Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od VIP »

Mám pořád ty Osramy, Philipsy jsem sice objednal, ale do dneška mi ještě nepřišly. Kašlu aspoň zatím na ně. Jsem spokojenej s Osram. Jako parkovačky mám něco jako ty na fotce. Svítí bíle s malým nádechem modré, vypadají super. Mám je už od června 2011 a ještě nepraskly se srovnáním s jinejma. Snad vydrží i dlouho ty Osramy. Čau.
Přílohy
Parkovačky.jpg
Parkovačky.jpg (28.73 KiB) Zobrazeno 3126 x
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od Dannik91 »

Tak jsem neodolal a objednal jsem ty Philipsy (set stál asi 460Kč). Byly u toho i ty modrý parkovačky takže na diody už kašlu. Musím ale říct, že jak tu někdo již psal je to opravdu rozdíl jak ve svícení tak i v samotném pohledu. Jsem nadmíru spokojen. Takže jsem ty Osramy po týdnu uklidil a mam to jako náhradní :D .. jinak ty ledky co si sem dal tak tyhle jsem si přesně koupil do osvětlení SPZ a vypadá to taky pěkně + jsem hodil do kufru a dovnitř modrou LEDku a je to. Poslední věc o který přemýšlím je hodit oranžový ledky do blinkrů ale prej s tím může být nějaký problém kvůli malému odběru proudu. Tak uvidím.
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od tomask »

Ahoj daniku nějak jsem tě tady nezaregistroval, odkud jseš ?
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od Dannik91 »

Jestli myslíš bydliště. Tak to mám stejné jako ty.
Uživatelský avatar
JPS
Příspěvky: 182
Registrován: úte lis 24, 2009 12:20
Bydliště: Tisinec okr.Stropkov

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od JPS »

Ja mám osram cool blue a parkovačky diodové ale iné ako má VIP také podobné ako obyč.ale je to dioda-svieti bielo-modro taký slabý svetlo modrý odtieň. Svetlo potom svieti do biela a nie žlta.
Přílohy
Obraz2351.jpg
Obraz2351.jpg (91.78 KiB) Zobrazeno 3023 x
Chevrolet aveo 1.2 53kw 8ven.r.v 2008 bordo.metalíza
Uživatelský avatar
mikefreeman
Příspěvky: 4
Registrován: čtv bře 08, 2012 00:11

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od mikefreeman »

Zdar chlapi. Připojim osobní zkušenosti - zklamání jak z Osram Cool Blue tak ze SilverStar. Upřímně, je s nima výborně vidět zevnitř (o to jde předevšim) ale z venku pokud nemáte vedle sebe ke srovnání klasickou žárovku, tak to ani u jednoho typu není příliš velký rozdíl. Hlavně mají krátkou životnost a to jsem je zkoušel na dvou různých autech. Jezdím hodně a v lepším případě vydržely 4 měsíce (20 tis. km), jedna mi ale odešla už po 6000km (CoolBlue). Problém je s přežhavením vlákna a tím choulostivostí na otřesy,kdyby byly silnice rovný tak nám to všem vydrží desetiletí, ale realita je jinde. SilverStar mají vyšší svítivost ale taky jsou více choulostivý. Mám známou která prodává Osram a obecně nejlepší svítivost je u Night Braker, ale výdrž je nejnižší (vysledováno i od zákazníků).
Co se týče barvy světla, 4000K vlastně ani moc bílé světlo není, spíš nejde do žluta.
Osobně se chystám zkusit Phillips BlueV. Utra a uvidíme.
Určitě ale vyměňte i parkovačky. Originál Philipsky moc bílý nejsou, takže si kupte pytlík white LED T10tek a i když je budete měnit po pár měsících, budete spokojený a světlomet vypadá mnohem "luxusněji".
Rozhodně nechoďte do těch ultralevných rádoby xenonek z eBaye. Když tak hledejte renomovaný dražší. Koupil jsem jich pytel za pár šupů (od 0,5 USD po 5 USD za kus, 3 různé dodavatele, vždy po více kusech a rozdával jsem to pak po známejch) a dočkáte se max. 2 věcí - po cca měsíci až dvou radování buď brzy prasknou-výměna nebo velice rychle ztratí svítivost-výměna. Z venku si to neuvědomíte ale po čase zjistíte že to postupně (proto to nevnímáte) odráží málo světla ze silnice i objektů kolem a nevidíte nic ani za sucha, natož za mokra. Pak se rádi vrátíte k náhradním originálkám z KPZtky..
Jinak má výborný jméno i ta NARVA. Udělejte dotaz na pana Petra Németha ml. z Blavy (SK) - myslim že kontakty budou mj. na stránkách nelo.sk a možná narva.sk . Je to odborník kterej to léta dováží a na Slovači prodává snad víc než 15 let (kdysi to byl Kompaktservis SK). Ten ze zkušenosti nejlíp doporučí a je na něj spoleh..
Co se týče žárovek 90/100W - já tim roztavil plastový pouzdra konektorů přímo na té na žárovce a trpí tím i relátka který to spínaj. Za ty následky to nestojí i když to zrovna nezk..ví parabolu.

ještě tip - nakupujte žárovky ve velkoobchodech elektro, prodaj vždy i koncovýmu zákazníkovi. Ale neposlouchejte jejich rady, někdo prodává Philips, někdo Osram protože prostě oboje prodávat nemůžou v dostatečné míře aby dostali slušnej rabat a ještě bonus za obrat. Proto vždy preferují pouze 1 z těchto dvou. Nechte si rozsvítit třeba obyč. zářivkový trubice který maj na zkušebních panelech a u toho popisky která barva odpovídá kolika Kelvinům..
CRUZE 2.0 LT+ 110kW autom.
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od VIP »

Dneska jsem měnil žárovku ve světle. Praskla. Měl jsem Osram Cool Blue Intense od 1.12.2011 do teď. Myslím, že vydržely dlouho. Hodil jsem tam teď ty Philips Bluevision Ultra. Dal jsem za ně 550,- i s poštovným. Jsou tam i modrý parkovačky, ale ty jsem tam zatím nedával. Uvidíme, které budou nakonec lepší, Osram vs. Philips???!!! :PP:
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od Dannik91 »

VIP píše:...Osram vs. Philips???!!! :PP:
Koupil jsem Osram, po týdnu jsem vyměnil za Philips a stále slouží (je fakt, že je ale moc nepoužívám, přes den svítím jen diodama) :-)
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“