LPG a CRUZE 1.6

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od VIP »

Mě se dneska stalo něco podobného. LPG nemám, ale mám E85. Chtěl jsem rychle předjet auto a dal jsem plnej knedlík a najednou se ztratily otáčky, auto zpomalilo a začala mi svítit kontrolka motoru nebo co to je a ještě blikala kontrolka - to autíčko se smykem :D . Po chvilce to přestalo. Nechápu co to bylo. Mohla to bejt taky chudá směs ale Ethanolu?
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Reklama
 

Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od klm121 »

Mne toto robilo, keď som mal sviečky na konci životnosti. Presne, autom zatriaslo, ukázalo poruchu motora a trhalo to pri pridávaní. Po výmene sviečok všetko ako má byť :)
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

mam na tom nabehane 20tisic, z toho na plyne uz spominanych 2,5tisic ... ozaj to mozu byt tie sviecky klm? :shock:
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od čoky »

Ja na plyne mam nabehane 5.000 km kontrolka motora zatial nesvietila, az na minule rozvietila sa ale na BA /dosiel plyn/ - auto nijaka zmena v chode, mechanik od plynu bol z toho prekvapeny - mal som ist za nim lebo aj on ma dignostiku na CRUZA - no teraz zhasla a uz nesvieti vzdy rozpravame o BA. LPG som zatial netankoval.
Pri zistovani splynovaca som bol upozornovani aky system dat lebo pri niektorych splynovacoch moze svietit kontrolka motora.Ja mam SOLARIS .Este ktora kontrolka paliva ti vykazuje na nulu? Ten ukazovatel LPG je len informativny - drzim sa denneho pocitadla km- no spotrebu mam 9-10l /100km LPG.
CRUZE 1,8 LT,Pewter
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

viem, ze na plyne je to len informativne ... mne ukazovala nulu kontrolka ukazujuca stav benzinu ... a mam tam Tartarini
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od čoky »

Barri píše:viem, ze na plyne je to len informativne ... mne ukazovala nulu kontrolka ukazujuca stav benzinu ... a mam tam Tartarini
Raz sa uz aj mne stalo ze BA ukazovatel padol na nulu za jazdy, isiel som po dialnici zastavil som na benzinke vypol motor nastartoval zasa no budik vzdy na nule, tak som pokracoval dalej a cic bobo uz ani tempomat nesiel . Potom sa to spamätalo a zase bolo vsetko O.K aj tempomat aj budik, to asi tak ako s kontrolkou.Ohladom bohatosti zmesi LPG- je to pomer jednotlivych plynov s coho sa sklada LPG.Kolko mas spotrebu ?
CRUZE 1,8 LT,Pewter
Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od klm121 »

Barri píše:mam na tom nabehane 20tisic, z toho na plyne uz spominanych 2,5tisic ... ozaj to mozu byt tie sviecky klm? :shock:
No tak 20 tisíc je ozaj málo, to potom neviem. Ja som mal 43000 keď mi to začalo robiť, z toho cca 22tis na LPG. Ale od výmeny už 14000km a žiadny problém, takže ozaj neviem :/


čoky píše:...isiel som po dialnici zastavil som na benzinke vypol motor nastartoval zasa no budik vzdy na nule, tak som pokracoval dalej a cic bobo uz ani tempomat nesiel...
Tempomat ti nešiel preto, že si od naštartovania nestlačil brzdu. Bez toho sa tempomat nespustí.
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

čoky ... no a mne sa to deje pravidelne, odkedy mam plyn ... tak ako som pisal, cca po 200 km v priemere ... a spotreba max 8,5 (vypocitana)

klm, no tak som naozaj zvedavy ci sa im to podari dat dokopy ... cital som, ze tie kontrolky zvyknu blbnut, no sami mi povedali do telefonu, ze na tom mozem jazdit pokial necitim znizenie vykonu, no nemalo by sa to ukazovat ... snad to daju dokopy, ale neverim tomu
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

tak to pokracovalo takto ... u Hatiara povedali, ze odisla zadna lambda sonda, no LPG s tym vraj nic nema ... emisie aj katalyzator v poriadku; tak som s tym isiel do servisu ... potvrdili poruchu, trocha ale skepticky ohladom LPG a toho, ze to s tym nema suvis ... sondu objednali a bez problemov vyreklamuju; no ked sa to stane este raz, pravdepodobne to nahoda nebude a mam to riesit so servisom, kde mi montovali LPG ... a kedze to doteraz nevedeli dat dokopy, nemam predstavu co budem dalej robit, pokial to teda nebola nahoda ...
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od vilem »

