Ovladanie (spravanie) auta s letnymi pneu

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

sonny píše:Spotreba si Ti mozna snizi, ale asi nijak vyrazne. Jestli opravdu brzdis minimalne, tak doufam, ze mi nikdy nepojedes za zadkem :oops:
Proč? Už jsi někdy slyšel o tom, že stačí sundat včas nohu z plynu? Brzdím taky minimálně, a děsně se bavím, když vidím idiota, který přede mnou v Práglu kličkuje z pruhu do pruhu, samozřejmě bez blinkrů, brzdí jak zběsilej a výsledek je ten, že na křižovatce je o dvě místa přede mnou...
Reklama
 

Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

Docent píše:
sonny píše:Spotreba si Ti mozna snizi, ale asi nijak vyrazne. Jestli opravdu brzdis minimalne, tak doufam, ze mi nikdy nepojedes za zadkem :oops:
Proč? Už jsi někdy slyšel o tom, že stačí sundat včas nohu z plynu? Brzdím taky minimálně, a děsně se bavím, když vidím idiota, který přede mnou v Práglu kličkuje z pruhu do pruhu, samozřejmě bez blinkrů, brzdí jak zběsilej a výsledek je ten, že na křižovatce je o dvě místa přede mnou...
myslel som kriticke brzdenie typu "plna brzda" tiez jazdim "nadojazd" ale noha nabrzde je vzdy(aspon myslou) aspon tak ma naucil priatelkin tatko: jazdit tak ako rychlo dokaze auto zastavit a nie ako dokaze zrychlit
Uživatelský avatar
Smells
Příspěvky: 116
Registrován: stř led 04, 2006 16:45
Bydliště: Za volantem Lanosu :)

Příspěvek od Smells »

Ty voe ty 155 si na Lanosu ani nedokazu predstavit :)
Ja mam na aute povoleny 175 a porad se me zdaji tenky jak uzovka :D
Jinak jak psal dettektorr - v technicaku mam 175/70 R13 a 185/60 R14
Obrázek
Škoda Felicia 1.3,40 kW,1995
Ex Daewoo Lanos 1.5 S, r.v.2000,barva 56U - "kemr" :-)
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

Vím naprosto přesně jak vypadá Lanos na 155 kách, jako tramvaj :lol: ještě jednou podotýkám mám je tam taky, ale fakt jen na nezbytně dlouhou dobu.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Dal jsem kdysi na své Mitsubishi místo 185/70 pneu 165/80 . Spotreba zůstala stejná, akorát auto lépe jelo na dírách (po této zimě určitě nutnost) Jinak mi připadlo, že auto trochu pomaleji reagovalo na volant a malinko hůř drželo stopu. Zřejmě to bylo tou výškou pneu.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Richard píše:Dal jsem kdysi na své Mitsubishi místo 185/70 pneu 165/80 . Spotreba zůstala stejná, akorát auto lépe jelo na dírách (po této zimě určitě nutnost) Jinak mi připadlo, že auto trochu pomaleji reagovalo na volant a malinko hůř drželo stopu. Zřejmě to bylo tou výškou pneu.
No ale ta výška je skoro stejná.
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Docent píše:
sonny píše:Spotreba si Ti mozna snizi, ale asi nijak vyrazne. Jestli opravdu brzdis minimalne, tak doufam, ze mi nikdy nepojedes za zadkem :oops:
Proč? Už jsi někdy slyšel o tom, že stačí sundat včas nohu z plynu? Brzdím taky minimálně, a děsně se bavím, když vidím idiota, který přede mnou v Práglu kličkuje z pruhu do pruhu, samozřejmě bez blinkrů, brzdí jak zběsilej a výsledek je ten, že na křižovatce je o dvě místa přede mnou...
Nemusis se rozcilovat. Ve meste dodrzuji predpisy, protoze to pravdu nema smysl. Ten smailik tam mel znamenat, ze si delam srandu. Do me nedavno zezadu taky vlitnul nejaky dedek, kdyz jsem poustel chodce, tak laskave brzdi. Diky.
Lanos 1.5i, r.v.99
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

sonny píše:
Docent píše:
sonny píše:Spotreba si Ti mozna snizi, ale asi nijak vyrazne. Jestli opravdu brzdis minimalne, tak doufam, ze mi nikdy nepojedes za zadkem :oops:
Proč? Už jsi někdy slyšel o tom, že stačí sundat včas nohu z plynu? Brzdím taky minimálně, a děsně se bavím, když vidím idiota, který přede mnou v Práglu kličkuje z pruhu do pruhu, samozřejmě bez blinkrů, brzdí jak zběsilej a výsledek je ten, že na křižovatce je o dvě místa přede mnou...
Nemusis se rozcilovat. Ve meste dodrzuji predpisy, protoze to pravdu nema smysl. Ten smailik tam mel znamenat, ze si delam srandu. Do me nedavno zezadu taky vlitnul nejaky dedek, kdyz jsem poustel chodce, tak laskave brzdi. Diky.
snad Ti nepojdem nikdy za zadkom, ale ked si drzis normalny odstup, tak nemas vela sanci to do niekoho zo zadu naparit :)
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

