Jaký benzin tankujete?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

co je to slovnaft??? ;)
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Reklama
 

Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

eMKa Slovensko píše:co je to slovnaft??? ;)
Radsej neodpisem :lol: :lol:
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Si pamatuju, že když jsem ještě nedávno slyšel že se cena benzinu má vyšplhat až na 30 korun, tak jsem si říkal že je to určitě planej poplach. A včera jsem tankoval V-Power za 31.50 Kč :?
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Za nejaky cas budem menit auto a do noveho si necham namontovat plyn. ;) ;) Stale je to lacnejsie vozenie ;)
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
JuraS.
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 12, 2005 07:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuraS. »

Mám zkušenost s nekvalitním benzinem. Několikrát po sobě jsem čerpal banzín u ČSAD kde byl o korunu levnější než v okolí. V kombinaci s děravým výfukem (psal jsem o tom nedávno) mi Wagon 2.0i žral jako tank. Včera jsem nabral do suché nádrže benzín u Benziny a motor přede tišeji, z výfuku nejde takový smrad jako u předchozího "benzínu" a taky mi připadá, že to míň žere. Ps. výfuk je už vyměněný.
Podobnou zkušenost jsem zažil před lety když jsem v Brně u fy. Aral nabral benzín do Fiata Uno. Po startu jsem si myslel, že mi mezitím co jsem platil vyměnili motor. Auto táhlo a mělo odpal jako raketa. Páč jsem u té firmy dělal jsem se informoval a u tý čerpačky použili jiný druh aditiva.

Čerpat kvalitu, byť o něco dražší se tedy vyplatí.
A co nějaká dodatečná aditiva ?
Daewoo Nubira Wagon 2.0 i CDX. Rv. 1999, modelová řada 1998.
Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

U nas si moc nevyberies :roll: 2XSlovnaft,1XOMV :? :? Ja tankujem na OMV ;)
ex: Daewoo Nexia
now: BMW 7
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

JuraS. píše:Mám zkušenost s nekvalitním benzinem. Několikrát po sobě jsem čerpal banzín u ČSAD kde byl o korunu levnější než v okolí. V kombinaci s děravým výfukem (psal jsem o tom nedávno) mi Wagon 2.0i žral jako tank. Včera jsem nabral do suché nádrže benzín u Benziny a motor přede tišeji, z výfuku nejde takový smrad jako u předchozího "benzínu" a taky mi připadá, že to míň žere. Ps. výfuk je už vyměněný.
Podobnou zkušenost jsem zažil před lety když jsem v Brně u fy. Aral nabral benzín do Fiata Uno. Po startu jsem si myslel, že mi mezitím co jsem platil vyměnili motor. Auto táhlo a mělo odpal jako raketa. Páč jsem u té firmy dělal jsem se informoval a u tý čerpačky použili jiný druh aditiva.

Čerpat kvalitu, byť o něco dražší se tedy vyplatí.
A co nějaká dodatečná aditiva ?
My jsme s kamaradkou taky nabrali u Benziny (do 2 Lanosu), u me se to resilo vymenou jednoho vstrikovaciho ventilu, u ni stacilo pouzit aditivum pro vycisteni vstriku. Takze do Benziny sem uz od te doby nevjel.
Uživatelský avatar
fireman
Příspěvky: 1464
Registrován: pát bře 25, 2005 05:30
Bydliště: TRNAVA - SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fireman »

kaso píše:Na Slovnafte si nekupim ani blbe zapalky :!: :!: Budem sa im vyhybat :arrow: :arrow:
ved nefajcis :lol: Shell to isti -i
NEXIA 1.5 16V 67kW DOHC
smajlici DELETED aby bol eMKas spokojny
JuraS.
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 12, 2005 07:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuraS. »

PavelZ píše: My jsme s kamaradkou taky nabrali u Benziny (do 2 Lanosu), u me se to resilo vymenou jednoho vstrikovaciho ventilu, u ni stacilo pouzit aditivum pro vycisteni vstriku. Takze do Benziny sem uz od te doby nevjel.
Jaké aditivum jste použili ?
Daewoo Nubira Wagon 2.0 i CDX. Rv. 1999, modelová řada 1998.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