ŽÁDNÁ LAMBÁDA. Taje většinou v pořádku.na svědomí v 90 procentech je RG ventyl.je třeba ho vičistit ne bo uplně zaslepit!
Uživatelský avatar
tondo222
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 27, 2011 21:31
Bydliště: KOšICE

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od tondo222 »

Barri píše:mam na tom nabehane 20tisic, z toho na plyne uz spominanych 2,5tisic ... ozaj to mozu byt tie sviecky klm? :shock:
zdravím ta ja mam tiež cruza na lpyn a mam ten isti problém do prvej kontroly to jest 2000km všetko v pohode,potom to začalo svietit bol som v servyse a povedali my že treba asik vymenit sviečky.Mam na tom nabehane 17000km na plyne 2500km.Ale ja si myslím že je to v benzíne do prvej prehladky som tankoval shelwypaver ten lepší hned po natankovani 95ky to začalo,po par mesiacov so začal tankovat znova wpaver a kontrolka prestala svietit no uvidím do kedy.CHcem sa vás opítat ake sviečky ste dávali vy dakujem.
chevrolet CRUZE 1.8 LS kola 18 na 235R40.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od kesko »

Už sa to tu písalo, LPG je háklivé na kvalitu iskry. Ak to neide dobre na plyn, skuste prepnuť ručne na benzín. Ak to pôjde hned OK, môžu to byť tie sviečky. Do benzínu občas pridavam čistič vstrekov, aby sa nezalepili, už som ich raz dal vyčistiť, po cca 60 tis km na LPG.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
tondo222
Příspěvky: 82
Registrován: ned bře 27, 2011 21:31
Bydliště: KOšICE

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od tondo222 »

kesko píše:Už sa to tu písalo, LPG je háklivé na kvalitu iskry. Ak to neide dobre na plyn, skuste prepnuť ručne na benzín. Ak to pôjde hned OK, môžu to byť tie sviečky. Do benzínu občas pridavam čistič vstrekov, aby sa nezalepili, už som ich raz dal vyčistiť, po cca 60 tis km na LPG.
ale mne autičko ide v pohode žiadne zmeny ani na lpg ani na benzin žiadne trhanie tak neviem.
chevrolet CRUZE 1.8 LS kola 18 na 235R40.
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

tak som s plynom stratil trpezlivost ... po cca 3000 km ... po styroch navstevach v servise, kde mi to montovali, ako som uz pisal, sa im uracilo povedat, ze ta zanda lambda sonda je chybna (dovtedy mi len mazali chybu, ktora mi zacala signalizovat po cca 50 km opat) ... odniesol som to do servisu a vyreklamovali mi to ... komedia #1, vymenili mi prednu, ktora bola v poriadku ... uz je vsak vymenena aj zadna ... a po cca 300 km ju odpalilo opat = je poskodena, OPAT DALSIA

u Hatiara samozrejme opakuju ich zauzivane frazy: "toto sa nam este nestalo, s plynom to nemoze mat nic spolocne, auto je organizmus, blablabla" ... a v ziadnom pripade podla nich nie je mozne, ze je problem v systeme Tartarini, ktory mi tam nainstalovali ... ked som sa spytal ci nie je mozna porucha tohto systemu tak opat, ze nie, pretoze sa s tym udajne este nikdy nestretli

ako je to naozaj zaujimave ... porucha sa moze vyskytnut na mobile, na televizore, na otvarani kufru, na notebooku, jednoducho pokazit sa moze vsetko na svete, iba system Tartarini nie ...

preco si na ten co mam v aute neuplatnia reklamaciu a preco mi tam nedaju novy? co si teraz mam zaplatit nejaku expertizu? a ked to neakceptuju potom, dat ich na sud, ked od toho budu chciet dat opat ruky prec? bojim sa, ze to bude opat otazka casu, kym sa odpali nieco dolezitejsie a drahsie ... totiz, ked to sposobil plyn, co mi potvrdili aj v servise, druhykrat mi tu druhu poskodenu lambda sondu nevymenia = je to ich zodpovednost

doteraz som bol slusny ... ale bol som vo Zvolene zbytocne 6x, ked pocitam aj to, ze som tam musel ist kvoli tomu, ze bolo citit plyn ... nastastie som to az na jeden pripad stale sklbil s cestou do RK, takze som zbytocne stratil dajme tomu iba 30 hodin zivota, nervov a nabehal zbytocne 500 km ... mali to napocitaci 4x, vedeli, ze je ta lambda poskodena, ze mi bude svietit opat a opat, no akurat mi to dokola mazali ... na porazenie

prosim o radu :/
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od ta3s »

mne kontrolka svieti tiez a prestavam si mysliet ze to bude lambda sondou..
Co keby si dal v servise este pozriet EGR ventil ci je v poriadku, daj potom vediet
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Odpovědět

Zpět na „Benzín“