravis s tou zvysenou spotrebou ako jednym z ukazovatelov problemu. Aj dnes pomoze autam raz za cas odpojenie baterie na cca 4 hodiny a tym padom reset RJ, kedy si zacne tabulky plnit nanovo, a v mnohych pripadoch sa vtedy spotreba upravi a aj vehikel ide sviznejsie
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Serpico »

...no Rado ty jsi to asi " uhonil "... co si mu dával za olej?

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: Opět spotřeba

Příspěvek od Rado77 »

Daval som vylucne predpisovy standard...a v zasade mi ho menil autoriz servis prvych 8 rokov.... Dodnes na to neviem dojst, preco tak klesal vykon ked som tomu chvilu vytinal... Uz som premyslal ze prilis horuci vzduch do valcov, slabo chladi, privelke vole vo valcoch... No uz je to jedno :roll:
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“