svíčky a nejen to

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

budilm

Příspěvek od budilm »

Díky za rady. O víkendu jsem udělal nákup a pořídil si BRISKy premium. Ale nejsou to ty s plovoucí jiskrou nebo jak se tomu nadává. Mají sice centrální elektrodu, ale do nexie s 8ventilem prý ty s tou plovoucí jiskrou nejdou. Alespoň tak mi to řekl ten chlápek v obchodě. Tak jsem je tam o víkendu zamontoval a myslím, že mi zmizelo škubání okolo 2000 otáček. Ještě jsem neměl možnost to pořádně testnout. Dneska jedu trasu Plzeň - Sokolov, tak se uvidí. Dál jsem koupil OSRAM Silverstar. Zatím jsem je testoval jen večer ve městě, tak nevím. Čekal jsem víc bílé světlo, ale rozdíl je určitě patrný oproti tzv. "stock" teda "pulťákům" :)

Dotaz: Nevíte někdo spolehlivý servis v okolí Plzně, kde by vyměnili rozvodový řemen? Nejsem si jistý, kdy ho naposled měnili (je to dotažený z Německa - 75 000km najeto). Díky za odpověď.

Jinak zdravím S.V.O.B.I.K. a určitě musíme domluvit pokec. Ještě dám vědět. Nexii mám Hatchback - červená s křídlem. Pokusím se dotáhnout foto.

Nexiím zdar.
Reklama
 

budilm
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 29, 2005 09:17
Bydliště: Sokolov/Plzeň

Příspěvek od budilm »

Tak už jsem se zaregistroval.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Rozvodový řemen by si mohl vyměnit sám doma. Není na to potřeba žádné speciální nářadí. Pokud si na to ale netroufáš, tak ti ho vymění snad každý automechanik. 8V motor je poměrně jednoduchý, tam se na výměně rozvoďáku snad nedá nic pokazit.
Jenom je tu taková jedna drobnost, která se mi podařila odsledovat. Při výměně rozvoďáku nech rovnou vyměnit i vodní pumpu (pokud ještě nebyla měněna), protože se stává, že po výměně rozvoďáku odejde ještě velmi brzo i pumpa a pokud je to už rozdělané ....
budilm
Příspěvky: 18
Registrován: úte lis 29, 2005 09:17
Bydliště: Sokolov/Plzeň

Příspěvek od budilm »

OK. Jaký typ rozvodového řemene je třeba koupit. Koukal jsem na autodílyKRC a tam jich je víc. Kolik zubů? Nejlépe napište objednací číslo. Moc díky.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

budilm píše:OK. Jaký typ rozvodového řemene je třeba koupit. Koukal jsem na autodílyKRC a tam jich je víc. Kolik zubů? Nejlépe napište objednací číslo. Moc díky.
111 zubů, 17 mm, a preferoval bych značku Gates.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Kluci, prosil bych příště na nové téma založit nový příspěvek, tento je nadepsaný jako svíčky a začíná se tu řešit rozvoďák. Takhle v tom bude nepořádek, to by nešlo!!! :roll: Díky.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Jasně šéfe ;)
Miroslav
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 04, 2005 23:29
Bydliště: Bojnice Sk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miroslav »

Chcem sa opýtať na tie sviečky po koľkých km mám vymeniť,zdá sa mi že už majú voľačo za sebou,a teraz v zime mi to semtam za studena normálne zdochne.nie často!!!Mám 16V a neviem aké sviečky kúpiť Champion alebo NGK.Babo raď. :shock:
S.v.o.b.i.k
Příspěvky: 788
Registrován: sob úno 19, 2005 21:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S.v.o.b.i.k »

Ivane,když si to přečteš,tak je to nadepsaný ?svíčky a nejen to" takže se tu může rozebírat i rozvoďák a cokoli jinýho...

Jinak Budíku,pokud si to nechceš měnit sám a chceš autorizovaný servis,tak je to na Bílý Hoře servis Huyndai Běhounek,nebo jak to je a nebo to udělej u jakýhokoli mechanyka....Mě už tam pár věcí dělaly a v pohodě...
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

S.v.o.b.i.k píše:Ivane,když si to přečteš,tak je to nadepsaný ?svíčky a nejen to" takže se tu může rozebírat i rozvoďák a cokoli jinýho...
Pane, příspěvek je sice nadepsán "svíčky a nejen to", ale zakladatel příspěvku tím "nejen to" myslel ještě žárovky do světlometů. A je mým úkolem, jakožto admina, se tu starat o pořádek, takže neodmlouvej. A kdybys Ty byl na našem foru poprvé, napadlo by Tě v příspěvku o svíčkách hledat něco o rozvodovém řemeni? Asi ne, a to jde především. Děkuji za pochopení a sorry za OT.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

JRD Mc..

Příspěvek od JRD Mc.. »

Miroslav píše:Chcem sa opýtať na tie sviečky po koľkých km mám vymeniť,zdá sa mi že už majú voľačo za sebou,a teraz v zime mi to semtam za studena normálne zdochne.nie často!!!Mám 16V a neviem aké sviečky kúpiť Champion alebo NGK.Babo raď. :shock:
no ja maam NKG...
..tiet dodava aj ako oirig. ND Daewoo..
..a som maximalne spokojny..
http://ba.zsvs.sk/dohc/DSCN2461.JPG
olin

svíčky

Příspěvek od olin »

taky mám nexii 16V a používám NGK svíčky,měním po 30 km
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Á, koukám, že do JRD ještě nedorazily informace o možnosti zmenšování obrázků, co :cry: ?
Miroslav
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 04, 2005 23:29
Bydliště: Bojnice Sk
Kontaktovat uživatele:

sviečky

Příspěvek od Miroslav »

som rád že mi aspoň niekto poradil Ďakujem.Bol som presvedčený že mi viacej Nexiakou poradí ale som sa asi zmýlil.Mám nexiu asi 2 roky problémy s ňou nemám som rád že som sa stal ďalším spokojným majiteľom značky Daewo.(konkrétne NEXIA) :D :D :D :D :D :D
Miroslav
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 04, 2005 23:29
Bydliště: Bojnice Sk
Kontaktovat uživatele:

sviečky

Příspěvek od Miroslav »

čakám na nejakú odpoveď stále nič.Kde ste Nexiaci :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“