Svetla

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanleyk »

Vonku dazd..... tma ...... a pozrime sa .... ja VIDIIIIIIIIIM :D :lol: :D :lol:

Dakujem zucastnenym, rady pomohli :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

A co udela teplo z tech 100w tak po pul roce sviceni ? Neroztece se to svetlo nekde ?
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

conpet -> po zapnuti svetiel zacvakaju motorceky nastavovania svetiel. TIe sa dostanu pod prud az ked zapnes stretavacky a vtedy sa pokusia doladit. Ani pri dialkovych nie su pod prudom. A tomu ze silovy prud ide cez prepinac stretavacky/dialkove kludne ver. U mna uz teda nie ale neziskal som tym ovela viac nez pol volta na ziarovkach. Akurat mam pod kapotou riadnu melu v kabloch :))).

Jupi -> budem musiet tu elektrinu este skontrolovat, len je na to malo casu a hlaven chuti najma teraz ked je uz chladno :/.
Inac mne na skodovke v servise aj na stk vzdy nastavili svetla tak ze ma vyblikavali aby som neoslnoval. A to este bez zataze na prednom sedadle :).

kasma -> bojim, bojim o paraboly aby sa im nieco od tych 100w nestalo. Ako dlho s tym jazdis? O kontrolu policajtov alebo na stk sa nebojim, nech si skusia vymontovat ziarovku na espere :). Aj ked naposledy som ich mal vymenene za pol hodiny :).
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

Jo tak to budou ty motorky, mas pravdu, protoze to jakoby zarachoti. Ta vymena zarovek je fakt pro nejake zlodejske dlouhe prsty :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanleyk »

Niekde som tu cital ze to tam maju uz dlhsie a nic sa parabolam nestalo.... tak hadam... teda.... nestraste maaaaaaa, konecne vidim :cry: :cry:
Jupi
Příspěvky: 77
Registrován: úte srp 16, 2005 17:38
Bydliště: okr. SC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jupi »

Povodny majitel mojej Nexie pouzival 100W Narva. Po 3-4 rokoch odisla packa stretavacie/dialkove. Je to sila adrenalin, ked ti v noci zhasnu svetla na clenitej ceste. :lol: Ked mi to spravilo prvy krat, este som nemal vela najazdene, tak som bol z toho ozaj mimo. Od vtedy 100W radsej nepouzivam. Radsej +30% Osram 60/55W.
Kedysi Nexia GTX 16V, Remus, chip, LPG, spotreba 9,0l/100km, 270 000 km, novy Renault Megane GT II (GT znie lepsie ako GrandTour = kombi :) )
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

ppp píše:conpet -> po zapnuti svetiel zacvakaju motorceky nastavovania svetiel. TIe sa dostanu pod prud az ked zapnes stretavacky a vtedy sa pokusia doladit. Ani pri dialkovych nie su pod prudom. A tomu ze silovy prud ide cez prepinac stretavacky/dialkove kludne ver. U mna uz teda nie ale neziskal som tym ovela viac nez pol volta na ziarovkach. Akurat mam pod kapotou riadnu melu v kabloch :))).

Jupi -> budem musiet tu elektrinu este skontrolovat, len je na to malo casu a hlaven chuti najma teraz ked je uz chladno :/.
Inac mne na skodovke v servise aj na stk vzdy nastavili svetla tak ze ma vyblikavali aby som neoslnoval. A to este bez zataze na prednom sedadle :).

kasma -> bojim, bojim o paraboly aby sa im nieco od tych 100w nestalo. Ako dlho s tym jazdis? O kontrolu policajtov alebo na stk sa nebojim, nech si skusia vymontovat ziarovku na espere :). Aj ked naposledy som ich mal vymenene za pol hodiny :).

Dufam, ze sa im nestane nic, tie 100 w maju teplotu okolo 220 stup. Podla mna sa nezahreju ovela viac ako tie 55 w.
Jazdim s tym uz asi 2 tyzdne. Zatial v poho. O stk a policatov strach nemam. Ved by na espere ani kapotu nevedel otvorit :lol:

Jupi --> myslis si ze ta packa na prepinanie svietiel odisla kvoli 100 w ziarovkam? Nemohlo to byt proste nejake opotrebovanie packy?
Ak ano, tak mi prosim vysvetli preco... Necham si poradit. A pisal si ze sa pokazila len packa, o parabolach si sa nezmienil...

