aka bola cena novej nexie?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

mas to dobre prespekulovane :lol: akurat to ma jednu malicku chybicku krasy. Dufam, ze si neni tak naivny aby si si myslel, ze ti da poistovna spominanu sumu. 150 tisic neni ani trhova hodnota a poistovna ti da realnu hodnotu. To znamena mozno 30 - 40 tisic.
Reklama
 

Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

LIFELIKE píše:Môj Kalos stál v akcii 324 tisíc, ale poistku počítali z neakciovej ceny 369 tisíc. Kooperatíva to vypočítala na 16 262 Sk, ale dali mi zasa zľavu a tak platím ročnú poistku 13 010 Sk.
Len neskus zacat plakat nad cenou benzinu. Skor ako vyronis slzu, tak si spomen na tu poistku. (plati iba ak si fyzicka osoba inak to povazuj za bezpredmetne)
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

dano a jeho vecny boj proti poistovniam ;)

Příspěvek od voyo »

podla mna ty dano zijes doma, rodicia ti vsetko platia a auto mas len aby si ho mal aby si sa mohol niekam odviest ;) inac to nechapem.

ked si vsak zacnes na seba zarabat. platit hypoteku a do prace budes musiet chodit autom 80 km tam a spat a nedajboze by si nabural/ukradli auto tak neviem z coho by si si tu opravu zaplatil/kupil nove a ako by si chodil do prace :D

aj ked ti poistovna vrati 40 tis tak mas aspon na polskeho fiata a opet mozes chodit do prace ;)

ja osobne som si platil na nexiu poistku a vysla ma aj havarijna aj PZP na na cca 13tis rocne ;) teraz platim na astru a vyjde ma 28 tis rocne (hav.+pzp)

nic v zlom, peace Obrázek
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

Dano píše: Len neskus zacat plakat nad cenou benzinu. Skor ako vyronis slzu, tak si spomen na tu poistku. (plati iba ak si fyzicka osoba inak to povazuj za bezpredmetne)
Dano, Dano, Dano.... keby si lepšie čítal príspevky a všímal si kto ich píše určite by si si všimol, že nejazdím na benzín, ale na LPG :lol: takže je mi srdečne jedno koľko a komu stojí :lol: :lol: :lol:
a mám ešte jedno plus... auto mám na podnikanie.... :lol:
no a najväčšie plus na záver: mám v garáži ešte hondu (havarijne poistenú) :shock:


PS: PETER=> koľko vypočítali tú poistku a v ktorej poisťovni????
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
peter
Příspěvky: 52
Registrován: pon zář 27, 2004 13:59
Bydliště: LM, ZV

Příspěvek od peter »

v kooperative , nepametam si presne drobne ale bolo to okolo 9500 SK na rok v pripade ak tam mam aj uzavrete PZP
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Dano píše:
LIFELIKE píše:Môj Kalos stál v akcii 324 tisíc, ale poistku počítali z neakciovej ceny 369 tisíc. Kooperatíva to vypočítala na 16 262 Sk, ale dali mi zasa zľavu a tak platím ročnú poistku 13 010 Sk.
Len neskus zacat plakat nad cenou benzinu. Skor ako vyronis slzu, tak si spomen na tu poistku. (plati iba ak si fyzicka osoba inak to povazuj za bezpredmetne)
Hmm... kto ste neomylní, hodte do mňa kameňom....
Práve po tomto piatku viem veľmi dobre, ako sa dá nepozornosťou prísť k nehode vlastným zavinením. Našťastie sa nestalo nič. Bol to môj šťastný deň!
Ja mám nové auto po tom, ako mám 20 rokov vodičák a 19-ročnú škodovku. Nikde som naň neukradla a keby som ho fakt rozbila, tak by mi zostali iba oči pre plač, keby som ho nemala poistené.
Nikdy som ani len neškrabla blatník, ale netvrdím, že sa mi to nemôže stať hned zajtra..... taký macher nie som.
Či si dáš, alebo nedáš auto poistiť je tvoja osobná vec ....
Ja osobne budem iba rada, ked si budem môcť po pár rokoch povedať, že som tú poistku platila zbytočne. :-)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

