Spotreba v Evande.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak sem se pánové svezl ve skoro nový Sonatě předchozí model 98-05 najeto 17 000 Km a musím uznat že až na velikost kufru se mi zdá lepší než Leganza o motoru člověk vůbec neví jelo to jako z praku byl to 6V 2.4 L jízdní vlastnosti taky pohodička tak co teprve ta co je momentálně v prodeji byl sem překvapen :shock:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

No, myslím že aj nová Epica s tými novými 6-valcami bude iné kafe. Mne osobne sa ta stará Sonata páčila viac ako táto nová. Ked som kupoval nové auto, tak som sa rozhodoval medzi Sonatou a Evandou a nakoniec som kúpil Evandu. Vo vnútri sa mi páčila viac ako nová Sonáta. Nepáčil sa mi hlavne ten mrňavý LCD display automatickej klimatizácie.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak už sem seděl v Epice na výstavě je to pořádnej kus auta a je to myslím důstojný nástupce evandy ;)
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Uvidíme ako sa bude predávať.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Bude sa predávať .......len kým sa to rozbehne tak to trochu potrvá :lol: :lol: 8) 8)
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
JO
Příspěvky: 37
Registrován: pát říj 27, 2006 10:41
Bydliště: Bratislava

Re: Jediná Evanda v Čechách a na Slovensku?

Příspěvek od JO »

Cudro píše:Podla príspevkov sa mi zdá že mám asi jedinú Evandu v Čechách a na Slovensku. Predpokladal som že aj ludia čo mali Leganzu a boli na fóre, si kúpia Evandu a budem mať tak s kým vymienať skúsenosti. Zatiaľ ale do sekcie Evanda bohužial prispievam sám. Ked som mal Nubiru tak som mal viac informácií. Dúfam že tých Evánd zase nejazdí až tak málo.
Ahoj, ja som kupil Evandu 04/2003- spotreba sa mi pohybuje okolo 10 l mesto-zima a leto cca 9ltr. -leto/mesto, neviem presne ,lebo už som to dlho nesledoval, a navyše začali s ňou jazdiť aj moje deti, a to poznáš, ten cit na pedál nie je vycibrený....Tak sa na to zase musím pozrieť. Teraz sa chystám na 4-ročkuSTK, uvidím. Zatiaľ bez problémov. Len mi blba často ( 5x)kontrolka na airbagu, ked som používal ovládanie rádia na volante. Aj som menil kablovanie na volante (vo Fancare), ale aj tak sa to sem tam vracia. Nevedeli mi odpovedať ani mechanici v čom je to.Teraz to je v pohode. Ahoj!
Jozef :D :D :D
Prajem všetkým štastné km.......Jozef !
Š1202,Š1000,Š100,Š110R,Š105,Š120,Seat133,F -Granada,Citroen BX,D-NUBIRA, t.č.D-EVANDA,T-Avensis,Š-Fabia
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Ja mam Evandu 10/2004 v zime zoberie 12 litrov po meste a v lete okolo 10 l/100km. Teraz som bol v Taliansku. Spravil som 1850 km a priemerna spotreba mi vysla 9.1 l/100 km co je dost. Je pravda ze v Taliansku som po dialniciach vacsinou isiel tych 160 - 170 km/hod. Lenze s tymto autom sa pomaly tusim ani neda jazdit. Ono sa zacne preberat k zivotu tak okolo 160 km/hod. Zatial maximalku som v Nemecku vyskusal na tych 200 km/hod. Este dobre ze to auto nema palubny pocitac aspon clovek nevidi tu spotrebu. Ono by to chcelo ten 6 valec ako ma Epica.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
JO
Příspěvky: 37
Registrován: pát říj 27, 2006 10:41
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od JO »

Cudro píše:Ja mam Evandu 10/2004 v zime zoberie 12 litrov po meste a v lete okolo 10 l/100km. Teraz som bol v Taliansku. Spravil som 1850 km a priemerna spotreba mi vysla 9.1 l/100 km co je dost. Je pravda ze v Taliansku som po dialniciach vacsinou isiel tych 160 - 170 km/hod. Lenze s tymto autom sa pomaly tusim ani neda jazdit. Ono sa zacne preberat k zivotu tak okolo 160 km/hod. Zatial maximalku som v Nemecku vyskusal na tych 200 km/hod. Este dobre ze to auto nema palubny pocitac aspon clovek nevidi tu spotrebu. Ono by to chcelo ten 6 valec ako ma Epica.
To je pravda, ten 6-valec je predsa len živší, mal som kedysi Forda2,3-ku. A ttá spotrba pri tých vyšších rýchlostiach je opodsttnená, lebo ten 2-liter musíš na tú váhu vozu trocha vybudiť. Ja som na nej šiel do Trogiru(pri Splite)HR- a vyšiel som na jednu nádrž, t,j, cca 730 km na cca 56ltr. full naložený ,rýchlosť bežná dialničná.A ten počítač mi vôbec nechýba,pretože aj tak jazdím ako potrebujem. :lol: :lol: :lol: :D
Ahoj. Jozef
Prajem všetkým štastné km.......Jozef !
Š1202,Š1000,Š100,Š110R,Š105,Š120,Seat133,F -Granada,Citroen BX,D-NUBIRA, t.č.D-EVANDA,T-Avensis,Š-Fabia
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Spotreba v Evande

