jak na anténu

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

ppp píše:Ale ak to po zasunuti cvaka bude nieco zle nedobre s prutom.
Nemusi, ze zacatku jara mi to zacalo na Leganze delat taky (tj. po zasunuti pokazdy 3x zacvakala a jako by pritom nadskakovala). Stacilo nechat v servisu vycistit a promazat, a od te doby jezdi zase tise a plynule cela ven i dovnitr bez cvakani ci rvani motorku... Takze doporucuju nejdriv poradne vycistit a promazat (rekl bych ale, ze radsi necim tuzsim nez jen olejicek WD, ten se IMHO hned vymeje pri prvnim desti) a pak se teprve rozhlizet po novem prutu ci cele antene... 8)
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Pravda ked do cvaka (rapka) je proste prilis velky odpor clankov prudu oproti tomu co je schopny preniest bubon na ozubnicu v prute. Ked je ozubnica vydrata tak uz nepomoze ani namazanie raketovou vazelinou :).
Ja som namazal vsetko, ale je to riziko ze sa na to bude chytat bordel. Ale po polroku ked som to znovu otvoril bolo vo vnutri cisto a mastno. Ale mozno vdaka tomu ze som tu antenu celu dobu nemal takmer vobec vysunutu.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Pánové help a to radej skoro než dačo zničím- takže moja anténa sa včera odporúčala do večných lovíšť teda vlastne prút a tak som dneska kúpil nový ale kukám na neho ako blázon že ako ho dostanem dnu to už viem ale čo ho tam bude držať lebo teraz je to tak že môj starý prútik proste vyliezol celý von no a ten čo tan chcem strčiť tak nevylezieze tiež :D :D :D :D

Takto vyzerá keď zapnem rádio jo a motorček sa točil ako najatý dokud som nerozpojil konektor no a mám obavy aby ten nový nerobil to isté

Obrázek
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Nechnapem? :D
Prut si kupil teleskopicky so zubatou umelohmotnou "cvernou" ?
Ako si ho daval do mechnizmu anteny?

mimochodom kolko ten prut stal? Mne totiz uletel letovany koncek takze sa mi koncovy diel stiahol dnuka a budem to musiet rozobrat a s tym koncekom nieco vymysliet.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No prut je aj s tým hrebenom ale dnu som ho ješte nedával aj keď so tu anténu mal celú rozobranú a keď som vybral motorček tak to tam šlo ale já mám obavy že my bude vyliezať aj ten nový veď čo ho tam drží :?: Jo cena nového bola 600sk ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Takže, když mě tenkrát urvali anténu,koupil jsem z Krče nový prut za 615Kč.Musí se to tam dobře zasadit to tělo tam musí držet. pak by neměla vyletět ven.Mám jiný problém.Ven mě leze potichoučku a krásně zastaví,ale dolů je hlučná jako prasca a je slyšet jak motorek cvaká. Ale prut zaleze až dolů.Jenže se nevypne a taky jsem nucen až rozpojit konektor.Tak nevím jestli to má nějaký spínač na koncovou polohu a ten nefunguje či co. Kdyby to bylo znečištěním tak sakra nahoru by to dělalo taky né.Asi se na to vybodnu a koupím to v celku.
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

Jo v mechanizmu je taková objímka na špici jsou tam dve skrůtky myslím a tou se to provlíkne a v ní to drží. hřeben je třeba velmi opatrně nasoukat dovnitř šnekového mechanizmu.
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak to cvakání bolo aj na mojej ale ako sa tu už písalo asi lentrikrát zacvakala no a prevda je že na tom starom prute sú pri vtiahnutom zodrané zuby ale to som zistil až dnas keď my vyletela von takže zajtra tam nasadím ten nový a uvidíme jo já som sa babral aj s tým starým a keď so ten mechanizmus otvoril tak som vybral motorček a ten hrebeň tam išiel ako po masle :D :D :DJo ješte je fakt že ten motorček nemá koncák ale ako písal ppp tak on zastane ako náhle sa ho dotkneš čiže preto sa ti stále točí lebo máš asi zodraté zúbky na hrebienku mne keď vyletela tak motorček mastil o sto šesť až dokud som to nerozpojil ;)
Naposledy upravil(a) -peha- dne čtv črc 26, 2007 23:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MiSedl
Příspěvky: 442
Registrován: ned kvě 13, 2007 12:54
Bydliště: Most

Příspěvek od MiSedl »

To jó je to jasný,když vybereš motorek tak to tam dáš volně,ale stejně to nevysvětluje, že to cvaká jen jedním směrem,vždyť v záběru je to na zuby v obou směrech a já mam prut taky nový a zuby jsou ok.Takže další prachyObrázek
Naposledy upravil(a) MiSedl dne pát črc 27, 2007 00:07, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Leganza 2,0 CDX full,kůže,Sencor SCD 5455 MR, rv.98 + Ford KA 1,3 , rv.98,červený mazlík pro manželku.
http://s8.gladiatus.cz/game/c.php?uid=35270
Klikni a uvidíš kdo jsem
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak potom to nechápu len to je tam aj ta dáká elektronika tak možno že dačo v nej ale to neviem lebo mne sa zastaví ako náhle poržím jeho osku tak hened stojí ;)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

peha -> uz som ti odpovedal na SZ, ale ak si dobre spominam tak ten prut je tam niecim zaisteny, mozno segrovkou, nemas este povodny prut? Neviem ci sa cez vikend dostanem aj k antene, ak ano tak pozriem cim tam prut vlastne drzi. Ona elektronika kontroluje asi cez odber motorceka ci prut nema odpor pri vy/za-tahovani ak ano, tak vypne motorcek. Pri zatahovani ten odpor ma preco mat, ale pri vytahovani, ak nemas prut zaisteny tak Ti ho proste vypluje von :D
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

Prút je zaistená dvoma šróbkami v púzdre antény.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Tonci
Příspěvky: 7
Registrován: pon kvě 18, 2009 11:04

Re: jak na anténu

Příspěvek od Tonci »

Zdravim tiez mam problem s antenou, auto bolo v oprave zo zadnym blatnikom a odvtedy nejde signal od anteny, antena sa nevysuvala cela dlhsiu dobu tak som to rozobral, bola prihnuta tak to vtej hlinikovej trubke hnilo a dnes sa mi to podarilo utrhnut a ktomu este aj lanko s drazkami, a este dole na foto to bolo odpojene a neviem kam to zasunut ziadna taka koncovka tam neni, co by bolo lepsie kupit novu origo alebo niaku univerzal na strechu, dakujem za rady
Přílohy
96223386.jpg
96223386.jpg (10.89 KiB) Zobrazeno 1795 x
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Re: jak na anténu

Příspěvek od stefan »

To čo nevieš kam zasunúť je práve vývod z antény čo ide do rádia.
Musí tam byť koaxiálnu klábel od rádia do ktorého ten konektor
zasunieš.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“