nio píše:
Dano píše: Len neskus zacat plakat nad cenou benzinu. Skor ako vyronis slzu, tak si spomen na tu poistku. (plati iba ak si fyzicka osoba inak to povazuj za bezpredmetne)
Dano, Dano, Dano.... keby si lepšie čítal príspevky a všímal si kto ich píše určite by si si všimol, že nejazdím na benzín, ale na LPG :lol: takže je mi srdečne jedno koľko a komu stojí :lol: :lol: :lol:
a mám ešte jedno plus... auto mám na podnikanie.... :lol:
no a najväčšie plus na záver: mám v garáži ešte hondu (havarijne poistenú) :shock:


PS: PETER=> koľko vypočítali tú poistku a v ktorej poisťovni????
keby si dobre cital ty, tak by si si vsimol, ze to nepatrilo tebe. Okrem toho som nieco uviedol do zatvorky
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: dano a jeho vecny boj proti poistovniam ;)

Příspěvek od Dano »

voyo píše:podla mna ty dano zijes doma, rodicia ti vsetko platia a auto mas len aby si ho mal aby si sa mohol niekam odviest ;) inac to nechapem.

ked si vsak zacnes na seba zarabat. platit hypoteku a do prace budes musiet chodit autom 80 km tam a spat a nedajboze by si nabural/ukradli auto tak neviem z coho by si si tu opravu zaplatil/kupil nove a ako by si chodil do prace :D

aj ked ti poistovna vrati 40 tis tak mas aspon na polskeho fiata a opet mozes chodit do prace ;)

ja osobne som si platil na nexiu poistku a vysla ma aj havarijna aj PZP na na cca 13tis rocne ;) teraz platim na astru a vyjde ma 28 tis rocne (hav.+pzp)

nic v zlom, peace Obrázek
Vobec som nepochopil co si chcel povedat lebo moc logiku to nema. Platis hypoteku a este sa ti zda vyhodne platit havarijnu poistku. Ked na niecom usetris, tak su to pravidelne platby. Nie jednorazove investicie. Musis vychadzat z jednej pravdy. Ziadna poistovna na tebe neprerobi. Vzdy len zarobi. Pre mna su to obycajne svine. Najradsej by som neplatil ani zakonnu poistku a to som este zazil galeje s odhlasovanim zivotnej poistky po tom ako som sa spamatal a zistil som aku debilinu platim. Ked sa mi nieco pokazi, tak to urobim. Ked auto naburam, tak si to nejako tiez vyriesim. Ak z neho urobim totalku alebo mi ho ukradnu (bolo by to prve Daewoo v SR) tak si kupim stareho Favorita. Ale rozhodne nebudem rocne poistovni strkat 10 - 15 tisic korun za nic. Tie peniaze si viem predstavit investovat do milion inych veci a potrebnejsich. Este by som podotkol, ze ty si urcite este ziadnu poistnu udalost nemal, ani ti to neprajem,ale potom by si inac hovoril ked ti naozaj daju tych 40 tisic za kradez. Potom si spocitaj kolko si im uz dal.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