Příspěvek od hladolef »

Tak jseme zase navstivil rodinu v Nove Lubovni.
V Trnave jsem musel z nouze natankovat na Slovnaftu,
a to rovnych 56L za 38.60sk/L.
Myslel jsem si to teda bude jizda,ale byl jsem mile prekvapen,
tahlo to porad jako cert.
Na spatecni ceste jsem tankoval 20Km pred Trnavou na shell W-pover95
55L-40,60sk/L.
Pri vyjezdu na dalnici to trvalo vecnost nez jsem mnel tech 130km.
Nejak to nechtelo tahnout.Mnel jsem zapnutou klimu,je mozne ze to bylo tim!
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Ked som mal Nubiru a natankoval som W-Power, tak tobolo citit. Evande je to jedno ci natankujem normalnu 95-ku alebo W-Power, rozdiel necitim. Na to ze Evanda ma iba 131 koni, spotrebu ma relativne vysoku oproti inym autam v tejto kategorii.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hkubala
Příspěvky: 16
Registrován: pon lis 22, 2004 19:16
Bydliště: Praha=Teplice

Spotreba EBAND-y

Příspěvek od hkubala »

Zdravím EVANĎÁKY.
Měl jsem NUBIRU I potom LEGANYU 2,2 a teď mám EVANDU-automat.
Už LEGANZA byl obývák a teď eště automat, no jako v pokojíčku.
Spotřeba po městě PRAHA
LEGANYA 9-9,5 l/100km
EVANDA-AUTOMAT 10-11 l/100km
není to málo ale za ten konfort to stojí. 8)
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Spotreba v Evande

Příspěvek od hladolef »

Vitam Te mezi Evandaky.
Automat je super vec,no az na tu spotrebu.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
PEZ
Příspěvky: 105
Registrován: stř lis 14, 2007 19:01

Příspěvek od PEZ »

No po Praze mám taky kolem 10 benál ( LPG 12) ale když jsem jel Itálii tak jsem měl 8,7 (plně naložený auto)(LPG 10,5). Normálně kombinovaná do 9 a (LPG kolem 10) když jezdím sám.
Š120; Felicie combi 2x; Renault 19; Renault Thalia; Kia Shuma; Daewoo Evanda
Oliver Rusnák
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 28, 2006 18:22

Příspěvek od Oliver Rusnák »

Chlapci ja vás zdravím... Som jeden z vás, ktorí vlastnie EVANDU!!! Cudro ma trošku pozná lebo sme si pár krát niečo napísali... Volám sa Oliver a moje auto je z posledných modelov na rok 2006. Je to vo full výbave... Farba jediná... 79U, zvláštna... trošku nešpecifikovaná lebo zálež z akého uhlu sa na ňu človak pozerá a ako na ňu dopadá svetlo... Mal som na neja dosť opráv ale nejako ma to netrápi lebo je to v záruke a vymenili mi to bez nejakých obkecov... Čo sa týka tej spotreby tak neviem... Dosť nad tým krútim hlavou lebo ja som sa nad 10 lit. ešte nedostal a to auto by vedelo rozprávať.. A vedel som zajazdiť aj niečo okolo 8 lit. Ale vraj by tam mal byť už motor, ktorý má 144PS. Kamarát má EPICU ale nestíha... Pretože má inak rozložený krútiaci moment a to je chyba ale je to kôly ekonomike... Menej mu to papá ale na 6 valec je 2 liter nič!!!! Tam je dobrý 3 liter a vyšie. A inak tankujem len 100 oktánový benzín a je to sakra rozdiel!!! Do ESPERA som tankoval W-POWER ale tu W-POWER RACING a je to cítiť. Treba skúsiť... Ja ale moc spotrebu nemerávam lebo som si nekupoval auto na spotrebu ale na zábavu... Tak asi tak... Nech sa vám darí a nech sa krútia kolesá ako majú... Čaute!!!!
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Ta nizsia spotreba u Olivera moze byt aj tym benzinom. Ja ked som mal Nubiru a nalial som do nej V-Power tak som mal v meste spotrebu nizsiu ako liter na 100 km oproti normalnej 95-ke. Skusal som to aj s Evandou ale v nej sa to tak neprejavilo. Je pravda ze som este nevyskusal naliat do nej V-Power Racing. Zdalo sa mi to zbytocne liat tam 100 oktanovy benzin. Tiez zasadne jazdim na Shell benzin, aby som vedel porovnavat.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“