Opět spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Jakube já ti to věřím.Také jezdím krátké trasy po městě,ale je fakt že spíše mám delší cesty,tím jsem se nikdy netajil.Přesto se mi zdá 8 litrů po městě moc velká spotřeba.Asi využíváte moc akceleraci Matízka,která je mimochodem perfektní.A nyní to z mé strany uzavřu.Každý má jiný štyl jízdy a každý jezdí za tolik,jaké má jízdní podmínky.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

V.Brousek píše:Jakube já ti to věřím.Také jezdím krátké trasy po městě,ale je fakt že spíše mám delší cesty,tím jsem se nikdy netajil.Přesto se mi zdá 8 litrů po městě moc velká spotřeba.Asi využíváte moc akceleraci Matízka,která je mimochodem perfektní.A nyní to z mé strany uzavřu.Každý má jiný štyl jízdy a každý jezdí za tolik,jaké má jízdní podmínky.
Ja pokud bych mene akceleroval, tak uz couvam ;) - muzes nemusis verit, od ty doby, co mam masinu, jezdim s matizem vylozene na spotrebu, jde to dolu, ale ze bych se nekdy dostal pod 7,5 litru povazuju za nemozny - ja si na spotrebu nestezuji, proste my jsme si mateze poridili uz s vedomim, ze to mikrospotrebu po meste nema, benefity vidim jinde ... tot z me strany taky vse ...
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Taky myslim ze se clovek vyradi vice na motorce, nez v Matizkovi :D Ja jsem hlavne rad ze to pres zimu topi a spolehlive startuje a doveze me to kam ma a vic od toho ani nechci..
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

shaman píše:Taky myslim ze se clovek vyradi vice na motorce, nez v Matizkovi :D Ja jsem hlavne rad ze to pres zimu topi a spolehlive startuje a doveze me to kam ma a vic od toho ani nechci..
souhlasim s kazdym jednotlivym slovem :lol:
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

jakub píše: Vaclave, ale ja ted _ROZHODNE_ nejezdim styl brzda plyn. Tady staci, ze jezdis treba 15km trasy misto 7km trasy, cili prvnich sedm to zere tech 7,5 na konci uz 5,5 (v zime), ale ja podle myho driv zastavim, nez se mi vypne sytic ;)
tak můžeš jezdit oklikou, aby jsi nezastavoval dřív než vypne sytič :lol: :lol: :lol:
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

zabijec píše:
jakub píše: Vaclave, ale ja ted _ROZHODNE_ nejezdim styl brzda plyn. Tady staci, ze jezdis treba 15km trasy misto 7km trasy, cili prvnich sedm to zere tech 7,5 na konci uz 5,5 (v zime), ale ja podle myho driv zastavim, nez se mi vypne sytic ;)
tak můžeš jezdit oklikou, aby jsi nezastavoval dřív než vypne sytič :lol: :lol: :lol:
jo, to je supr napad, treba to vzdycky vzit pres turnov (nebo jeste lip - mladou bolesav), to verim, ze pak dam mozna i tech 7 ;)
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

jakub píše:
zabijec píše:
jakub píše: Vaclave, ale ja ted _ROZHODNE_ nejezdim styl brzda plyn. Tady staci, ze jezdis treba 15km trasy misto 7km trasy, cili prvnich sedm to zere tech 7,5 na konci uz 5,5 (v zime), ale ja podle myho driv zastavim, nez se mi vypne sytic ;)
tak můžeš jezdit oklikou, aby jsi nezastavoval dřív než vypne sytič :lol: :lol: :lol:
jo, to je supr napad, treba to vzdycky vzit pres turnov (nebo jeste lip - mladou bolesav), to verim, ze pak dam mozna i tech 7 ;)
Pěkný dobrý večer :P Drobně mrholí zatím plus 2.
No Jakube nejsou ty kamarádi dobrý? :roll: Takovou dobrou radu :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Topol píše: No Jakube nejsou ty kamarádi dobrý? :roll: Takovou dobrou radu :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
no nikdy neni nad dobrou radu od kamarada 8)
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Dostal jsem se pod 5 litrů!! :lol: :lol: V sobotu jsem jel do Olomouce (těsně po obědě), minimální provoz. Jel jsem vyloženě turisticky - bez vytáčení při předjíždění (bylo jich minimálně), žádné šetření, vyhazovaní rychlostí apod. Jel jsem jen po silnicích 1. a 2. třídy. Cestou tam jsem měl pocit, že mi nefunguje ukazatel paliva - ručička se skoro nehnula. Po 110km se posunula jen nepatrně. Najel jsem celkem 228km a dnes mi to nedalo a jel jsem dotankovat. Dotankováno 11,35 litrů, což je průměr 4,98 litru/100km. Tak to mě potěšilo.
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

To ja si dal par cest do prace po 1,6 km a jeden asi 3km dlouhy test zimnich pneu po zasnezenych polnackach s peknym prevysenim, kde jsem musel Matesa vzit na zpatecku (dopredu to nevyjelo, dozadu na treti pokus) a spotreba hned povyskocila na 7,4 :oops:
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

spotreba hned povyskocila na 7,4
No to ja mam taku normalne...7-7,5. :roll:
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

zabijec píše:To ja si dal par cest do prace po 1,6 km a jeden asi 3km dlouhy test zimnich pneu po zasnezenych polnackach s peknym prevysenim, kde jsem musel Matesa vzit na zpatecku (dopredu to nevyjelo, dozadu na treti pokus) a spotreba hned povyskocila na 7,4 :oops:
paneboze 8,3 !!! jo, jo, jo ... jen tak dal, a to je zima :D mozna to dotahnu i na osmicku :lol:
Uživatelský avatar
Loobo
Příspěvky: 172
Registrován: čtv zář 09, 2004 22:23
Bydliště: Praha

Příspěvek od Loobo »

Rado píše:
spotreba hned povyskocila na 7,4
No to ja mam taku normalne...7-7,5. :roll:
...tak to jsme dva, s prckem jezdime prevazne po Praze kratsi cesty a rozhodne nesetrime ;)
Joo to byly casy kdyz jsem jezdil o prazninach za 5,5...zlata dovolena :lol:
Červený Matiz 0.8 CD (dual airbag, ABS, posilovač, stylový interiér, zadní kšilt, atd. )
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Tak já už fakt nevím :) Ten Mates je nějakej asi náladovej, bo co...zaq poslední měsíc mi spotřeba klesla na nějakých 5,5-6,5 litru, jsem z toho jelen :roll:
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Robert píše:Tak já už fakt nevím :) Ten Mates je nějakej asi náladovej, bo co...zaq poslední měsíc mi spotřeba klesla na nějakých 5,5-6,5 litru, jsem z toho jelen :roll:
Na 100 nebo na 50km?
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“