LIFELIKE píše:
Dano píše:
LIFELIKE píše:Môj Kalos stál v akcii 324 tisíc, ale poistku počítali z neakciovej ceny 369 tisíc. Kooperatíva to vypočítala na 16 262 Sk, ale dali mi zasa zľavu a tak platím ročnú poistku 13 010 Sk.
Len neskus zacat plakat nad cenou benzinu. Skor ako vyronis slzu, tak si spomen na tu poistku. (plati iba ak si fyzicka osoba inak to povazuj za bezpredmetne)
Hmm... kto ste neomylní, hodte do mňa kameňom....
Práve po tomto piatku viem veľmi dobre, ako sa dá nepozornosťou prísť k nehode vlastným zavinením. Našťastie sa nestalo nič. Bol to môj šťastný deň!
Ja mám nové auto po tom, ako mám 20 rokov vodičák a 19-ročnú škodovku. Nikde som naň neukradla a keby som ho fakt rozbila, tak by mi zostali iba oči pre plač, keby som ho nemala poistené.
Nikdy som ani len neškrabla blatník, ale netvrdím, že sa mi to nemôže stať hned zajtra..... taký macher nie som.
Či si dáš, alebo nedáš auto poistiť je tvoja osobná vec ....
Ja osobne budem iba rada, ked si budem môcť po pár rokoch povedať, že som tú poistku platila zbytočne. :-)
Platis 13010 rocne. To je 26020 za dva roky a skoro 40 000 za tri roky. Fakt si myslis, ze sa to oplati? Ano oplati. Ak do troch rokov rozbijes auto na padrt alebo ti ho ukradnu. To ze ho ukradnu je asi taka sanca, ze ma teraz zabuje meteorit a to ze ho rozbijes na padrt je zas lepsie risknut lebo za tych 40 000 je fakt kopu veci. Ak kazdy rok rozbijes blatnik s reflektorom, tak je to urcite lacnejsie zacvakat ako poistit. Nehovoriac o tvojej bezskodovej minulosti. Vlastne skodovkovej ako pises ;)
Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

Dano píše:keby si dobre cital ty, tak by si si vsimol, ze to nepatrilo tebe. Okrem toho som nieco uviedol do zatvorky
pardón, ospravedlňujem sa
nemal som svoj deň :-(
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Dano píše:Platis 13010 rocne. To je 26020 za dva roky a skoro 40 000 za tri roky. Fakt si myslis, ze sa to oplati? Ano oplati. Ak do troch rokov rozbijes auto na padrt alebo ti ho ukradnu. To ze ho ukradnu je asi taka sanca, ze ma teraz zabuje meteorit a to ze ho rozbijes na padrt je zas lepsie risknut lebo za tych 40 000 je fakt kopu veci. Ak kazdy rok rozbijes blatnik s reflektorom, tak je to urcite lacnejsie zacvakat ako poistit. Nehovoriac o tvojej bezskodovej minulosti. Vlastne skodovkovej ako pises ;)
Dobre píšeš, ale kde je napísané, že už zajtra nemusím niečo vyviesť. Jazdím denne a vieš, čo je v TT za dopravu. Je tak ľahké nedať pozor....
A potom, ak sa podarí nič nevyparatiť, tak bonusy su v Kooperative každým rokom 10% po dobu 7 rokov. Síce dúfam, že sa podarí nové zasa, ale hádam mi niečo uznajú ...neviem, ako to chodí s bonusmi pri havarijných poistkách.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Lenze vies ako to je. Ked mas na taku poistku, tak mi nehovor, ze nemas 20 000 na beznu nehodu. A to co by keby...to mozes nechat rovno auto doma.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Dano píše:Lenze vies ako to je. Ked mas na taku poistku, tak mi nehovor, ze nemas 20 000 na beznu nehodu. A to co by keby...to mozes nechat rovno auto doma.
Ok.. nebudeme sa tu dohadovať...poistiť/nepoistiť je každého osobná vec.
Radšej nalej po pol deci..... :-)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Tu nejde o to, opravit si svoje auto, ale zaplatit opravu aj tomu druhemu, ktoremu sposobis skodu. A na to je ta poistka dobraa. ;)
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

]Rebro[ píše:Tu nejde o to, opravit si svoje auto, ale zaplatit opravu aj tomu druhemu, ktoremu sposobis skodu. A na to je ta poistka dobraa. ;)
Myslím, že v takom prípade sa na to vzťahuje zákonné poistenie....
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“