Pieskovanie

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

JRD McLAREN píše:..Kesslere..
..ten Zinok v spreji.. je len farba na efekt..

..to zinkovanie o ktorom hovorim ja..
..ze sposob nanazania zinku na pomoci vysokotlakeho horuceho vzduchu..
..cize, v podstate ti nastriekaju zinok (kov) na plech..
nektere zinkove spreje zinek opravdu obsahuji :lol:
kdyz to dobre ocistis, das solidni vrstvu zinkace a nejlepe prelakujes, tak to opravdu nerezne, takze jako kazda jina barva :D
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Já jsem myslel takový ten sprej, co se na obale chlubí, že je v tom 90% zinku...tak nevim jestli nekecaj :D ...dělá to Motip, jestli se nepletu...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

zinková barva

Příspěvek od Serpico »

Barva obsahující zinek 90% a více je dobrá, opravoval jsem lemy zadních blatníků a drží. Fy. nemůžou deklarovat zinek pokud tam není!
Kdysi dávno jsem měl galvanicky nanesený zinek na blatníkách a taky začali po 6letech v některých místech korodovat. Nic netrvá věčně!
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ten hormet potom vyskusam aj ja. Budem potrebovat trosku nahlinikovat vyfuky.
Jupi
Příspěvky: 77
Registrován: úte srp 16, 2005 17:38
Bydliště: okr. SC
Kontaktovat uživatele:

Uz je to nahodene

Příspěvek od Jupi »

Som aj zabudol napisat, ze uz mam (predpar tyzdnami) opieskovane disky. Firma Hormet je uz prestahovana v Dunajskej Luznej. Vyslo ma to 600Sk za 4 disky.
Pytal som sa v lakovniach, co by stalo lakovnie a ked mi povedali, ze 500Sk/disk, tak som to vzdal a natrel to sam zakladovkou a potom tou polyuretanovou normalne stetcom. 2000Sk im za striekanie 4 diskov nedam! Nie je ako ked sa to nastrieka, ale to puklica zakryje a ucel to splni, s vysledkom som spokojny.
Dohromady pieskovanie + zakl. farba + polyuretanova farba + plyur. riedidlo asi 1200Sk (bez mojej prace).
Takze uz mam 2 tyzdne nahodene zimne gumy na "novych" diskoch.
Naposledy upravil(a) Jupi dne pon pro 04, 2006 08:46, celkem upraveno 1 x.
Kedysi Nexia GTX 16V, Remus, chip, LPG, spotreba 9,0l/100km, 270 000 km, novy Renault Megane GT II (GT znie lepsie ako GrandTour = kombi :) )
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

JRD McLAREN píše:nazdaarek..

No neviem teraz presne ako sa ta firma volaa.. Hornet..ci HORMET...
..
ale je to v Bratislave na Rybnicnej ulici...
..teda spojnica medzi Vajnormi a Racou..
..smerom z Vajnor je to za kasarnami, ..
odbaaca sa vlavo, na taku "cestu necestu"..
...niekde jak ma VUKI sklad, ci nejaky ten "priemyselny park" sa tam teraz stavaa..
..a je tam tusim aj zastavka na bus..

EDITED
..jo tak som to nasiel..
...tu mash link..
..a aj nazov som trafil..
..
jo a opieskovane veci potom vyzerajuu takto..:
PIC1
PIC2

JRD McLAREN - Nevedel by si poradit, kde by sa dali zohnat tie klby s miskou na pruzinu- ten horny diel na tvojom obrazku PIC2. Potreboval by som na prave predne. Dik
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Mne v PP 4disky opieskovali aj s praskovym lakom za 1500. Ale kvalita toho laku nebola nic moc. Jednak ti trti chytili elektrodu na dvoch diskoch namieste kde je dosadacia plocha na naboj takze sa tam napiekol riadny skvarok (idoiti, ine slovo pre nich nemam, robili to totiz mechanici z pneuservisu tak by mohli vediet na co sluzi disk) a miestami je ten lak taky bublinkaty ze vidno spodok disku. Predpokladam ze to nechali niekde orosit a potom to naprasili a sup do pece. Najprv to mali zahriat a odrosit az potom praskovat. Ale aspon tam kde to tesni na pneu je to postacujuco nalakovane.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Pieskovanie

Příspěvek od ppp »

nemate niekto kontakt na tu firmu hormet? stranka im nefunguje a nejako som ich stratil z dohladu, myslite ze im moze fungovat este stare mobilne cislo 0903195197 ktore je na zozname este so starou adresou?
zeby sa premenovali?
http://www.abcolormet.sk/
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Pieskovanie

Příspěvek od ppp »

vyzera to tak ze su to oni, otvorene maju od 7:00 do 15:30 pocas pracovnych dni, ale vyzera to tak, ze su ochotni prist aj v sobotu ked sas dohodneme na presny cas, tak uvidim co z toho bude a cislo vraj funguje len pevna linka z ich stranky a este ak ich niekto bude hladat tak v smere od senca su hned na zaciatku vpravo (vlavo su nove radove domky) v areali druzstva uplne vzadu na googlemaps to vyzera tak, ze fakt uplne vzadu v severozapadnom cipe druzstva.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Pieskovanie

Příspěvek od ppp »

Teviem ci sa vam to zide alebo nie, ale uz mam vyfuk z pieskovania doma. Trvalo to 3 dni, s tym, ze jeden den to opieskovali a o dalsie dva dni isli metalizovat, asi cakali kym sa nazbiera viac na hlinikovanie.
Pohlinikovane zberne potrubiena espero (nexiu) 2do1 z vlnovcom bolo uplne biele, cakal som strieborne, ale to asi len po pozinkovani, draplave, tak dufam ze na tom bude dobre drzat farba na vyfuky. Uvidim kedy a ci to zacne hrdzaviet.

Opieskovanie a pohlinikovanie zberneho potrubia komplet, zvarov a ploch okolo zvarov na oboch tlmicoch a len opieskovanie priecky motora zo skodovky stalo 15eur. Mne sa to zda ako dobra cena vy uz posudte sami.

Este pojdem pohladat do senca kde pieskuju a galvanizuju zinkom potrebujem este opieskovat par veci a dunajska luzna je trosku dalej len kvoli pieskovaniu.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“