Stanleyk---> malo by to byt v poho, a som rad ze ti to pomohlo. Ja som s tym spokojny, konecne dober vidim...
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Jupi
Příspěvky: 77
Registrován: úte srp 16, 2005 17:38
Bydliště: okr. SC
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jupi »

kasma píše: Jupi --> myslis si ze ta packa na prepinanie svietiel odisla kvoli 100 w ziarovkam? Nemohlo to byt proste nejake opotrebovanie packy?
Ak ano, tak mi prosim vysvetli preco... Necham si poradit. A pisal si ze sa pokazila len packa, o parabolach si sa nezmienil...
Myslim si, ze tie 100W ziarovky tomu len pomohli. Prva packa vydrzala necele 4 roky (pouzivali 100W ziarovky). Ta druha uz drzi 7. rok a vpohode. Medzi tym som zacal jazdit o dost viac a ja na rozdiel od povodneho majitela svietim vzdy, ked je auto vpohybe... Problem je, ze spinanie takych velkych prudov (2x100W => 16,66A oproti 2x55W => 9,166A) sposobuje iskrenie na kontaktoch a tie sa tym nicia. Cim vacsi prud, tym vacsie opotrebenie.
Ale aj tak, ten kto v navrhu tohto auta dal na svetla relatko za ktorym je este mechanicky prepinac stretavacie/dialkove musel byt uplne vypatlany. Packa na volante mala ovladat relatko a to malo prepinat svetla. To by bolo inteligentne riesenie. To je to iste ako urobit perfektny motor na uzasnom podvozku a nahon na kolesa riesit kozenym remenom (riesenie zo zaciatku 20. storocia). V pripade svetiel sa vsak nejedna o prakticnost ale o bezpecnost! Ked sa mi v noci vypnu svetla, nie je to ziadna sranda. Ako som hore pisal, zazil som to uz.
Kedysi Nexia GTX 16V, Remus, chip, LPG, spotreba 9,0l/100km, 270 000 km, novy Renault Megane GT II (GT znie lepsie ako GrandTour = kombi :) )
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Pred malou chvilou som sa rozpraval s dvoma fundovanymi mechanikmi,
/su to naozaj machri do aut-celozivotni mechanici/ tí mi povedali, ze počas jazdy sa nemusim obavat nicoho. Hovorili, ze je to bezpecne, ze je nato stavany aj alternator aj el. instalacia.
Len sa svetla nemaju pouzivat pocas statia. Vraj treba len po nejakej standardnej jazde a standardnom svieteni skontrolovat len kable od svetlometov, ci nie su horuce. Ale obidvaja sa mi zarucili, ze je to bezpecne a ze nehrozi ani poskodenie paraboly ani samotneho svetlometu, ani elektroinštalacie.
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanleyk »

Mno mam dnes za sebou cca 800Km a kable su v pohode, uplne studene. Strkal som ruku aj pod volant k packe a tiez v pohode.
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

No tak potom ma ti moji znami neklamali. Vraj tam ide najma o tie kable.
Parabole ze sa nestane nic. Kontroloval si aj priamo pri svetlomete pod kapotou?
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanleyk »

Ano kontroloval.. Skor sa bojim teraz tej packy :cry:
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Stanleyk píše:Ano kontroloval.. Skor sa bojim teraz tej packy :cry:
O tu packu sa neboj... Nemyslim si ze by na tu packu vplyvali tie ziarovky.
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Takze by to paraboly maly prezit? Tak to je potesitelna sprava. Asi skusim niekedy tie 100w. Ale este by bolo dobre dorobit ostrekovanie svetlometov, pretoze ich mam sa mokra vzdy nechutne zajebabrane a to svietivost slusne znizuje. Sice mi majitelia feld tvridli ze to nema vyznam, ale snad to nie je az take neucinne.

Verim tomu ze pri 100w mohla packa odist skor, pretoze kontakt v nej prenasa dvkarat taky prud aj silnejsi prudovy naraz pri zapinani/prepinani.
Mne to nevadi ja tam uz mma relatka, akurat poslednych 10cm som nechal povodnu kabelaz, pretoze som nove hrubsie kable napojil na asi 10cm kypte povodnych kablov ktore som ucvakol z konektorov.
olin
Příspěvky: 47
Registrován: pon bře 13, 2006 19:16
Bydliště: Trutnov

žárovka 100W

Příspěvek od olin »

Při výměně žárovek jsem zjistil,že pravá byla 100W,nešla vyndat měla zapečené kontakty v objímce,kterou budu muset vyměnit/asi následek většího tepla/,zatím jsem ji poslepoval,dal jsem narvu 55/60W +50% větší svítivost/údaj na krabiččce/ a svítí to líp než se 100W a ani se mi nezdálo ,že by 100w dobře svítila,takže ji moc nedoporučuji Olin nexie 1,5 DOHC
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“