Jaké palivo při zajíždění?

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
8
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 03, 2007 22:45
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 8 »

Nevim zda lze poznat lepší běh motoru a posoudit jeho výkon jen podle ucha...mysliím si že to máš jen vsugerované...můj známý to tankoval do CBR 600 RR a poznal to až na motorové brzdě...jinak jak mi sám říkal, žadný lepší pocit z toho motoru neměl...tak nevim, přijde mi to zbytečné vyhazování peněz... je to jen můj názor, tak mě pak tady nepranýřujte ;)

Joo a jinak zdravim dalšího Klášterečáka s Avii :D :D
Chevrolet Aveo 1,2 Star

ex: Honda Civic 1,4i (66kW) r.v.97
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

benzín

Příspěvek od Serpico »

...no vono jde hlavně o to natankovat opravdu benzín bez jiných příměsí viz průšvihy s příměsí nafty ( omylem, vinou čerpadel ) a jiných derivátů - aceton ap. bez spotřební daně ( daňové úniky ) - bylo publikováno již dostatečné množství těchto případů....

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Mirou
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 27, 2007 20:25
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od Mirou »

To SpaN_8
u Avea je to zatim asi jen o pocitu.Ale jak jsem psal na začátku u Feldy ten benzín skutečně fungoval lépe.Na větší vzdálenost byla menší spotřeba a ten 10 let starý motor byl skutečně tišší.A ten hluk poznali i mí kolegové při cestě do práce.Protože jezdíme pravidelně tuto trasu na obyčejný benzín mne vlastně upozornily oni že mi to nějak víc řve.Já nevěděl že mi tam manželka ten obyč natankovala.
Tak zatim jezdim alespoň s dobrým pocitem :D
A samozřejmně zdravím kolegu z našeho města - zahlédl jsem stříbrnou metalízu jsi to ty?
Uživatelský avatar
8
Příspěvky: 10
Registrován: sob bře 03, 2007 22:45
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 8 »

Zdravim Mirou,
máš asi větší zkušenosti s tim benzinem, ale jak jsem psal, před tím, mám to jen z doslechu od známýho....já tankuju na benzině na konci Klášterce směrěm na Vary a auto šlape jako hodinky, mám ho cca. rok (asi bez 14dní), najeto mám necelých 19tis. a tankuju to co se dá, teda kromě benzinu u Tesca, Glóbusu a Hypernov...těm moc nevěřim...a auto jezdí bez závad a myslim si že i s nízkou spotřebou a bez pazvuků z motorového prostoru!! ;)

Joo a jinak k mýmu autu, to stříbrný co tady jezdí není moje, to je souseda ze vchodu, já jezdim v červenym drakovi, určo si mě tady musel někdy zahlídnout :D Obrázek Obrázek
Chevrolet Aveo 1,2 Star

ex: Honda Civic 1,4i (66kW) r.v.97
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

peter NR píše:na to ze si len podaval... ako pises si nas tu dost vehementne presviedcal o svojej pravde... :lol:
Když si projdeš všechna fakta, tak před pár lety by jsem měl pravdu, proto jsem si to dovoloval tvrdit, ale nenapadlo mě, že to změní. Takže se moc omlouvám (jinak specializuji se spíš na závady mechanické a lektrické než závady ovlivněné palivem a mazivem). Paliva a maziva patří mezi předmět, který jsem odrbal jak se dalo, takže z toho vím jen něco málo.
Uživatelský avatar
Mirou
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 27, 2007 20:25
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od Mirou »

To: SpaN_8 je fakt že nový motor je určitě méně náchylný k většímu hluku dle benzinu.Ale prostě si po cca3 letech používání Vpoweru na Feldě nemohu pomoci.V tomhle případě jde spíš o prevenci.
Tak červené Aveo jsem tu ještě nezahlédl.No budu ve střehu :shock: a zdravím.
Uživatelský avatar
jovannno
Příspěvky: 55
Registrován: stř kvě 30, 2007 16:04
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od jovannno »

Jaky benzin? Jaky benzin?
Zalezi co sa pred tym popilo!!! Obrázek
Naposledy upravil(a) jovannno dne pon čer 25, 2007 00:11, celkem upraveno 1 x.
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Akurat tankovanie bude trocha dlhšie trvať. :lol: :lol:
komi
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 13, 2007 23:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od komi »

:lol: můžu taky doporučit V-Power, lepší jízdní vlastnosti jsou opravdu znát jak na akcelaraci tak na zvuku motoru....projel jsem před pár dny chorvatsko a během krátké doby jsem měl možnost několikrát natankovat různá paliva a porovnávat. na V-Poweru je znát i menší spotřeba :lol:
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

komi píše::lol: můžu taky doporučit V-Power, lepší jízdní vlastnosti jsou opravdu znát jak na akcelaraci tak na zvuku motoru....projel jsem před pár dny chorvatsko a během krátké doby jsem měl možnost několikrát natankovat různá paliva a porovnávat. na V-Poweru je znát i menší spotřeba :lol:
Já tankuju na "naší" no-name benzince a auto mi jezdí perfektně a potichu, když jsem natankoval SHELL V-power (4 plné po sobě), tak mi průměrná spotřeba stoupla o cca 2 až 3 deci/100km. A v jízdních vlastnostch žádná změna. Pravdou je, že jsem jednou natankoval "kdesi" a auto mi skoro nejelo (spotřebu jsem nabyl schopen změřit vzhledem k malému množství tankovaného paliva).
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

komi píše: na V-Poweru je znát i menší spotřeba :lol:
Ani omylem... Trochu lépe to táhne do kopce, údajné čištění sedel ventilů apod. považuji za marketingový trik, za cenový rozdíl mezi normálním BA95 a tímhle to nestojí. BTW zkus si do Google dát vyhledat "placebo efekt" :-D.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

benzín

Příspěvek od Serpico »

.....jo souhlas s Docentem - marketingový tah - Čepro dodává všem - rozdíl je v příměsích a to je otázka kolik toho tam naleje obsluha....jinak nepodléhejte iluzím, že na to jezdil Schumacher - tzv. závodní benzín vysokooktanový cena asi 150 Kč za litr!!! ( údaj ze servru Tomáše Foukala side - loni MS ) - nezaměnovat proto s všelijakými V - power a 100 oktany...opravdu to je jenom marketing...připouštím benzín 98 octanů pro nové typy FSI ap. vyšší oktanový nárok....jinak na čistění stříkaček a ošetření sedel ventilů, pístů ap. stačí STP nebo jiný podobný přípravek...a navíc víš, žes ho tam dal a kolik.... toť vše můj názor....nicméně pokud si chce kdokoliv udělat radost - každopádně tomu neublíží...a subjektivně mu to jede lépe, já proti tomu nic nemám...vono to je všechno o radosti...ale marketing a reklama zůstává platnou...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
eso0071
Příspěvky: 47
Registrován: ned dub 12, 2009 17:08
Bydliště: Nitra

Příspěvek od eso0071 »

já natakoval u ONA natural 98,a jede to jak závodák. :D
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

a já zase dnes tankoval za 21,90 Kč u TANK ONO Natural 95. Jinak tankuj co máš předepsané pro danný motor a neexperimentuj. Akorát si budeš tahat peníze s kapsy a zbytečně.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Koukám, že jste oprášili pěkně staré téma :lol: . Poslední 3 měsíce díky svým výjezdům do Plzně beru u TankONO, a nepoznal jsem ani zhoršené chování motoru, ani zvýšenou spotřebu... Zato jsem rozdíl 3,- Kč na litru oproti Práglu zatraceně dobře poznal na peněžence :twisted: .
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“