Praskanie spod auta

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

U mna to boli tie silentbloky lebo výfuk je nový.
Škoda Roomster TSI
Reklama
 

Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Aj ja potrebujem radu..... v zime mi tiež čosi vždy praskalo vpredu prvých cca 200 metrov na nerovnostiach terenu .. Potom to prestalo.
Tento nedostatok zmizol, ako som si na servisnej prehliadke (marec) dala Kalosa premazať. Lenže začína sa to objavovať opäť. Nemám chuť s tým ísť opäť do servisu. Jednak to asi bude vec, čo by sa dala urobiť aj vo vlastnej réžii. Lenže čím to premazať a čo vlastne na tej náprave premazať??? To sú otázky...
Len mi prosím neradte, akože si mám dať hlasnejšie rádio prvých 200m. Je síce pravda, že to pomohlo, ale problém sa tým neodstránil.... :)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Ja som mal podobný problém a boli to tie silentbloky. Mazal som to pravidelne 1 x do mesiaca. Prestalo to ked som to postriekal WD-40, dobrý je aj Kerolan to je sprej na insem. rukavice. Mazal som od spodu auta všetky gumy- vpredu boli 4 ks. Po výmene mám ale už pokoj a vŕzganie je preč.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

lenže môj Kalos má 1,5 roka a najazdených niečo cez 16 tisíc km..... to je trocha málo na taký problém, nie???
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

No moj mal 2,5 roka a najazdené 90 000. Problém môže byť aj niekde inde. No ale ked to po premazaní prestalo, tak ho hladaj niekde ta.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Jenže je to guma a navíc korejská :x Takže začně vrzat kdykoliv. Já vrzání náprav už ani nesleduju. Auto jsem koupil tehdá v listopadu a od ledna při přjetí každý nerovnosti vrže předek jaxviňa. Na servisce jsem na to upozorňoval, promázli to a vydrželo to nevrzat tak 2 dny.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Mám sice Matíze, tento problém se u mě nevyskytoval a ani na fóru o Matízovi jsem nic podobného nezaznamenal. Pokud to způsobují silentbloky, nemazal bych je WD , ale použil bych silikonový olej. který zabraňuje stárnutí pryže. Sám pravidelně ošetřuji všechny gumové části na spodku vozu přípravkem Regum ( 1x za rok) a třeba manžety poloos jsou jako nové. Silentbloky stříkám Silikonovým spreyem.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

No ja som to tiez namazal silikonom, lebo som nemal nic ine poruke, a vydrzalo to hodne viac nez dva dni. Urcite radovo mesiace az rok.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Ja som mal Matiz I aj II a tiež tam tieto problémy neboli. Mne sa najviac tiež osvedčili silikonové eleje. To WD bola už len nutnosť.
Škoda Roomster TSI
DannyMag
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 06, 2006 11:56

Příspěvek od DannyMag »

LIFELIKE píše:Aj ja potrebujem radu..... v zime mi tiež čosi vždy praskalo vpredu prvých cca 200 metrov na nerovnostiach terenu .. Potom to prestalo.
Tento nedostatok zmizol, ako som si na servisnej prehliadke (marec) dala Kalosa premazať. Lenže začína sa to objavovať opäť. Nemám chuť s tým ísť opäť do servisu. Jednak to asi bude vec, čo by sa dala urobiť aj vo vlastnej réžii. Lenže čím to premazať a čo vlastne na tej náprave premazať??? To sú otázky...
Len mi prosím neradte, akože si mám dať hlasnejšie rádio prvých 200m. Je síce pravda, že to pomohlo, ale problém sa tým neodstránil.... :)
Mam tiez podobny problem, praskanie na naprave, len som zrejme kapanek hluchejsi, takze neviem presne ci na prednej alebo na zadnej.
Robi to hlavne pri rozbiehani, alebo ked sa auto pri zatacani odstredivou silou naklana do stran, vtedy to pocut najviac. Zaujimave je ze pri beznom jazdeni aj po dost rozbitych cestach to je v poho. Mam 2-rocneho Kalosa s 29000 km najazdenych a este 1000 a idem na servis, tak to skusim dat spravit /a dufam, ze v zaruke/.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

DannyMag píše:Mam tiez podobny problem, praskanie na naprave, len som zrejme kapanek hluchejsi, takze neviem presne ci na prednej alebo na zadnej.
Robi to hlavne pri rozbiehani, alebo ked sa auto pri zatacani odstredivou silou naklana do stran, vtedy to pocut najviac. Zaujimave je ze pri beznom jazdeni aj po dost rozbitych cestach to je v poho. Mam 2-rocneho Kalosa s 29000 km najazdenych a este 1000 a idem na servis, tak to skusim dat spravit /a dufam, ze v zaruke/.
Potom nezabudni napísať, čo s tým urobili. Ja mám ten problém len spočiatku. Ked sa rozjazdí, tak praskanie zmizne. V zákrutách nepočujem nič. Mne to na servisnej premazali. Samozrejme si za to nechali zaplatiť, čo je jasné.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

To bude klasika, presne to, co opisoval aj Mino. Docasne - niekedy aj na rok - pomaha premazanie silentblokov /co v servise zrejme urobia/, neskor moze byt potrebna ich vymena. Kvoli zaruke by som to vrzganie a premazanie pozadoval zapisat do servisnej knizky, aby sa na tento ukon vztahovala zaruka zvlast, a aby sa dalo ziadat - ak to bude potrebne - o vymenu silentblokov aj po skonceni zaruky bezplatne.
DannyMag
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 06, 2006 11:56

vdaka

Příspěvek od DannyMag »

Rastos píše:To bude klasika, presne to, co opisoval aj Mino. Docasne - niekedy aj na rok - pomaha premazanie silentblokov /co v servise zrejme urobia/, neskor moze byt potrebna ich vymena. Kvoli zaruke by som to vrzganie a premazanie pozadoval zapisat do servisnej knizky, aby sa na tento ukon vztahovala zaruka zvlast, a aby sa dalo ziadat - ak to bude potrebne - o vymenu silentblokov aj po skonceni zaruky bezplatne.
Dik Rastos, very good napad dat si to zapisat do servisnej knizky. Mojmu otcovi klepalo nieco v klimatizacii na Citroene Xsara Picasso 1,6 HDi, bol to reklamovat, ale ako Murphyho zakony vravia, prave to nerobilo, nedal si to zapisat do servisnej knizky a dal to spravit, az 2 tyzdne po skonceni zaruky, ked bol na servis.prehliadke a len tak-tak , ze mu to nedali cele zaplatit i ked to hlasil uz rok predtym, vselijako sa vykrucali /mimochodom bolo tam daco zo servomotormi , co tocia klapky - je to automat klima/.
Takze dik...fakt super napad ako sa vyhnut problemom.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“