Blue Lanos píše:Spotreba ti urcite neklesne tak aby si to vobec spozoroval :roll: a musi to mat hrozne hnusne balony :cry: ked to je 80ka. Radsej ani nehovorim o bocnom vetre to sa snad ani neda ovladat. Ja ked prezujem zo 195 na 175 tak sa mi zda ze ma stale niekto sfukuje z boku a na 155... juuj ani pomyslet. Je tiez pravda, ze na takych galuskach brzdit je o zivot ja skoro nejdem ani do smyku. Ak sa da tak vymen vo vlastnom zaujem za nieco normalne. :roll:
povodne som planoval 185/60 R14 aj na elektronoch, ale bohuzial rozhodla cena :( nemam teraz bohuzial peniazky na nove pneu a pekne disky ani nehovorim.. to vies, podaktori z nas su este studenti a pouzivaju auticko ako premiestnovadlo :)) snad to s tymi 155kami prezijem :(
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Odstup neni vse. Je to mozna 90 % pohodove jizdy, ale jakmile ten za Tebou nedava pozor, tak je pr.ser na svete... O tom jsem psal. Nedelam si srandu z toho, kdo jezdi ve meste 50. Naopak to uznavam. Taky tak jezdim. Bohuzel jsou ridici, kteri dostali papiry k vanocum.
Lanos 1.5i, r.v.99
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

sonny píše:Odstup neni vse. Je to mozna 90 % pohodove jizdy, ale jakmile ten za Tebou nedava pozor, tak je pr.ser na svete... O tom jsem psal. Nedelam si srandu z toho, kdo jezdi ve meste 50. Naopak to uznavam. Taky tak jezdim. Bohuzel jsou ridici, kteri dostali papiry k vanocum.
no, ak sa mam priznat, tak ja som tiez tak jazdieval.. asi to bude vekom (predpokladam, ze tu budem najmladsi asik) a ked som dostal lanosa (vlastne moje prve auticko) do paciek, pod 130 som na dialnici neklesol a pak v meste som si to sinul tiez husto.. pak som ale raz tukol (este ze to bolo poistene) a odvtedy som sa znormalizoval ;) nestoji to za tych par minut a par miest na krizovatke.. a hlavne ten pocit z pohodovej a bezpecnej jazdy, hmm...

ja hovorim, pokusim sa tie pneu vymenit, ale tuto sezonu s tym budem musiet este prezit ;(
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

na kolko hustite?

Příspěvek od orgi »

chlapi, na kolko hustite svoje pneu? v uloznom priestore spolujazdca je sice nalepka, kde je predpisane pre rozmery 175/70 r13 a 185/60 r14 tlak 2,2 vpredu aj v zadu, subjektivne sa mi ale stale zda, ze je to podhustene.. kolko davate vy?
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

Hele,

já jsem ty samý gumy co máš ty nahustil na předepsaných 2,2 a bylo to na hovno. Gumy hučely auto bylo tvrdý. Upustil jsem na 2,0 + 1,9 a je pokoj. Ono se ti možná zdá, že to plave, ale je to jistojistě tím, že ty žížaly jsou na auto prostě malý nic víc nic míň. To předepsaný huštění je fakt pro ty pneu který píšou.
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

PS: bahca na měřáky na punmpách. Nevím jak jinde ale u nás na kladně ukazujou všechny nesmylsy kromě ARAL. Ten má přenosný baňky.

Měřím to vždy svým měřákem.
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

dettektorr píše:PS: bahca na měřáky na punmpách. Nevím jak jinde ale u nás na kladně ukazujou všechny nesmylsy kromě ARAL. Ten má přenosný baňky.

Měřím to vždy svým měřákem.
no ak tie hustaky na ESSO pumpe s Bratislave ukazuju spravne, tak ja to mam pri 2,2 pekne podhustene. dal som to na 2,4 a vyzera to byt fajn. asi bude najlepsie kupit poriadky merak.
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Odpovědět

Zpět na „LANOS“