JuraS. píše:
PavelZ píše: My jsme s kamaradkou taky nabrali u Benziny (do 2 Lanosu), u me se to resilo vymenou jednoho vstrikovaciho ventilu, u ni stacilo pouzit aditivum pro vycisteni vstriku. Takze do Benziny sem uz od te doby nevjel.
Jaké aditivum jste použili ?
Poslali me ze servisu do Aralu, co byl kousek od nich, s tim, abych tam koupil aditivum k vycisteni vstriku pro motory na bezolovnatej benzin a takovy tam bylo jen jedno a fungovalo.
JuraS.
Příspěvky: 43
Registrován: úte črc 12, 2005 07:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuraS. »

Aral je pro mě srdeční záležitost. 2 roky práce v této firmě.. :D
Daewoo Nubira Wagon 2.0 i CDX. Rv. 1999, modelová řada 1998.
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od voyo »

co to mate za srackove auta?????

mi niekto vysvetlite, ze preco ked som tankoval 9 rokov na jurkyho pumpach po celom slovensku (aj v kamenici nad cirochou - co je este 10 km za hummenim teda 510 km od BA na vychod) nemal som nikdy problem, auto vzdy tahalo ako malo a islo ako malo a nic sa nemuselo nikdy vymienat ;)
vzdy som tankoval na pumpach ktore boli menej rozsirene - v riti bardejove tiez daka ani neviem ako sa vola ;)

a slovnaft dovaza benzin na 90% cerpacich stanic po SK :lol:
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Ono nejde jen o dodavatele benzinu, ale taky o dovozce na cerpacku, jak se stara o prepravni cisterny, o to, jak rychle dana cerpacka vytoci sve zasoby, o to jak se na ni staraji o zasobniky, v jakem stavu vubec ty zasobniky jsou... Znam taky lidi, kteri tankuji do auta s trochou nadsazky cokoliv, co je levny, a nemaji problem. Moje osobni zkusenost je tahle.

A podle mych zkusenosti jeste vetsi rozdily jsou v kvalite plynu. Na nem sem si uz nekolikrat overil, ze levny plyn se muze pekne prodrazit, protoze je s nim o hodne vetsi spotreba. Nebo, kdyz je opravdu spatny, tak zanese prinejmensim filtr a pak uz na nem clovek urcite neusetri.

Ale zase u auta s karburatorem a plynem sem nepoznal rozdil mezi jednotlivymi znackami, u jednobodu vstriku uz byl rozdil poznat, u ctyrbodu sekvencniho uz je poznat velmi hodne, jak na spotrebe, tak na vykonu a i plynulosti prepinani z benzinu na plyn.
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

PavelZ píše:Ale zase u auta s karburatorem a plynem sem nepoznal rozdil mezi jednotlivymi znackami, u jednobodu vstriku uz byl rozdil poznat, u ctyrbodu sekvencniho uz je poznat velmi hodne, jak na spotrebe, tak na vykonu a i plynulosti prepinani z benzinu na plyn.
Presne. Na Scháde som rozdiel nepoznal, vždy som bral to najlacnejšie:-) S Kalosom sme si zamilovali Shell a Esso. Podľa mňa kvalitný benzín, ponuka ostatného tovaru, občerstvenia atď. Zatiaľ iba pozitívne skúsenosti.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Obnovil jsem tema a sice proto,že jsem potřeboval natankovat a na pumpě se bavím se ženou v autě a vzal jsem pistoli schell racing.Zjiastil jsem to ještě než jsem to zmač ale povídám si tak to jednou zkusím.Jeli jsme zrovna se ženou do Lysé nad Labem na výstavu a to je ode mě asi 25km po dálnici.Tak jsem to prubnul a můžu říct bez problému 165 a šel by ještě to znamená že jsem pedál neměl úplně na podlaze.Zkusil jsem si to ale to na Kalose je už dost velká rychlost takže jsem šel zas k normálu.Ale ty koně v tom benzinu jsou :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Odpovědět

Zpět na „POKEC“